Női kosár NB I: kettős sikerrel jutott a négybe a Szekszárd

2018.04.07. 17:52
A papírformának megfelelően a Szekszárd idegenben is fölényes győzelmet (64–47) aratott a PINKK ellen a női kosárlabda NB I negyeddöntőjében, és szombati sikere révén bejutott a legjobb négy közé.

Az első mérkőzést 19 ponttal megnyerő szekszárdiak ezúttal is már az első negyedben tetemes előnyt építettek, továbbjutást jelentő második győzelmük egy pillanatig sem forgott veszélyben. Erica McCall 19 ponttal és 10 lepattanóval dupla duplát ért el a tolnaiak soraiban. Az első mérkőzést 19 ponttal megnyerő szekszárdiak ezúttal is már az első negyedben tetemes előnyt építettek, továbbjutást jelentő második győzelmük egy pillanatig sem forgott veszélyben. Erica McCall 19 ponttal és 10 lepattanóval dupla duplát ért el a tolnaiak soraiban.

Az alapszakaszt élen záró Szekszárd a ZTE–DVTK párharc győztesével játszik majd a fináléba kerülésért, azt azonban még mindig nem lehet tudni, hogy melyik csapat folytathatja onnan, ugyanis hazai pályán egyenlített a Diósgyőr. A mindent eldöntő harmadik meccset kedden rendezik Zalaegerszegen.

Az már korábban biztossá vált, hogy a másik elődöntőben Sopron–Győr csata következik.

A kiesés elkerülésért vívott rájátszás első felvonásán az MTK 62–61-re megverte a sereghajtó BEAC-ot, ezzel kétgyőzelemnyi előnybe került az újbudaiakkal szemben. A Vasas, MTK, BEAC hármasból az az együttes esik ki, amelyik a közöttük játszott playoutban az utolsó helyen végez.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, RÁJÁTSZÁS
Negyeddöntő, 2. mérkőzés

PINKK PÉCSI 424–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 47–64 (6–16, 14–17, 11–13, 16–18)
Kozármisleny, 250
néző. V: Farkas G., Söjtöry, Kovács N.
PINKK: Csukics 1, Ruják 7/3, GÉMES-SAROK 13/6, SLAUGHTER 16/6, Cheslek 6. Csere: Sánta, Jakovina 2, Benke 2, Zsilinszky. Edző: Laczka Miklós
SZEKSZÁRD: Oblak 3/3, COSTA 10, Theodoreán 7/3, Mansaré 4, McCALL 19. Csere: STUDER Á. 8, BÁLINT 11/3, Kiss V. 2, Studer Zs., Antóni. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–6. 8. p.: 2–16. 13. p.: 12–23. 17. p.: 18–27. 24. p.: 26–33. 27. p.: 29–38. 33. p.: 34–51. 37. p.: 46–60
Kipontozódott: Ruják (32. p.), Kiss V. (34. p.)
Laczka Miklós:
– Nagyon kemény ellenfél volt a Szekszárd, sok hibára kényszerített minket az első félidőben. A másodikban kicsit fel tudtunk jönni, de tizenöt-húsz perc jó játék nem elég egy ilyen jó csapat ellen.
Djokics Zseljko: – Igazi rájátszásos párharc volt. Nagyon jól védekeztünk, ezen múlott. Mostantól arra kell koncentrálnunk, hogy eljussunk a döntőig.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Szekszárd javára

ALUINVENT DVTK–ZALAEGERSZEGI TE NKK 61–48 (17–14, 12–11, 18–13, 14–10)
Miskolc, 950
néző. V: Kapitány, Papp P., Balog Gy.
DVTK: FONTENETTE 15, Szabó F. 8/6, RAKSÁNYI 8, Zele 2, Melnika 5. Csere: Bach, NAGY D. 8/6, Brewer 6, Pecková 9/3. Edző: Stefan Svitek
ZTE: Koizar 8, Jeffery 5, Gorjanácz 5/3, Hegedűs-Őri 5, Parker 4. Csere: PAVEL 21, Vincze, Szalay. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–0. 6. p.: 9–11. 8. p.: 17–13. 13. p.: 21–17. 14. p.: 21–24. 17. p.: 26–25. 22. p.: 29–29. 25. p.: 34–29. 28. p.: 42–34. 33. p.: 49–44. 35. p.: 56–46
Kipontozódott: Pecková (35. p.), Melnika (39. p.)
Stefan Svitek:
– Nem volt egyszerű meccs, hiszen újabb vereséggel kiestünk volna a legjobb négyből. Örülök, hogy kedden ismét mehetünk Zalaegerszegre, úgy ítélem meg, hogy ötven-ötven százalék a két csapat esélye. Ezen a találkozón mindkét gárda nagyon harcolt, ez így lesz a harmadik meccsen is, és ahhoz, hogy nyerjünk, nekünk különösen védekezésben a lepattanókra kell majd nagyon odafigyelnünk.
Gáspár Dávid: – Támadásban rossz volt a ritmusunk, nem tudtuk kihasználni a hazaiak gyenge pontjait. Védekezésben ugyan akadtak jó periódusaink, de sajnos mindössze negyvennyolc pontot szereztünk, és ennyivel nem lehet mérkőzést nyerni. Meglepni már aligha tudjuk valami újjal egymást, így minden bizonnyal a pillanatnyi forma dönt majd a harmadik találkozón.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1

A 9–11. helyért
MTK BUDAPEST–BEAC ÚJBUDA 62–61 (24–12, 19–19, 5–19, 14–11)
Városmajor, 250
néző. V: Jakab, Gál J., Goda
MTK:
Horváth B. 2, Szabó B. 7/3, ADAMECZ 14/9, SZABÓ FLÓRA 21, SZÉKELY-HORVÁTH 12/6. Csere: Cvitkovic 3, Zólyomi, Koch 3/3, Wéber, Szeitl. Edző: Nagy Dorottya
BEAC:
Pusztai P. 11, SZABÓ II D. 13/3, Süle 8, VAJDA 16/3, Barnai 8. Csere: Kovács V., Suppán 1, György 4, Angyal N., Király L. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 5. perc:
17–6. 8. p.: 21–9. 13. p.: 26–16. 17. p.: 34–21. 23. p.: 46–36. 25. p.: 46–43. 29. p.: 48–48. 34. p.: 51–53. 38. p.: 55–59
Nagy Dorottya: –
Nagyon boldog vagyok, hogy az alapszakaszt követően egy európai szintű klasszissal felálló BEAC-ot is sikerült legyőznünk.
Balogh Judit: –
Voltak jobb és rosszabb periódusaink a találkozón. A tizenöt perces szünet nem jött jókor csapatunknak.