Női kosár NB I: izgalmas végjátékban pécsi győzelem

2013.01.12. 20:13
Két vereség után újra nyert a PEAC-Pécs a női kosárlabda NB I-ben: a pécsiek 70–68-ra diadalmaskodtak a Szekszárd vendégeként a 17. forduló szombat esti mérkőzésén.

A második félidőben jobbára a pécsiek vezettek, csakhogy az utolsó bő egy percben Hajdú Zsanett két, Maja Scsekics egy triplát beszórva visszahozta a hazaiakat (65–65, 68–69). Fűrész Diána hatból öt büntetőt értékesített a végjátékban, ez döntőnek bizonyult.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–PEAC-PÉCS 68–70 (20–17, 12–12, 10–19, 26–22)
Szekszárd, 500 néző. Vezette: Benczur, Frányó, Tőzsér
SZEKSZÁRD: SCSEKICS 10/6, Szepsi, BÁLINT R. 22, Szvitlica 12, Zele 2. Cs: PAP R. 14, Theodorán, Hajdu Zs. 6/6, Tamis 2, Studer Zs., Roglics. Edző: Magyar Gergely
PÉCS: FŰRÉSZ 13, Csutorás 2, BARBOUR 12, Horváth L. 10/6, JEASCHKE 19/3. Cs: Dusanics 2, Czirják 6, Czukor, Szamosi 6. Edző: Zseljko Djokics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 7–5. 8. p.: 13–15. 16. p.: 28–24. 26. p.: 38–38. 28. p.: 38–43. 37. p.: 51–61. 40. p.: 65–65
Kipontozódott: Zele (28. p.), Pap R. (40. p.), Bálint R. (40. p.)
Magyar Gergely: – Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült szurkolóinknak újévi örömet szerezni. Igyekeztünk mindent megtenni érte. Persze tisztában vagyunk az erőviszonyokkal, és úgy érzem, nem kell szégyenkeznünk.
Zseljko Djokics: – Nagyon jólesett, hogy a szurkolóink ilyen szép számban elkísértek bennünket. Nekik ajánlom ezt a sikert. Ugyanakkor gratulálok a Szekszárdnak is, ilyen jó meccsek kellenek a magyar kosárlabdának, és hogy a fiatalok ennyi játéklehetőséget kapjanak.