Női kosár NB I: idegenben nyert, és előnyben a Győr

2019.04.27. 19:11
A Győr idegenben 74–68-ra legyőzte a ZTE-t a női kosárlabda NB I-ben, a harmadik helyért zajló párharc első mérkőzésén.

Az ötödik helyért zajló párharcban a Szekszárd hazai pályán 95–49-re kiütötte a Ceglédet.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
ZTE NKK–CMB CARGO UNI GYŐR 68–74 (21–24, 18–14, 15–18, 14–18)
Zalaegerszeg, 600 néző. V: Tőzsér, Boros, Kulcsár
ZALAEGERSZEG:
Koizar 7, Pusztai 9, MALCI 15/6, Boonstra 11/3, HORTI 13/3. Csere: Parker 11, Szalai V. 2, Benke. Edző: Gáspár Dávid
GYŐR: Mandics 7/3, Czank 10/6, RAKSÁNYI 14/6, SZPANU 16/6, GRAY 15. Csere: Varga Zs., Krnjics 10, Nagy D. 2. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–10. 8. p.: 20–22. 13. p.: 23–29. 20. p.: 39–38. 26. p.: 48–59. 29. p.: 52–54. 33. p.: 54–62. 38. p.: 62–72
Kipontozódott: Nagy D. (37. p.), Parker (37. p.)
Gáspár Dávid:
– Gratulálok a győrieknek, nagyon fontos meccset nyertek meg. Mi a saját játékunkat szeretnénk játszani, s a következő mérkőzésen ezt próbáljuk megvalósítani. Győzni megyünk Győrbe, s abban bízunk, hogy itthon, a harmadik meccsen dől el a bronzérem sorsa. A játékvezetéssel nem akarok foglalkozni, csupán egyenlő esélyeket kérünk.
Milos Pavlovic: – Nehéz meccset vártunk, az is lett. Végig jól játszottunk és végig kézben tartottuk a találkozót. Egyszer-kétszer azért ránk ijesztettek a zalaiak. A bajnokságban kétszer is kikaptunk tőlük, ez a siker fontos volt. A következő mérkőzésen már az idegek harca mellett a fizikális felkészültség is döntő lehet.

HELYOSZTÓK
A 3. HELYÉRT
ZTE NKK (5.)–CMB CARGO UNI GYŐR (6.) AZ ÁLLÁS: 0–1
ZTE NKK–CMB Cargo Uni Győr 68–74
CMB Cargo Uni Győr– ZTE NKK x–x
ZTE NKK–CMB Cargo Uni Győr x–x (ha szükséges)

AZ 5. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
KÉSŐBB

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–VBW CEKK CEGLÉD 95–49 (29–13, 26–14, 26–11, 14–11)
Szekszárd, 1000 néző. V: Benczur, Minár, Kovács N.
SZEKSZÁRD:
DOJKICC 16/9, Theodoreán 5/3, Gereben 6/3, Bishop 3, McCALL 16. Csere: STUDER ZS. 7/3, BÁLINT 23/15, KISS V. 10, Mansaré 7, Vincze N., Renczes 2. Edző: Djokics Zseljko
CEGLÉD:
SWANIER 10, Popovics 5, Gorjanácz 4, Baugh 2, Hamilton-Carter 6. Csere: Kobolák 5/3, Révész B. 5, Böröndy D. 12/3, Király A. Edző: Peter Jankovic
Az eredmény alakulása: 2. perc:
10–0. 8. p.: 24–11. 14. p.: 36–18. 16. p.: 43–18. 18. p.: 52–21. 24. p.: 68–29. 28. p.: 76–36. 32. p.: 81–44. 35. p.: 85–44. 39. p.: 88–49
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0
a Szekszárd javára.
Djokics Zseljko: –
A kosárlabda ünnepe volt ez az este. Lekerült a teher a lányok válláról, fantasztikusan játszottunk már elejétől kezdve támadásban, és ami még fontosabb, védekezésben is, így sok lehetőséget adhattam a saját nevelésű fiataloknak. Renczes Rebeka személyében egy NB I-es játékost is avattunk.
Peter Jankovic: –
Gratulálok a Szekszárdnak, lehengerlően játszott! Nekünk már az is nagy siker, hogy eljuthattunk idáig, és az ötödik helyért küzdhetünk, de ennél azért többet várok a csapatomtól a keddi folytatás során.