Női kosár NB I: hibátlan maradt a Sopron; előzött a BEAC

2018.12.02. 20:22
Őrzi hibátlan mérlegét a női kosárlabda NB I-ben a Sopron: a listavezető ezúttal a PEAC-Pécset fektette két vállra. A forduló előtt sereghajtó BEAC nyert Cegléden, így megelőzte riválisát a tabellán.

NŐI KOSÁR NB I
VBW CEKK CEGLÉD–ELTE BEAC ÚJBUDA 76–79
(21–16, 14–16, 19–26, 22–21)
Cegléd, 200 néző. V: Benczur, Mészáros, Horváth Cs.
CEGLÉD: SWANIER 17/9, Révész B. 5/3, Gorjanácz 12/6, DONGUE 17, Hamilton-Carter 8. Csere: Kobolák 4/3, Popovics 13/9, Király, Böröndy D., Révész L.
Edző: Peter Jankovic
BEAC: SZABÓ D. 31/15, LAKLÓTH 23/15, György, Angyal N., Papp K. 4. Csere: Beckley 10/6, Suppán 3/3, Mandic 6, Tóth D. 2, Vincze V.
Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 2. perc: 3–0. 5. p.: 7–7. 7. p.: 16-7. 12. p.: 22–22. 16. p.: 29–24. 26. p.: 46–46. 28. p: 51–55. 38. p: 71–71
Peter Jankovic: –
Nehéz bármit is mondani. Csütörtökön az Európa-kupában a német bajnok ellen jól játszottunk, erre három nappal később teljesen mást mutat a csapat. Ellenfelünk jól és szívből játszott, de a mi csapatunknak nincs lelke. Akinek gondja van, pakoljon össze nyugodtan és menjen haza, mert lélek és küzdés nélkül senki ellen sem tudunk mérkőzést nyerni.
Balogh Judit: – Fantasztikus mérkőzés volt. Minden edző azt kívánja magának, hogy a csapata küzdjön, hajtson, és ha ebből kijön egy győzelem, az nagyon jó. Mindent beleadtak a lányok, ráadásul helyenként már okosan is játszottunk. NŐI KOSÁR NB I

SOPRON BASKET–PEAC-PÉCS 92–43 (29–12, 22–0, 23–16, 18–15)
Sopron, 700 néző. V: Cziffra, Győrffy, Ádám
SOPRON: Fegyverneky, Turner 4, Czukor 2, Dupree 11, HATÁR 10. Csere: Zahui 10, Dubei 11/9, Varga K. 5/3, Salvadores 4, Licskai 4, Crvendakics 14/6, WENINGER 17/9
Edző: Roberto Íniguez
PÉCS: VANLOO 19/15, Wentzel 8, Gémes-Sarok 4/3, Tetemondová, Imovbioh 5. Csere: Barnai 4, Tenyér, Varga E. 3/3
Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–0. 9. p.: 26–12. 20. p.: 51–12. 27. p.: 63–28. 30. p.: 74–28. 34. p.: 85–35. 36. p.: 85–41
Roberto Íniguez: –
Elégedett vagyok a csapattal, élesek voltunk ezúttal is. Nagyon nehéz salamancai mérkőzés után léptünk pályára és nyújtottunk jó teljesítményt.
Meszlényi Róbert: – Rossz periódusban érkeztünk Sopronba. Sok sérülttel rendelkezünk, több juniort is be kellett vetnünk. Semmiféle ellenállást nem tudtunk tanúsítani, de örülök, hogy a második félidőben voltak jó időszakaink.