Női kosár NB I: újabb ellenfelét lépte le a hibátlan éllovas

2017.10.28. 21:01
Négy mérkőzés után is százszázalékos a Szekszárd: a tolnaiak hazai pályán magabiztosan, 81–49-re legyőzték a ZTE-t a női kosárlabda NB I 6. fordulójának szombati játéknapján. A címvédő Sopron is sima, 40 pontos sikerrel tudta le a játéknapot.

A legutóbbi ezüstérmes Szekszárd állva hagyta a ZTE-t: már az első negyedben tekintélyes előnyt kovácsolt, és a hat triplát elsüllyesztő, 24 pontig jutó Bálint Réka vezérletével – az utolsó játékrészt megint nagyon megnyomva – fölényes győzelmet aratott.Szekszárd állva hagyta a ZTE-t: már az első negyedben tekintélyes előnyt kovácsolt, és a hat triplát elsüllyesztő, 24 pontig jutó Bálint Réka vezérletével – az utolsó játékrészt megint nagyon megnyomva – fölényes győzelmet aratott.

Az MTK az első negyedben remekül tartotta magát a Sopron ellen, még a második elején is vezetett 24–23-ra, de az akkor következő 20–2-es soproni tájfun elsöpörte – a címvédő végül a szezonbeli második legfölényesebb diadalát aratta.

A délutáni mérkőzésen a PINKK Pécs otthon 83–66-ra felülmúlta a BEAC-Újbudát. A nagyszünetben még a hét fővel felálló vendégek vezettek, ám a 27–4-es harmadik negyed döntőnek bizonyult.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
6. FORDULÓ, szombati mérkőzések

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–ZTE NKK 81–49 (20–7, 15–15, 24–22, 22–5)
Szekszárd, 700
néző. V: Praksch, Radnóti, Válé
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 11/6, Oblak 9/6, Gereben 6, Mansaré 4, McCall 8/3. Csere: Theodoreán, KRNJICS 10, BÁLINT 24/18, Kiss V. 4, Studer Zs. 5, Vincze N., Antóni. Edző: Djokics Zseljko
ZTE: Kovács G., KOIZAR 11, Gorjanácz 2, Hegedűs-Őri 8, PARKER 20. Csere: Pavel 1, Szalay 7/3, Vincze V., Varga K., Jurkó, Liska. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 6. p.: 12–6. 9. p.: 20–7. 12. p.: 25–9. 15. p.: 30–9. 18. p.: 31–16. 22. p.: 35–26. 25. p.: 40–38. 27. p.: 52–40. 31. p.: 64–45. 34. p.: 68–47. 37. p.: 76–49. 39. p.: 78–49
Djokics Zseljko:
– Fáradt csapatom kihozta magából a maximumot. Egyik meghatározó játékosunk, Maja Erkic nélkül léptük pályára, de a szisztéma ettől függetlenül jól működött. Köszönjük a szurkolóknak a támogatást, ismét pokoli hangulatot teremtettek.
Gáspár Dávid: – Jó mérkőzést akartunk játszani, ám csak a harmadik játékrészben tudtuk igazán felvenni a játék ritmusát. Utána viszont sokszor rossz döntést hoztunk, amit a hazaiak kihasználtak, eldöntve a meccset.

MTK BUDAPEST–SOPRON BASKET 49–89 (18–19, 12–24, 6–16, 13–30)
Városmajor, 150
néző. V: Balog Gy., Balogh Gy., Mészáros B.
MTK:
HORVÁTH B. 12/9, Jankó 4, Adamecz 9/3, Szabó Flóra 7, Wéber. Csere: Cvitkovics 7, PÁL 8, Szabó B. 2, Zólyomi, Koch. Edző: Nagy Dóra
SOPRON:
Turner 3/3, SALVADORES 7/3, DUBEI 16/6, Langhorne 3, Határ 6. Csere: WENINGER 15/9, CRVENDAKICS 12/3, JOVANOVICS 12, CZUKOR 12/3, Böröndy D. 3. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 4. perc:
7–10. 8. p.: 18–16. 13. p.: 24–25. 17. p.: 26–35. 23. p.: 30–52. 28. p.: 33–57. 33. p.: 40–66. 37. p.: 47–79
Kipontozódott:
Adamecz (34. p.)
Nagy Dóra:
– Az előző meccseken rendre baj volt a lassú kezdéssel, de ezt ezúttal sikerült kijavítanunk. Nagyon erős Sopront sikerült egy félidőn át megszorítanunk.
Roberto Íniguez:
– A meccsen az volt a cél, hogy fiataljaink sok játéklehetőséget kapjanak. Ez sikerült is vendéglátónk ellen, amely nem adta fel a küzdelmet, és az utolsó pillanatig küzdött.

PINKK PÉCSI 424BEAC-ÚJBUDA 83–66 (22–18, 17–26, 27–4, 17–18)
Kozármisleny, 100 néző. V: Goda, Lövész, Balogh L.
PÉCS:
Sánta 4, Ruják N. 7/3, Benke, SLAUGHTER 27, Cheslek 12. Csere: Séra, Szamburszka, JAKOVINA 14, GÉMES-SAROK 11, Kovalcsik 5, Raus 3/3. Edző: Jens Tillman
BEAC: Szabó II D. 7/3, Süle 10/3, PUSZTAI P. 12/3, Kovács V. 6, Barnai 13. Csere: PUSZTAI S. 16/3, György 2. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–5. 6. p.: 10–7. 14. p.: 28–25. 17. p.: 31–36. 23. p.: 45–44. 26. p.: 54–48. 33. p.: 70–51. 37. p.: 75–59
Kipontozódott: György (34. p.), Süle (40. p.)
Jens Tillman:
– Már az első negyedben elhittük, hogy megnyertük a mérkőzést, ezért védekezésben nem úgy teljesítettünk, ahogy szükséges. A győzelemhez kemény védekezés és ugyanilyen küzdelem kell.
Balogh Judit: – Heten csak a gonoszok érezték jól magukat.

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 4 4 329–225 1.000
2. Sopron Basket 6 5 1 526–352 0.917
3. Aluinvent DVTK Miskolc 5 4 1 403–314 0.900
4. CMB Cargo Uni Győr 4 3 1 343–290 0.875
5. ZTE Női KK 5 3 2 329–360 0.800
6. Ceglédi EKK 4 2 2 294–296 0.750
7. Vasas Akadémia 5 2 3 344–403 0.700