Női kosár NB I: ezúttal nagyon simán ment, döntős a DVTK

2019.04.23. 20:23
Shatori Walker (labdával) 11 pontot szerzett a DVTK-ban (Fotó: hunbasket.hu)
A DVTK hazai pályán 75–61-re legyőzte a Győrt a női kosárlabda NB I elődöntős párharcának kedd esti harmadik mérkőzésén, ezzel bejutott a fináléba.

A párharc szombaton megrendezett második mérkőzésén a DVTK nagy előnyt engedett ki a kezéből, de ezúttal jobban vigyázott: már az első negyedben tíz pont fölé pumpálta a különbséget, és szinte végig ott is tartotta, sőt idővel húsz fölé is feltornászta – a borsodiak továbbjutást érő győzelmét semmi sem veszélyeztette.

A másik ágon a Sopron már korábban bejutott a fináléba, miután otthon, majd idegenben is simán legyőzte a ZTE-t.

A döntő első mérkőzése pénteken lesz Sopronban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ. 3. MÉRKŐZÉS
ALUINVENT DVTK–CMB CARGO-UNI GYŐR 75–61 (24–15, 19–16, 17–13, 15–17)
Miskolc, 1600
néző. V: Cziffra, Győrffy, Ádám J.
DVTK: MEDGYESSY 16/3, WALKER-KIMBROUGH 11/3, Skorics 5/3, ZELE 10, MOKANGO 23. Csere: Putnina 8, Szabó F. 2, Kányási, Szücs R., Kiss A. Edző: Cziczás László
GYŐR: Mandics 6, Török Á. 3/3, Raksányi 8/3, SZPANU 10/6, GRAY 16/3. Csere: Varga Zs. 2, Krnjics 11, Nagy D. 2, Czank 3/3. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–5. 8. p.: 19–7. 11. p.: 28–15. 15. p.: 35–21. 17. p.: 35–28. 23. p.: 47–31. 26. p.: 49–38. 28. p.: 54–38. 34. p.: 68–48. 38. p.: 70–56
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a DVTK javára
Cziczás László:
– Végig kontrollálva a meccset, abszolút megérdemelten jutottunk a döntőbe, feltettük a pontot az i-re. Nagyon büszke vagyok a csapatra és a minket támogató nézőkre. Ez az idény eddig minden várakozást felülmúlt, köszönet érte mindenkinek. És még nincs vége!
Milos Pavlovics:
– A hazaiak végig sokkal keményebbek voltak, a Medgyessy, Mokango duó játékára pedig nem volt ellenszerünk. Az elődöntő második meccsét megfordítottuk, most is ebben bíztunk a hajrában, de ezúttal nem sikerült. Eddig egész szép eredményt értünk el, és folytathatjuk tovább.

A 7. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
PEAC-PÉCS–NKE-FCSM CSATA 84–66 (24–31, 21–15, 18–7, 21–13)
Pécs, 100
néző. V: Farkas G., Tóth C., Kovács N.
PEAC: Vanloo 11, WENTZEL 4, SIMON ZS. 13/3, Tetemondová 6, IMOVBIOH 35. Csere: Ruják N., BREWER 15/3, Tenyér, Varga E. Edző: Meszlényi Róbert
CSATA: Horváth B. 6/6, N. Jovanovics 4, LELIK 20/15, RADÓCZ 10/6, Lang 8. Csere: Mányoky 4, ANGYAL 7/6, Austria 2, Boros 3/3, Solymosi 2, Horváth F. Edző: Tursics Krisztián
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a PEAC javára
Meszlényi Róbert:
– Végre tudtunk meccset nyerni a rájátszásban is, bár nem pontosan erre számítottunk. Örülnünk kell a győzelemnek, meg a sok megszerzett lepattanónak is.
Tursics Krisztián: – Az elején kiváló volt a támadásunk, a védekezésünk viszont végig akadozott. Nem úgy jöttünk ide, mint akik eleve feladnák a találkozót. Szerettem volna minél több lehetőséget adni a magyar játékosoknak, hogy lássák, hol tartanak. Ez sikerült is.