Női kosár NB I: éremközelben a Győr, a Cegléd lett az ötödik

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.04.24. 20:08
A Győr került lépéselőnybe a női kosárlabda NB I harmadik helyéért zajló párharcban, mivel az első mérkőzésen, hazai pályán legyőzte a ZTE csapatát.

A győrieknél a 18. percben Cyesha Goree súlyosnak látszó bokasérülést szenvedett.Cyesha Goree súlyosnak látszó bokasérülést szenvedett.

A második meccset pénteken rendezik. A párharc az egyik csapat második sikeréig tart.

A keddi játéknapon eldőlt az ötödik hely: a Cegléd az idegenbeli győzelem után saját közönsége előtt is nyert a DVTK ellen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS

CMB CARGO-UNI GYŐR–ZTE NKK 72–56 (21–20, 20–13, 14–14, 17–9)
Győr, 100 néző. V: Papp P., Ádám, Balog
GYŐR: Czank 2, FIELDS 14, VARGA ZS. 8, KRIVACSEVICS 4, GOREE 12. Csere: Stepanová 9, TÖRÖK Á. 16/6, Laklóth 2, Simon Zs. 2, Nagy-Bujdosó 3/3, Szabó P., Markó. Edző: Sandro Orlando
ZTE: KOIZAR 11/3, GORJANÁCZ 6, JEFFERY 12/3, Hegedűs-Őri 5, PARKER 12. Csere: Pavel, Gáspár-Szalay 10/3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–13. 8. p.: 15–15. 13. p.: 23–25. 16. p.: 30–29. 19. p.: 39–31. 24. p.: 50–40. 28. p.: 55–43. 33. p.: 62–50. 36. p.: 64–52. 38. p.: 68–55
Kipontozódott: Varga Zs. (35. p.9
Sandro Orlando:
– Az elején meglátszott, hogy nem voltunk játékban. Később sikerült javítani a támadó lepattanózásban, valamint faultproblémákat tudtunk okozni az ellenfélnek. Ekkor már jól védekeztünk, és magas tempóban támadva könnyű kosarakat szereztünk.
Gáspár Dávid: – A Győr megérdemelte a győzelmet. Játékosainknak azt kell játszaniuk, amit tudnak, és azt felelősséggel. Remélem, a hazai mérkőzés már ennek szellemében zajlik, és ebben az esetben még vissza tudunk jönni majd Győrbe.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Győr javára

AZ 5. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
VBW CEKK CEGLÉD–ALUINVENT DVTK MISKOLC 93–78
(27–21, 24–19, 18–19, 24–19)
Cegléd, 550 néző. V: Papp P., Farkas G., Praksch P.
CEGLÉD:
Medgyessy 4, POPOVICS 28/12, Makszimovics 4, COOPER 21, MOKANGO 27. Csere: Kányási 4, Zsovár, Révész 3, Serbán 2, Kobolák, Filipowicz V. Edző: Cziczás László
MISKOLC:
Nagy D. 12/3, FONTENETTE 11, Raksányi 5/3, Zele 8/6, BREWER 12/3. Csere: Pecková 6/6, Melnika 6, SZABÓ F. 15/9, Bach 3/3. Edző: Ambrus Erzsébet
Az eredmény alakulása. 3. perc:
11–6. 5. p.: 15–14. 10. p.: 27–21. 14. p.: 37–26. 23. p.: 56–44. 28. p.: 64–52. 29. p.: 64–59. 31. p.: 73–59. 34. p.: 82–62
Cziczás László: –
Köszönöm a családomnak, köszönöm a csapatnak és a Filipowicz családnak, hogy ennek a négyéves csodának a részese lehettem! Azt gondolom, méltóképpen fejeztük be a bajnokságot és büszke lehet ránk Cegléd városa.
Ambrus Erzsébet: –
A Cegléd ma nagyon jó formában játszott, három extra teljesítményük volt három külföldi játékosuktól, amihez a mi gyenge védekezésünk is kellett. Mi elsősorban centerposzton vesztettük el a mérkőzést, onnan nem jöttek a pontjaink. Sajnálom, hogy így zártuk az évet, de sajnos az egész szezonban nem voltunk ponterősek. A kosárlabda nem véletlenül a magas emberek játéka...

A párharc végeredménye: 2–0 a Cegléd javára