Női kosár NB I: elődöntőbe jutott a Sopron és a Szekszárd

2017.04.09. 20:54
A női kosárlabda NB I negyeddöntőjének második mérkőzésein az UNIQA Sopron és az első helyen kiemelt Szekszárd is magabiztosan verte meg ellenfelét, így bejutott a bajnokság elődöntőjébe. A DVTK egy végletekig kiélezett  meccsen egy ponttal múlta fölül a Győrt, ezzel kiharcolta a mindent eldöntő harmadik meccset.

A DVTK nagyot fordított az utolsó percben (MKOSZ)

A ZTE az első félidőben jól tartotta magát a Sopron ellen, a második félidőben azonban a vendégek szigorítottak a védekezésen, így a mérkőzést (60–75), ezzel pedig a párharcot is eldöntötte. A címvédő kettős győzelemmel jutott be a bajnokság elődöntőjébe.

A Vasas hazai pályán jobban játszott, mint a Szekszárd otthonában – ott 102–37-re nyert az Atomerőmű – azonban ez is csak annyira volt elég, hogy tisztes vereséget szenvedjen. A második meccset 85–51-re nyerte meg az alapszakaszelső. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a 24 pontot szerző Bálint Réka volt.

A Győr Miskolcon zárta volna le a negyeddöntős párharcát, a DVTK azonban minden áron ki akarta harcolni a harmadik mérkőzést. A találkozó nagy részében a vendégek vezettek ,a harmadik negyedben viszont hosszú idő után fordított, és kisebb fórt is kiépített a hazai gárda. Az utolsó percben három ponttal is vezetett a Győr, de előbb Rasheed Rita emelt be egy középtávolit, majd kevesebb, mint 20 másodperccel a vége előtt Tina Jovanovics is kosarat szerzett (69–68). Az utolsó támadását elrontották Völgyi Péter lányai, így a harmadik meccsen dől el az elődöntőbe jutás.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ZTE NKK–UNIQA SOPRON 60–75 (24–25, 16–16, 13–23, 7–11)

Zalaegerszeg, 100néző.V:Farkas G., Söjtöry, Vida B.
ZALAEGERSZEG:NAGY D.13/3,Szalay3/3,BURKHOLDER16/6,Horváth Zs.8,BAYS14/3. Csere:Hegedűs-Őri2,Böröndy V., Böröndy D.4,Orsó, Vincze V., Jurkó. Edző:Gáspár Dávid
SOPRON:Fegyverneky6/6,Turner14,S. JOHNSON23/3,Krnjics4,GEORGE13. Csere:Dubei, Crvendakics9,Határ4,Weninger2,Ajdukovics. Edző:Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 3. p.:6–4.7. p.:17–17.9. p.:22–21.14. p.:26–32.18. p.:35–37.21. p.:42–41.26. p.:51–54.28. p.:53–60.33. p.:53–71.38. p.:58–73
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye:2–0 aSopronjavára
Gáspár Dávid:– Sokkal jobb meccset játszottunk, mint az előző mérkőzésen. Akkor megdorgáltam a lányokat, most jár a dicséret, különösen az első félidő tetszett. A térfélcsere után már kidomborodott a szuperklasszisokkal felálló Sopron nagyobb tudása.
Sterbenz László:– Készülünk a következő ellenfélre. Az első félidőben talán túl korán elhittük, hogy sima lesz a meccs. A ZTE nagyon jól és fegyelmezetten kosárlabdázott.

VASAS AKADÉMIA–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 51–85 (19–21, 14–26, 5–21, 13–17)
Pasaréti út, 120néző.V:Balog Gy., Gyuris, Csabai-Kaskötő
VASAS: Csolics11/3,Dúl2,Bacsvarova8,Bajnóczi, Rochel6. Csere:Dusanics11/6,MÉRÉSZ7/3,Farkas F., Dobos Á.2,Solymosi4,Bernáth. Edző:Igor Szkocsovszki
SZEKSZÁRD:Daniel12/3,BÁLINT24/12,Theodoreán3/3,ERKIC16/6,LISEC12/3. Csere:Studer Zs.3,Pirsic4,Gereben7,Mansaré4,Tamis, Antóni Cs. Edző:Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. p.:6–8.8. p.:15–16.13. p.:21–32.17. p.:27–41.23. p.:33–51.28. p.:35–65.33. p.:38–74.37. p.:42–83
Kipontozódott:Bajnóczi (25. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye:2–0 aSzekszárdjavára
Igor Szkocsovszki:– Tudunk ennél jobban is játszani. Egy kis egérlépésnyi haladást láttam a mai játékunkban.
Djokics Zseljko:–Gratulálok csapatomnak és a klubnál dolgozó összes embernek! Ezzel a győzelemmel koronáztuk meg az egész éves teljesítményünket. Innentől kezdve irány a nemzetközi porond!

ALUINVENT DVTK MISKOLC–CMB CARGO-UNI GYŐR 69–68 (19–20, 16–18, 19–16, 15–14)

Miskolc, 1000néző.V:Papp P., Tőzsér, Ádám
MIKSOLC:Czank8/6,Horváth B.3/3,RASHEED11/3,SZÉCSI12/3,JOVANOVICS20/3. Csere:Tomlinson9,Adamecz6. Edző:Maikel López
GYŐR:Kiesel6/3,Laklóth8/6,LIHTAROVICS16/9,Varga Zs.8,GOREE11. Csere:SIMON ZS.19/15,Török Á., Kovács V. Edző:Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. p.:4–6.5. p.:8–6.8. p.:12–18.9. p.:19–18.12. p.:19–25.14. p.:21–28.17. p.:29–30.18. p.:29–37.26. p.:48–43.28. p.:50–48.33. p.:57–61.37. p.:61–61.39. p.:65–66
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása:1–1
Maikel López:– Vannak nehéz helyzetek egy csapat életében, de a harci szellem sokszor átlendíti a társaságot a holtpontokon. Ez jellemzett minket, és csodálatos volt a közönség. Remek érzés ilyen szurkolótábor előtt játszani.
Völgyi Péter:– A hazaiak jobban gyűjtötték össze a lepattanó labdákat, és ez döntött.