Női kosár NB I: a PEAC egy ponttal nyert a PINKK ellen

2012.12.16. 20:45
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 14. fordulójában mindössze egyetlen pont döntött a déli rangadón: a pályaválasztó PEAC ennyivel bizonyult jobbnak a PINKK-nél. A győztes 9/5-tel, a vesztes 7/7-tel áll.

Az első negyedet nyolc ponttal megnyerő vendégeké volt a nyitány, és az előnyből még a nagyszünetre is megmaradt öt pont. Viszont egyre jobban közeledtek a házigazdák, a záró résznek már mínusz egyről indult neki a vendéglátó. Teljesen kiegyenlített volt a végjáték, amelyben egy pont döntött. Többnyire a házigazdáknak kellett kapaszkodniuk, de arra ügyeltek, hogy mindig lőtávolon belül maradjon az ellen. Ez aztán az utolsó percben sokat jelentett: közte egynél a 13 ponttal záró Amy Betsy Jeaschke engedett el egy duplát, amely hazai győzelmet ért.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 14. FORDULÓ
PEAC-PÉCS–BÁCSBASKET KFT. 64–63 (15–23, 13–10, 20–16, 16–14)
Pécs, 1800 néző. V: Földházi, Papp P., Szabó G.
PEAC-PÉCS: Fűrész 10/3, BARBOUR 11, Dusanics 5/3, HORVÁTH L. 12, JAESCHKE 13. Cs: Czirják 1, Csutorás 3, Czukor 2, SZAMOSI 7/3. Edző: Zseljko Djokics
BÁCSBASKET: Török Sz. 6 , RUJÁK N. 8, Laczi 7/3, DOROGOBUZOVA 11/3, Brumermane 8. Cs: Iványi 6, Kováts N. 6/3, Pénzes 6/3, Kovács K. 5/3. Edző: Roberto Hernández
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 7. p.: 7–11. 13. p.: 17–27. 17. p.: 22–29. 23. p.: 32–38. 26. p.: 40–40. 33. p.: 52–51. 37. p.: 56–56
Kipontozódott: Dorogobuzova (34. p.)
Djokics Zseljko: – Büszke vagyok fiatal csapatomra, és köszönöm Imreh Ajtonynak, hogy jól térképezte fel az edzőváltáson áteső ellenfelet. Öröm volt ilyen hangulatban játszani.
Roberto Hernández: – A szerencsésebb csapat nyert egy remek színvonalú, élvezetes találkozón.