Női kosár NB I: dupla hosszabbításos meccsen szépített a Szekszárd

2017.05.01. 21:32
A Szekszárd óriási küzdelemben nyerte meg a döntő harmadik meccsét (Fotó: Török Attila)
A női kosárlabda NB I döntőjének harmadik összecsapásán a Szekszárd elképesztő izgalmak végén, kétszeri hosszabbításban 77–73-ra megverte a Sopront, ezzel életben tartotta bajnoki reményeit.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó döntő harmadik mérkőzésére 2–0-s előnnyel érkezett a Sopron Szekszárdra. Már az első pillanattól érezhető volt, hogy a hazaiak az „életben maradásért” küzdenek.

6–0 után időt kért Sterbenz László, a Sopron vezetőedzője, ám a gyors fejmosás sem segített a címvédőn, az Atomerőmű könnyű kosarakkal növelte az előnyét, a saját térfelén pedig ellentmondást nem tűrően védekezett – a vendégek sokszor dobásig sem jutottak. A soproniak már az első 10 percben elhasználták a második időkérésüket is, Eva Lisec azonban a továbbiakban is tarthatatlan volt, az első negyed végén 23–7 állt az eredményjelzőn.

A második negyedben szinte ugyanazt láthattuk, mint az elsőben, csak éppen fordítva. A Szekszárd képtelen volt betalálni, míg a Sopron tempót váltott, kezdésként rögtön futott egy 12–0-t, és sorra harcolta ki a faultokat – míg az első negyedben csak 1 büntetőt dobott, addig a másodikban 12 pontot szerzett a vonalról. A 15. percben egy cirkuszi mutatványnak is beillő Cherise Daniel-kosár vetett véget a hazai kosárcsendnek, ám a másik oldalon Fegyverneky Zsófia is beszállt a ponttermelésbe, csapata pedig szépen lassan utolérte ellenfelét – a félidő utolsó másodperceiben Yvonne Turner triplával egalizált. 37–37

A fordulást követően már inkább a Sopron uralta a meccset, de továbbra is rengeteg hiba jellemezte a vendégek játékát is, így a KSC látótávolságon belül maradt. A záró etaptól olyan izgalmak kezdődtek, amilyet megérdemel egy döntő. Az utolsó percben eggyel vezetett a Sopron, amikor háromszor is dobhatott, köszönhetően a remek lepattanózásának, ám egyik esélyét sem sikerült kihasználnia. Harminc másodperccel a vége előtt Daniel kettőből egy büntetőt értékesített (58–58), az ellentámadásból az eltiltásból visszatérő Shenise Johnson dobott be egy közelit (58–60), erre még 5 másodperccel a vége előtt válaszolt Lisec, majd az utolsó dobást Cayla George elrontotta, így 60–60-ról jöhetett a hosszabbítás.

A ráadásban Fegyverneky 2+1-es akciójával másfél perccel a hosszabbítás vége előtt vezetett először a Sopron (65–67), de Lisec a huszonhetedik pontját megszerezve egyenlített (67–67). Innentől már nem született több pont, újabb hosszabbítás következett.

Lisec szinte azonnal kipontozódott, de ez sem rendítette meg a hazaiakat, sőt, Bálint Réka gyönyörű kosarával 71–67-re elléptek. Az utolsó másodpercek büntetőpárbajba torkolltak, amiből a Szekszárd jött ki jobban és 77–73 győzött, ezzel életben tartotta bajnoki reményeit. A következő mérkőzést csütörtökön 17 órától játsszák Sopronban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–UNIQA SOPRON 77–73 (23–7, 14–27, 10–15, 13–11, 7–7, 10–6) – h. u.
Szekszárd, 800
néző. V: Földházi, Frányó, Tőzsér
SZEKSZÁRD: Studer Á. 9, DANIEL 13/6, ERKIC 10, LISEC 27, PIRSIC 13. Csere: Bálint 5/3, Gereben, Theodoreán, Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko
SOPRON: FEGYVERNEKY 13/3, Turner 9/3, JOHNSON 19, George 4, Határ. Csere: KRNJICS 12, CRVENDAKICS 12, Dubei 2, Ajdukovics 2, Weninger. Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 8. p.: 18–7. 10. p.: 23–7. 14. p.: 23–19. 17. p.: 31–23. 19. p.: 33–32. 20. p.: 37–37. 23. p.: 43–39. 28. p.: 45–47. 33. p.: 47–51. 39. p.: 58–58. 40. p.: 60–60. 45. p.: 67–67. 47. p.: 71–67
Kipontozódott: Ajdukovics (36. p.), Lisec (46. p.), Studer Á. (49. p.)
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Sopron javára
Djokics Zseljko:
– Ünnep volt az országban, ünnep volt a szekszárdi csarnokban. Két hosszabbítás után nyerni mindig különleges érzés, de az is az, hogy a rendes játékidőben ismét hatvan ponton tartottuk a Sopront. Gyakorlatilag mind a három döntőbeli meccsen hatvan pont környékén tudtuk tartani a hazai dream teamet. Végre a csapat nyert, és nem az egyéni képességek döntöttek. A közönségünk fantasztikus volt.
Sterbenz László: – Igazi finálé, van benne minden, amit csak kívánhatunk. Sajnos úgy kezdtünk, ahogy nem szabad, mínusz tizenhat pontról még visszakapaszkodtunk, aztán mindkét csapatnak volt rá esélye, hogy megnyerje az összecsapást már a rendes játékidőben. A hosszabbításban aztán mi hibáztunk többet, ez döntött.