Női kosár NB I: az első negyed után ébredt a PEAC-Pécs

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.10.07. 19:57
A PEAC-Pécs az első negyed után nyújtott teljesítményének köszönhetően magabiztosan győzte le az MTK-Budapest csapatát női kosárlabda NB I második fordulójában.

A házigazdák az első játékrész végén még hárompontos hátrányban voltak, de a 15 ponttal megnyert második negyedben átvették a kezdeményezést, és végül nagyon simán nyertek.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, 2. FORDULÓ
PEAC PÉCS–MTK 76–47 (12–15, 26–11, 18–10, 20–11)
Pécs,
250 néző. V: Radnóti, Kovács N., Nyilas
PÉCS: RUJÁK N. 18/6, WENTZEL 12/3, Gémes-Sarok 2, Tetemondová 10/6, BARNAI 20. Csere: Tenyér, Imovbioh 8, Radonjics 4/3, Pucz, Kovács K. 2. Edző: Meszlényi Róbert
MTK: Pusztai, Koch 7/3, Szeitl 4, SZABÓ F. 8, Hegedűs J. 8. Csere: Czirják 9/3, Wéber 3/3, Bernáth 3/3, Baksa 3/3, Gróf 2, Schiroky. Edző: Nagy Dóra
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–5. 6. p.: 6–11. 13. p.: 15–21. 17. p.: 30–26. 23. p.: 46–28. 26. p.: 50–28. 33. p.: 63–38. 37. p.: 69–40
Kipontozódott: Wéber (35. p.)
Meszlényi Róbert:
– Szerencse, hogy ritmust tudtunk váltani a rossz kezdés után. Még mindig nincs kész a csapat, pedig már annak kellene lennie, de be kell még építeni Sarah Imovbioh-t és Julie Vanloo-t.
Nagy Dóra: – Az első két negyedünk jól sikerült, a harmadikban azonban hússzal elhúzott a Pécs, pedig kontrollált játékra készültünk, mert tudtuk, hogy különben büntet a PEAC.

1. Sopron Basket 2 2 178–118 1.000
2. CMB Cargo-Uni Győr 2 2 191–135 1.000
3. Atomerőmű KSC Szekszárd 3 3 198–159 1.000
4. PEAC-Pécs 2 1 1 126–102 0.750
5. ZTE Női KK 2 1 1 135–128 0.750
6. Aluinvent DVTK Miskolc 2 1 1 132–132 0.750
7. NKE-Csata 1 1 54–61 0.500
8. Vasas Akadémia 1 1 75–90 0.500