Női kosár NB I: a Szekszárd nyerte meg az alapszakaszt

2018.03.31. 20:07
A szekszárdi Mansaré Manty (12) védekezik a pécsi Licskai Zsófia ellen (Fotó: kosarsport.hu)
A Szekszárd szombaton 74–67-re győzött a PEAC vendégeként a női kosárlabda NB I 22. fordulójában, így – az egymás elleni eredményeknek köszönhetően – megnyerte az alapszakaszt a Sopron előtt.

A bajnoki címért az első nyolc helyezett játszik egyenes kieséses rendszerben (a negyeddöntő párharcai az egyik fél második győzelméig tartanak), míg a többiek a bennmaradásért harcolnak a folytatásban körmérkőzéses formában.

A negyeddöntő párosítása: Szekszárd–PINKK-Pécs, Sopron–PEAC-Pécs, Győr–Cegléd, Zalaegerszeg–Diósgyőr

NŐI KOSÁRLABDA NB I
22. FORDULÓ, az alapszakasz utolsó fordulója

PEAC-PÉCS–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 67–74 (22–27, 21–18, 9–17, 15–12)
Pécs, 600
néző. V: Földházi, Benczur, Mészáros B.
PÉCS: Mandics 4, WENTZEL 9/9, Rasheed 4, VUCSUROVICS 14, IMOVBIOH 19. Csere: Licskai 7/3, Roberson 10/6, Demeter N., Szücs L., Szücs R. Edző: Gabriel Carrasco
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 8/6, Costa 5/3, Theodoreán 11/3, BÁLINT 12/6, McCALL 16. Csere: Kiss V., OBLAK 18/9, Mansaré 2, Gereben 2, Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–7. 6. p.: 6–16. 13. p.: 28–31. 17. p.: 32–35. 23. p.: 48–49. 26. p.: 50–56. 33. p.: 60–67. 37. p.: 65–71
Gabriel Carrasco:
– A harmadik negyed mindig kulcsfontosságú egy mérkőzésen. Amikor egy ilyen erős és masszív játékot játszó csapat érkezik, mint a Szekszárd, akkor pontokat kell ellene szerezni – tíz perc alatt kevés a kilenc. Jól védekeztek a vendégek, de a végén is lett volna esélyünk, azonban akkor már lelassultak a lábak.
Borisz Maljkovics (másodedző): – Olyan hangulat volt, mintha Szekszárdon játszottunk volna. Ismét történelmet írtunk, hiszen először győztünk Pécsen, és az alapszakasz-elsőség pályaelőnyt jelent. Az első félidőben többször hagytuk feljönni tíz pontról a Pécset, ám utána átbeszéltük a taktikát és javítottunk a lepattanózásunkon.

VASAS AKADÉMIA–SOPRON BASKET 58–86 (21–25, 12–22, 10–18, 15–21)
Pasaréti út, 75
néző. V: Praksch, Jakab, Hervay
VASAS: KALU 27/9, Tóth O. 1, Böröndy V. 7, Heljic 5, Karakasevics 9/3. Csere: Dombai 2, Mérész 2, Varga A. 3, Ambrus 2, Kapusi-Demeter. Edző: Földi Attila
SOPRON: TURNER 11/9, DUBEI 9/3, Crvendakics 9/3, Milovanovics 8, HATÁR 8. Csere: JOVANOVICS 14, Page 6, Fegyverneky 4, Salvadores 13/9, Czukor 4/3, Weninger. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 4. p.: 11–9. 8. p.: 20–18. 13. p.: 28–28. 17. p.: 30–37. 23. p.: 39–53. 28. p.: 41–60. 34. p.: 49–74. 37. p.: 56–79
Földi Attila:
– Nagy élmény volt számunkra, hogy ilyen szintű csapat ellen játszhattunk. Az még biztatóbb, hogy több mint egy negyeden át pariban tudtunk lenni vele. Dolgozunk tovább.
Roberto Íniguez: – Elismerésem a Vasasnak, mert nem adta fel. Nekünk is nehéz volt ez a mérkőzés, mert az Euroliga miatt rengeteg találkozónk van.

CMB CARGO-UNI GYŐR–ZTE NKK 67–72 (21–24, 19–15, 20–17, 7–16)
Győr, 100
néző. V: Cziffra, Tőzsér, Söjtöry
GYŐR: Robinson 8, Fields 13/3, TÖRÖK Á. 9/3, Nagy-Bujdosó, GOREE 15. Csere: Varga Zs. 2, Stepánová 3, Czank 6, Simon Zs. 8/3, Laklóth 3/3. Edző: Sandro Orlando
ZTE: KOIZAR 23/9, Kovács G., Gorjanácz 9/6, Hegedüs-Őri 4, Parker 8. Csere: PAVEL 21, SZALAY V. 7/3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–8. 7. p.: 16–16. 13. p.: 27–28. 15. p.: 29–34. 18. p.: 36–37. 24. p.: 48–44. 28. p.: 54–52. 32. p.: 60–59. 38. p.: 66–62. 39. p.: 66–67
Kipontozódott: Parker (40. p.)
Sandro Orlando:
– Nagyon puhán játszott a csapat. Van tíz-tizenkét jó játékosunk, de eddigi tapasztalatom szerint nem mindenki él a lehetőséggel, ezért a következő mérkőzéseken kisebb rotációval játszunk.
Gáspár Dávid: – Már a DVTK és a Cegléd ellen is közel álltunk a negyedik helyezéshez szükséges győzelemhez, végül ezt éppen Győrben sikerült megszereznünk. Azért különösen értékes a siker, mert Janessa Jeffery nélkül érte el a csapatunk.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–BEAC ÚJBUDA 85–63 (21–12, 23–22, 20–12, 21–17)
Miskolc, 501
néző. V: Pozsonyi, Balogh Gy., Csabai-Kaskötő
MISKOLC: FONTENETTE 11, Bach 8, Raksányi 6/6, Zele 4, BREWER 16/3. Csere: NAGY D. 13/6, Vukov 5/3, KISS A. 11, Szabó Fanni 7, Aldazabal 4. Edző: Stefan Svitek
BEAC: Szabó D. 11/9, PUSZTAI P. 15/3, Suppán 3, Gocsman, Barnai 12. Csere: SÜLE 11/3, György 2, Kovács V. 4, Angyal 5/3, Király. Edző: Balogh Judit
Az eredmény alakulása. 4. p.: 10–5. 7. p.: 17–8. 13. p.: 26–17. 18. p.: 37–23. 24. p.: 50–36. 28. p.: 61–41. 34. p.: 74–52
Stefan Svitek:
– Jól kezdtük a mérkőzést, utána azonban kis hullámvölgy következett. A második negyedben három-négy nagyon könnyű kosarat kaptunk. A játékosok érezték, hogy a meccset nem fogjuk elveszíteni, és a nagyszünet után voltak nagyon jó periódusaink, igaz, hibáink is.
Balogh Judit: – Számunkra nem volt jelentősége ennek a találkozónak. Valószínű volt, hogy nem fogunk győzni, de húsvétkor ilyet is tojik a nyúl. Arra használtuk a mérkőzést, hogy a folytatásra összekapjuk magunkat.

VBW CEKK CEGLÉD–MTK 88–61 (27–14, 23–4, 21–22, 17–21)
Cegléd, 350
néző. V: Fodor A., Rácz Zs., Varga-Záray
CEGLÉD: Medgyessy, POPOVICS 14, RÉVÉSZ B.11/3, COOPER 15/3, Mokango 8. Csere: Kányási 12/6, Makszimovics 8, Serbán 7, Kobolák 8, Filipowicz V. 5/3. Edző: Cziczás László
MTK: Horváth B. 10/9, Zólyomi, SZABÓ FLÓRA 13, Adamecz 10/6, CVITKOVIC 11. Csere: Székely-Horváth 9, Koch 3/3, Szeitl, Szabó B. 1, Wéber 4. Edző: Nagy Dorottya
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–2. 6. p.: 15–7. 14. p.: 39–14. 20. p.: 50–18. 25. p.: 56–27. 36. p.: 79–53
Kipontozódott: Cvitkovic (38. p.)
Cziczás László:
– Nagyon koncentrált első félidőt játszottunk. Reméljük, Medgyessy Dóra sérülése nem olyan súlyos, mint amilyennek látszik.
Nagy Dorottya: – Az első két negyedünk értékelhetetlen volt, majd a második félidei új szisztémánknak és jobb felfogásunknak köszönhetően jött a jó támadójáték és mindkét negyedet megnyertük. További sok sikert kívánok a Ceglédnek!

Szabadnapos: PINKK-Pécsi 424