Női kosár NB I: a Szekszárd és a Sopron Basket is sikerrel nyitott

H. K.H. K.
2020.10.03. 20:10
A Sopron Basket 82–62-re legyőzte a Ludovika-FCSM Csatát a női kosárlabda NB I szombati játéknapján.
A Csata három negyeden keresztül „meccsben” volt a Sopron ellen (Fotó: Tumbász Hédi)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A Csata három negyeden keresztül „meccsben” volt a Sopron ellen (Fotó: Tumbász Hédi) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

A Csata három negyeden keresztül „meccsben” volt a Sopron Basket ellen, a vendégek azonban a negyedik játékrészt 26–6-ra megnyerték, így 82–62-re behúzták a találkozót. A Cegléd kiütötte a ZTE-t.

A Szekszárd és a Pécs az első és a második játékrész után is ikszre állt (23–23 volt mindkét negyed), a második félidőben viszont a hazaiak jobbnak bizonyultak, amivel 87–76-ra győztek.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
LUDOVIKA-FCSM CSATA–SOPRON BASKET 62–82 (21–12, 20–26, 15–18, 6–26)
Ludovika Aréna,
200 néző. V: Tőzsér, Tóth C., Sörlei
CSATA: Böröndy V. 3/3, LELIK 22/9, MÁNYOKY 11/6, Hegedűs J. 2, HAYES 19/6. Csere: Farkas Sz., Zempare 3, Toman P. 2, Gyöngyösi. Edző: Tursics Krisztián
SOPRON: FEGYVERNEKY 18/9, Williams 4/3, VARGA A. 10/3, BROOKS 13/3, Határ 2. Csere: KRAJINSIK 16, Varga S. 3/3, WALKER 13/6, Czukor 3/3. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–8. 8. p.: 15–11. 13. p.: 30–18. 17. p.: 34–33. 23. p.: 44–43. 27. p.: 52–50. 32. p.: 56–62. 35. p.: 56–71. 38. p.: 59–77
Kipontozódott: Mányoky (38. p.)
Tursics Krisztián:
– Vállalható meccset játszottunk, a végén azonban érvényesült a papírforma a találkozón. Az első három negyedben varázslatosan játszottunk, annak ellenére, hogy vannak problémáink. Legalapvetőbb gondunk, hogy kiesett a rotációnkból két irányító, ehhez a szituációhoz próbáltunk alkalmazkodni. A végére azonban sajnos elfogytunk. Le a kalappal a csapat előtt, amelyben ma újoncokat is avattunk az A-csoportban.
Gáspár Dávid: – A Csata nagyon jól játszott, az első félidőben kihasználták védekezésbeli hibáinkat. Három negyeden keresztül nem tudtunk alkalmazkodni ellenfelünk védekezéséhez, a hazai csapat sok lefutásgólt szerzett és megnyerte a lepattanóharcot az első két negyed során. A térfélcserét követően védekezésünk feljavult, ennek köszönhető győzelmünk is. Zárszóként: nem szeretnék még egyszer, ilyen védekezést látni csapatomtól.

ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–PEAC-PÉCS 87–76 (23–23, 23–23, 26–19, 15–11)
Szekszárd,
800 néző. V: Söjtöry, Goda, Major
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 8/6, Miklós M. 3, Zele 2, SKORICS 12/3, GOREE 16. Csere: Theodoreán 7/6, Bálint R. 10, KRNJICS 15, Friskovec 14/6, Vincze, Szabó F. Edző: Djokics Zseljko
PEAC-PÉCS: Sánta 5, WENTZEL 17/3, Strautmane 10/6, Kiss V. 10/6, AJDUKOVICS-ANDRUSICS 15. Csere: Sarok 6, Kaposi, SZELCOVA 13/9. Edző: Csirke Ferenc
Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–5. 6. p.: 16–13. 9. p.: 22–19. 12. p.: 24–26. 15. p.: 27–32. 18. p.: 37–42. 21. p.: 51–46. 24. p.: 56–57. 27. p.: 65–59. 30. p.: 72–65. 33. p.: 76–68. 37. p.: 85–75.
Kipontozódott: Theodoreán (38. perc)

Djokics Zseljko:
– Ilyen mérkőzésre számítottam. Erőből, csapatként nyertünk. Védekezésben kell még fejlődnünk, a második félidőben ebben sikerült előrelépnünk.
Csirke Ferenc
: – Ha a negyven percet nézzük, a Szekszárd megérdemelten nyert. Büszke vagyok a csapatomra, mert amit megbeszéltünk, azt maradéktalanul betartották. A sok pont csalóka, mert mindkét csapat jól védekezett, de sok született büntetőből. Nem szoktam egy embert kiemelni, de most megteszem: Ilina Szelcova tizennyolc évesen remekül mutatkozott be, remélem, ilyen töretlen marad a karrierje.

ELTE-BEAC ÚJBUDA–ALUINVENT DVTK MISKOLC 68–73 (22–17, 15–22, 11–18, 20–16)
BEAC: Czank 5/3, SMALL 16, Boros J. 7, Mérész 10, SMITH 14/3. Csere: Szabó D. 9/9, Dusanics 5/3, Laufer, Koch 2, Juhász A. Edző: Balogh Judit
DIÓSGYŐR: MEDGYESSY 7, Kányási 5/3, Kiss A. 6, VITOLA 18, MOKANGO 15/3. Csere: Tóth F., Aho N. 8/6, PUSZTAI 14, Bacsó. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–11. 8. p.: 19–15. 13. p.: 27–22. 17. p.: 35–28. 23. p.: 37–41. 28. p.: 44–52. 34. p.: 50–61. 37. p.: 59–65
Kipontozódott: Medgyessy (40. p.)
Balogh Judit: – Egy meccset már megnyertünk, ez a vírusteszt volt, ez volt a második, ezt most elvesztettük. De ha ilyen pepitába megyünk, hogy egy győzelem, egy vereség, akkor én nagyon elégedett leszek. Mindenki minden mérkőzésen úgy lép pályára, hogy győzni szeretne, ebben a bajnokságban fokozottan is igaz, hogy mindenki elhiszi majd, hogy képes bárkit legyőzni – és miért ne sikerülhetne?
Földi Attila: – Az első mérkőzések mindig ilyen döcögősek, most, hogy ennyi idő után lép mindenki pályára, hatványozottan igaz volt. Mi egy viszonylag új csapat vagyunk, még bőven alakulunk, nehéz körülmények mellett készültünk. Egyetlen egy célunk volt, hogy megszerezzük a győzelmet, sikerült, dolgozunk tovább, hogy javuljunk.

VBW CEKK CEGLÉD–ZTE NKK 102–70 (31–14, 23–24, 29–10, 19–22)
Monor
, 70 néző. V: Mészáros, Balogh Gy., Lengyel
CEGLÉD: ORTIZ 20/3, Révész L. 9/3, SZOTIRIU 21/6, McBryde 5/3, Kobolák 2. Csere: MOORE 18, Böröndy D. 6, Gorjanácz, Szirony 10/6, Bozóki 4, Kuttor 2, Viszmeg 5/3. Edző: Kosztasz Keramidasz
ZTE: DZOMBETA 21/6, Mányoki 11/6, Dömötör, Szabó P. 10, TUCHSCHERER 20/9. Csere: Chroméj 1, Kulcsár 2, Úr 5/3, Horváth Fruzsina, Horváth Fanni. Edző: Ambrus Péter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–8. 10. p.: 31–14. 15. p.: 42–23. 20. p.: 54–38. 25. p.: 67–42. 30. p.: 83-48. 35. p.: 93-66. 39. p.: 102-70
Kosztasz Keramidasz:
– Hét hónap telt el tétmérkőzés nélkül, így érthető, hogy kicsit idegesen, kapkodva kezdtünk, de utána megnyugodtunk és megfelelően összpontosítottunk a feladatunkra. Ekkor már tudtunk figyelni azokra a variációkra, amiket gyakoroltunk. Elégedett vagyok a csapatommal.
Ambrus Péter: – Úgy gondolom, azt játszottuk, amit kértem a csapattól, de voltak olyan alapvető hibák, amiket orvosolnunk kell. A papírforma érvényesült. Meccsről meccsre szeretnénk javulni, az élcsapatok ellen tisztesen helytállni, a hozzánk hasonló képességű csapatok ellen akarunk majd pontokat gyűjteni.

1. VBW CEKK Cegléd 1 1 102–70 1.000
2. Sopron Basket 1 1 82–62 1.000
3. Vasas Akadémia 1 1 76–61 1.000
4. Atomerőmű KSC Szekszárd 1 1 87–76 1.000
5. Aluinvent DVTK 1 1 73–68 1.000
6. ELTE BEAC Újbuda 1 1 68–73 0.500
7. PEAC-Pécs 1 1 76–87 0.500
8. PINKK-Pécsi 424 1 1 61–76 0.500