Női kosár NB I: a Sopronnak nem jelentett gondot a Vasas

2020.02.15. 20:11
A Sopron továbbra is megállíthatatlannak tűnik (Fotó: Koncz György)
A női kosárlabda NB I-ben az Atomerőmű Szekszárd 91–63-ra kiütötte az ELTE BEAC Újbudát, míg a ZTE hazai pályán 92–79-re győzött a PINKK-Pécsi ellen. A Sopron Basket idegenben mért 86–52-es csapást a Vasasra, a PEAC-Pécs pedig 76–66-ra nyert a VBW CEKK Cegléd otthonában.

Másodszor látogatott a héten a fővárosba a Szekszárd, szerdán a tolnaiak a Városmajorban győzték le a TFSE-t, szombaton pedig a BEAC volt az áldozata. Az első negyed derekáig tartotta magát a házigazda, de már ekkor látszott, hogy a vendégcsapatot rutinosabb játékosok alkotják és hosszabb a padjuk is. Már a nagyszünetre tetemes különbség alakult ki a csapatok között, így Djokics Zseljko bátran nyúlhatott a fiatalabb játékosokhoz, Miklós Melinda élt is a lehetőséggel és jó játékkal segítette együttesét.

A listavezető Sopron Basket a Pasaréten vendégszerepelt, s Jelena Brooks vezérletével tízpontos előnnyel nyitott. A hazaiak képtelenek voltak kibontakozni, a vendégek rendkívül jól védekeztek és a szünetig már tizenhat eladott labdába „hajszolták” Böröndy Vivienéket. A találkozó tulajdonképpen a félidőre eldőlt, a rutinosabb soproniak harmincegy gólpasszig jutottak a mérkőzés során, Fegyverneky Zsófia egymaga tízet osztott ki a társaknak.

Vasárnap fontos rangadót rendeznek Budapesten, az NKE-FCSM Csata az Aluinvent DVTK Miskolcot fogadja, a győztes közelebb kerülhet az alapszakasz második helyének megszerzéséhez.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELTE BEAC ÚJBUDA–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 63–91 (19–32, 10–18, 11–26, 23–15)
Gabányi-sportcsarnok, 400 néző. V: Ádám, Boros T., Szilágyi
BEAC: Schlott 4, Dusanics 9/3, Laklóth 5/3, MÉRÉSZ 12, Fogg 7/3. Csere: Szabó D. 4, Juhász A. 4, GALÁNTAI 7, Tóth F. 6, Zsámár L. 5/3. Edző: Balogh Judit
SZEKSZÁRD: Studer Á. 5/3, MIKLÓS 13/9, DOJKIC 7/3, RUZICKOVÁ 12, MCCALL 23/3. Csere: Theodoreán 2, Krnjics 9, BÁLINT 9/3, Marshall 6, Holcz 5/3, Studer Zs.. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–10. 8. p.: 15–24. 13. p.: 21–36. 17. p.: 25–42. 24. p.: 36–60. 28. p.: 38–70. 33. p.: 47–80. 37. p.: 56–84
Balogh Judit:
– Tudtuk, hogy kemény védekezésre számíthatunk a Szekszárdtól, ami persze nem volt kellemes. Beleért a kezünk a bilibe, itt az ideje, hogy dolgozzunk tovább. Tragédia nem történt, nem gondolom, hogy a BEAC-nak a Szekszárdot kell megvernie. Örülök a fiataljaink jó játékának, hogy bátrak és ügyesek voltak – nézzük a pozitívumot, mert negatívum több volt. Az egész évad hullámvölgy a csapatoknak, próbáljuk kiegyenesíteni, amennyire lehet.
Djokics Zseljko: – A csapatom mind védekezésben, mind támadásban nagyon jól játszott a feljövőben lévő BEAC ellen. Külön öröm két saját nevelésű fiatal játékosunk remek játéka. Miklós Melinda ezúttal támadásban is azt nyújtotta, amire képes, a mindössze tizenöt éves Holcz Rebeka pedig most dobta első élvonalbeli pontjait. Annak is örülünk, hogy mindkét irányítónkat sokat tudtuk pihentetni.

ZTE NKK–PINKK-PÉCSI 424 92–79 (20–21, 23–16, 18–23, 30–19)
Zalaegerszeg, 200 néző. V: Tőzsér, Söjtöry, Vida J.
ZTE: NAGY D. 17, Kovács G. 9, BURKHOLDER 23/9, Boonstra 6, HORTI 18
Csere: Kuttor 13/3, Delic 6
Edző: Horváth Zsófia
PINKK: Tenyér 6, STACH 19, Szücs L. 3, Jurkevicsusz 5, LANDRY 26
Csere: Jáhni 6, Mandics 10/3, Vári 4, Kovács K., Zsilinszki
Edző: Vanja Miljkovic
Az eredmény alakulása. 5. perc: 11–7. 7. p.: 17–11. 9. p.: 19–19. 12. p.: 23–28. 17. p.: 38–32. 22. p.: 49–39. 26. p.: 54–46. 34. p.: 73–62. 36. p.: 81–68. 38. p.: 85–72
Horváth Zsófia: – Nagyon örülök a győzelemnek, a kötelező sikerek mindig nehezek. Taktikánk nagy részét sikerült megvalósítani, de volt tizennyolc eladott labdánk és tíz támadólepattanót engedtünk az ellenfélnek. Van min javítanunk.
Vanja Miljkovic: – Küzdöttünk, harcoltunk, de nem sikerült a végén megszereznünk a győzelmet. Nem lehetek elégedett, hiszen kilencvenkét pontot kaptunk. Ahhoz, hogy bent maradjunk, meccseket kellene nyernünk.

VASAS AKADÉMIA–SOPRON BASKET 52–86 (10–22, 8–21, 12–24, 22–19)
Pasaréti út, 120 néző. V: Kapitány, Hervay, Oláh
VASAS: Murray 4, Vukov, TÓTH O. 9, Heljic 2, FRASER 19
Csere: Böröndy V. 9/3, Madár E. 3/3, Bach 2, Budácsik 2, Karlócai, Szerencsés 2, Madár K.
Edző: Földi Attila
SOPRON: Fegyverneky, JANUARY 9/3, Czukor, Brooks 10, HATÁR 15
Csere: Varga K. 2, KRAJISNIK 10, Dupree 10, Crvendakics 4, Varga A. 6, Weninger 4, DUBEI 16/6
Edző: Gáspár Dávid
Földi Attila: – Ismerjük a Sopron erejét, de ismét elkövettük ugyanazt a hibát, amit ebben az idényben már többször is nagycsapatok ellen – úgy megyünk fel a pályára, hogy rögtön az elején feladjuk.
Gáspár Dávid: – Örülök a győzelemnek, kellő odafigyeléssel, koncentrációval és energiával játszottunk. Egy percig nem volt kérdés, ki nyeri a mérkőzést és úgy érzem, így kell hozzáállni minden ellenfélhez. Megtiszteltük a Vasast és nagyon sok sikert kívánok neki a későbbiekben a céljaihoz, mivel nagyon értékes munkát végeznek Pasaréten.

VBW CEKK CEGLÉD–PEAC-PÉCS 66–76 (17–24, 26–11, 9–19, 14–22)
CEGLÉD:
SWANIER 11/3, Révész L. 8, SZOTIRIU 27/21, Kobolák 2, HIGGINS 12
Cegléd, 300 néző. V: Cziffra, Kovács N., Nyilas
Csere: Licskai 3/3, Böröndy D. 2, Gorjanácz 1, Szirony
Edző: Gabriel Carrasco
PEAC: CONWRIGHT 19/3, Wentzel 2, Gémes-Sarok 8/3, UDODENKO 11, BRAVARD 14/6
Csere: SZABÓ F. 11, Hegedűs J. 9, Varga E., Sánta P. 2, Ruják N.
Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–4. 7. p.: 13–13. 9. p.: 15–22. 12. p.: 17–27. 16. p.: 27–32. 18. p.: 34–33. 20. p.: 43–35. 23. p.: 47–41. 26. p.: 50–45. 28. p.: 50–51. 31. p.: 54–56. 34. p.: 59-60. 38. p.: 62–72
Gabriel Carrasco: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz és az első félidőben pozitív energiát adott nekünk, hogy jól dobtuk a triplákat. A második félidőben nagyon keményen védekeztek rajtunk, így nehéz volt játszani, és a betegséggel küzdő játékosoknak már nem maradt elég energiájuk.
Meszlényi Róbert: – Nagyon fontos mérkőzés volt mindkét csapat szempontjából. Jól kezdtünk, de aztán volt egy olyan öt percünk, ami remélem soha többet nem fog megtörténni. Nagy előnyből nagy mínuszban zártuk a félidőt, de sikerült rendezni a sorokat, felőröltük a Ceglédet, a végén pedig tartottuk az eredményt és megnyertük a mérkőzést.