Női kosár NB I: a Sopron simán nyert Miskolcon

2017.10.02. 20:14
A Sopron 79–65-re győzött Miskolcon a női kosárlabda NB I hétfői mérkőzésén.

A soproniak az első negyedet tíz ponttal nyerték meg, a nagyszünetben pedig már 17 ponttal vezettek. A fordulás után a Diósgyőr már egyenrangú ellenfele volt a címvédőnek, az utolsó negyedet meg is nyerte, de a győzelemre nem volt esélye. A mezőny legeredményesebb játékosa a soproni Jelena Milovanovics volt 19 ponttal.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ
ALUINVENT-DVTK–SOPRON BASKET 65–79 (16–26, 16–23, 14–14, 19–16)
Miskolc, 890
néző. Vezette: Czifra Cs., Győrffy, Fodor
DIÓSGYŐR: Szabó F. 10/6, Bach 5, Pecková 9/3, BURKHOLDER 13/3, Melnika 10. Csere: Kiss A. 2, Zele 4, Schmidt, Aldazabal 3, Engelman 9/6. Edző: Stefan Svitek
SOPRON: FEGYVERNEKY 13/3, Dubei 6, Crnvendakic 5/3, JOVANOVIC 14, Milovanovics 19/9. Csere: Weninger, Határ 5, Salvadores 10, Turner 7. Edző: Roberto Iniguez
Az eredmény alakulása. 3. perc : 4–4. 5. p.: 7–13. 6. p.: 7–17. 8. p.: 16–24. 12. p.: 18–27. 14. p.: 22–29. 18. p.: 28–39. 23. p.: 37–57. 26. p.: 42–58. 31. p.: 46–63. 34. p.: 50–69. 37. p.: 62–71
Stefan Svitek:
– Az első két negyedben szellősen védekeztünk, kevés pontot szereztünk és nagyon sokat kaptunk. Ráadásul sokszor elveszítettük a labdát. A nagyszünet után agresszívebbé váltunk, több lepattanó labdát szereztünk, ezekből eredményesen építkeztünk. Ebben az időszakban fegyelmezetten játszottunk, és közelebb kerültünk a bajnokhoz.
Roberto Iniguez: – Húsz percig koncentráltan kosárlabdáztunk, ekkor elégedett voltam a teljesítményünkkel. A folytatásban viszont többet foglalkoztunk az eredménnyel, mint a saját játékunkkal. Ebben az időszakban a DVTK nem adta fel a küzdelmet, keményen játszott, és felzárkózott.