Női kosár NB I: a Sopron sikerrel vette a negyeddöntőt

2018.04.06. 19:55
A Sopronnak nem okozott gondot a negyeddöntő (Fotó: kosarsport.hu)
A női kosárlabda NB I negyeddöntőjének második meccsén a Sopron Basket gond nélkül jutott túl a PEAC-Pécsen, míg a CMB Cargo-Uni Győr Cegléden is szoros meccset nyert meg, és bejutott a legjobb a négy közé.

A második negyed elején 24–19-re vezetett a Cegléd, innen 12–0-s futást produkált a Győr és a nagyszünetben 37–29-es előnnyel mehetett pihenni. A második félidő elején aztán a vendégek ragadtak be, Medgyessy Dóráék 12–0-val villámgyorsan fordítottak. Innentől végig fej fej mellett haladtak a felek, az utolsó támadást 61–61-es állásnál a Magyar Kupa-bronzérmes Győr vezette, amelyben a magyar válogatott Cyesha Goree az utolsó pillanatokban értékesítette a mindent eldöntő kosarat. Sandro Orlando együttese a hazai négypontos győzelem után ezúttal is szoros meccsen nyert, de 2–0-s összesítéssel bejutott az elődöntőbe.

A PEAC-Pécs a tarthatatlan Sara Imovbioh vezérletével 15 percig egál meccset játszott a Sopronnal és végig tartotta magát, de igazán nem tudta megnehezíteni a címvédő dolgát, amelyben Yvonne Turner ezúttal is kimagaslóan játszott.

A két győztes egymással játssza az elődöntőt.

Női kosárlabda NB I
Negyeddöntő, 2. mérkőzés
PEAC PÉCS–SOPRON BASKET 67–83 (14–15, 20–28, 18–23, 15–17)
Pécs, 150
néző. Vezette: Benczur, Győrffy, Varga-Záray
PÉCS:
MANDICS 13/3, Roberson 11/3, Rasheed 2, Vucsurovics 10, IMOVBIOH 19. Csere: Wenczel 7/3, Licskai 5/3, Tenyér, Szücs R., Demeter N., Szücs L. Edző: Gabriell Carrasco
SOPRON:
TURNER 20/12, Fegyverneky 4, CRVENDAKICS 12, MILOVANOVICS 13/9, JOVANOVICS 12. Csere: Salvadores 6, Dubei 10/3, Page 6/6. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 3. perc:
0–7. 6. p.: 6–9. 13. p.: 16–20. 17. p.: 26–31. 23. p.: 40–47. 33. p.: 56–71. 37. p.: 60–79
Gabriell Carrasco: –
Alapvető játékfilozófiám a jó lepattanózás, ez ma működött is, de a Sopron közel hatvan százalékkal dobott mezőnyből. Jó szellemben küzdöttünk és védekeztünk, de a Sopron attól Sopron, hogy kiszorított helyzetekből is jól dobnak a játékosai.
Roberto Íniguez nem nyilatkozott.

Továbbjutott: a Sopron, 2–0-s összesítéssel.

VBW CEKK CEGLÉD–CMB CARGO UNI GYŐR 61–63 (16–17, 13–20, 21–13, 11–13)
Cegléd, 600
néző. Vezette: Kapitány, Papp P., Jakab
CEGLÉD: Medgyessy 10/3, POPOVICS 16/6, Cooper 5/3, MOKANGO 14, MAKSZIMOVICS 12. Csere: Zsovár 4, Kányási. Edző: Cziczás László
GYŐR: FIELDS 15/6, SIMON ZS. 11/3, Varga Zs., Krivacsevics 7, GOREE 11. Csere: CZANK 8, Török Á. 2, Stepanová 8, Laklóth 1, Nagy-Bujdosó. Edző: Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–5. 4. p.: 8–5. 8. p.: 12–13. 13. p.: 24–19. 16. p.: 24–29. 18. p.: 27–35. 23. p.: 38–37. 27. p.: 46–42. 29. p.: 46–48. 32. p.: 52–55. 35. p.: 56–55. 39. p.: 60–61
Cziczás László:
– Az erősebb kerettel rendelkező, szerencsésebb csapat jutott tovább. Egy szót sem szólhatott volna senki, ha ezer sebből vérző együttesem kettő-nullával lép előre, de ezzel együtt sem érdemtelen a Győr győzelme.
Sandro Orlando: – Nagyon nehéz, kemény mérkőzést nyertünk meg. Az egyetlen problémánk a harmadik negyed kezdetén volt, de a lányok utána összekapták magukat, védekezésben és támadásban is harcos erényeket csillogtatva sikerült megnyerni az összecsapást.
Továbbjutott: a Győr, 2–0-s összesítéssel.