Női kosár NB I: a rangadóval véget ért a nagy DVTK-sorozat

K. Zs.K. Zs.
2020.02.16. 19:02
Csata-öröm – balról a második a 17 pontot és 10 lepattanót elkönyvelő Megan Gustafson (Fotó: Földi Imre)
Megszakadt a DVTK nyolc mérkőzés óta tartó győzelmi sorozata a női kosárlabda NB I-ben: a miskolciak a Csata otthonában kaptak ki 77–73-ra a 19. forduló vasárnapi rangadóján – sikerükkel a fővárosiak felkapaszkodtak a tabella második helyére. A másik vasárnapi meccsen a Győr hazai pályán 81–72-re verte a TFSE-MTK-t.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
19. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések

NKE-FCSM CSATA–ALUINVENT DVTK MISKOLC 77–73 (18–21, 18–20, 23–12, 18–20)
Ludovika Aréna, 450
néző. V: Praksch, Csabai-Kaskötő, Nepp
CSATA: HORVÁTH B. 17/9, FRISKOVEC 17/9, Lelik 3/3, CANNON 17/3, GUSTAFSON 17/3. Csere: Mányoky R. 6/6, Radócz. Edző: Tursics Krisztián
DVTK: Medgyessy 11/9, Walker-Kimbrough 2, SKORICS 18/6, Goree 11/3, Kiss A. 6. Csere: MORRISON 18/6, Pusztai P. 4, Szücs R., Kányási, Zele 3/3. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 7–9. 8. p.: 12–17. 10. p.: 18–17. 13. p.: 18–26. 15. p.: 18–32. 17. p.: 28–34. 19. p.: 34–41. 24. p.: 45–41. 28. p.: 55–49. 31. p.: 62–53. 34. p.: 67–64. 37. p.: 75–67
Kipontozódott: Cannon (38. p.)
Tursics Krisztián:
– Kiváló hangulatú találkozón mindkét csapat rengeteg energiát vitt bele a játékba. A nagyszünetben átbeszéltük a dolgokat, mert rengeteg támadólepattanót engedélyeztünk ellenfelünknek, megadva ezzel a második esélyt számára. A harmadik negyedben zónavédekezésre váltottunk, amely jól működött, valamint arra készültünk, hogy ellenfelünk legponterősebb játékosát, Walker-Kimbrought kivegyük a játékból. A csapat nagyon küzdött, örülök a győzelemnek, és remélem, sok hasonló hangulatú találkozót látunk majd a jövőben.
Cziczás László: – A harmadik negyedben az öltözőben maradtunk, sok rossz döntést hoztunk, eladtuk a labdákat, ezzel felhoztuk a Csatát. Ellenfelünk elkapta a ritmust, nagyobb sebességre váltott, melyre rosszul reagáltunk. A második hely sorsa a saját kezünkben, azért dolgozunk, hogy meg is legyen az alapszakasz végén.

UNI GYŐR MÉLY-ÚT–TFSE-MTK 81–72 (18–19, 17–15, 23–17, 23–21)
Győr, 150
néző. V: Cziffra, Minár, Balogh Gy.
GYŐR: YGUERAVIDE 21/12, Dúl P., RAKSÁNYI 5, Varga Zs. 6, HOLLIVAY 16. Csere: A. TAYLOR 19, Barnai 6, Dombai 5, Papp K., Török Á. 3/3, Czank. Edző: Mehmedovic Merim
MTK: Süle 2, Bernáth 8/6, CH. JENKINS 20/12, Arszenics 10, A. JENKINS 20. Csere: Németh A., DOKTOR A. 12/6, Boros B., Herman. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–2. 8. p.: 11–16. 12. p.: 20–26. 17. p.: 30–32. 24. p.: 41–42. 26. p.: 47–42. 29. p.: 58–49. 32. p.: 64–52. 36. p.: 71–58. 37. p.: 71–63
Kipontozódott: Varga Zs. (39. p.), Ch. Jenkins (39. p.), Süle (40. p.)
Mehmedovic Merim:
– Már a BEAC otthonában is jól küzdött a csapat, ezúttal bizonyította, hogy képes a fejlődésre, új játékosunk pedig jól illeszkedett a gépezetbe. Számunkra a Cegléd legyőzése lesz igazán fontos a továbbiakhoz.
Magyar Bianka: – A teljesítményünk nem érte el az elfogadható szintet. Nem játszottunk csapatjátékot, sok eladott labdánk volt, erőlködtünk, és nem bírtunk a Győr irányítójával, valamint új légiósával.

12. PINKK-Pécsi 424 19 2 17 1260–1645 0.553

*A Győr–ZTE meccset a vendégek 20–0-s kosárkülönbséggel megkapták, és a győriek a kiállásért járó egy pontot is elveszítették.