Női kosár NB I: az utolsó negyedben fordítva nyert a Cegléd

V. J.V. J.
2020.10.17. 19:56
A női kosárlabda NB I 3. fordulójának szombati játéknapján a Cegléd nyolc ponttal nyert a Ludovika ellen, míg a PINKK húsz ponttal győzte le hazai pályán a ZTE-t.

A Cegléd idegenben múlta felül a Csatát. Az utolsó negyed előtt még a hazaiak vezettek, de ezt a játékrészt 25–11-re nyerte meg a vendégcsapat.

A játéknap másik mérkőzésén a PINKK nem hagyott esélyt a Zalaegerszegnek: húsz ponttal győzött úgy, hogy a félidőben csak három ponttal vezetett.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
PINKK PÉCSI 424–ZTE NKK 76–56 (21–19, 15–14, 25–15, 15–8)
Kozármisleny, 50
néző. V: Cziffra, Fodor A., Kovács N.
PINKK: Vorpahl 4, VÁRI 24/6, SZÜCS L. 12/6, DEMETER 14, Sarauskaite 12. Csere: ZUBAC 10, Tenyér, Kovács K., Jáhn, Horváth Zs. Edző: Vanja Miljkovic
ZTE: DZOMBETA 15/9, ÚR 11/9, MÁNYOKY 11/6, Szabó P. 7, Tuchscherer 4. Csere: Chroméj 6, Kulcsár 2, Horváth Fruzsina, Dömötör, Horváth Fanni. Edző: Ambrus Péter
Az eredmény alakulása. 5. perc: 5–0. 7. p.: 11–15. 13. p.: 24–23. 18. p.: 32–31. 21. p.: 38–37. 26. p.: 52–42. 29. p.: 59–48. 33. p.: 65–48. 37. p.: 71–53
Vanja Miljkovic:
– Mindig nehéz megszerezni az első győzelmet, főleg akkor, ha az kötelezőnek tűnik. Jó arcunkat mutattuk, de még rengeteget kell dolgoznunk a fejlődésünk érdekében.
Ambrus Péter: – Nagyon vártuk ezt a mérkőzést, mert tudtuk, hogy két nyeretlen találkozik egymással. Rosszul kezdtünk, ám aztán felzárkóztunk. Úgy azonban nem lehet nyerni, ha az ellenfél minden támadásából kosarat kapunk.

LUDOVIKA-FCSM CSATA–VBW CEKK CEGLÉD 61–69 (10–11, 23–23, 17–10, 11–25)
Ludovika Aréna, 150
néző. V: Praksch, Tőzsér, Boros T.
CSATA: Horváth B. 6, LELIK 15/6, Mányoky R. 2, Hegedűs J. 8/6, Zempare. Csere: HAYES 23/9, Böröndy V. 5/3, Angyal B. 2. Edző: Tursics Krisztián
CEGLÉD: Ortiz 6/3, Révész L., Szotiriu 9/3, McBryde 6, Bozóki 6. Csere: Szirony, KOBOLÁK 12/6, MOORE 20, Gorjanácz, RUJÁK N. 10/6. Edző: Konsztantinosz Keramidasz
Tursics Krisztián:
– Ellenfelünk kiválóan játszott, ránk erőltette az akaratát. Nemhiába tartottunk tőle, hiszen tudtuk, hogy a csapatot rutinos játékosok alkotják. Próbáltuk gyorsítani a játékunkat, de sok hibát vétettünk, sok volt az eladott labdánk és rossz százalékkal is dobtunk, a ceglédi kispadról pedig Ruják Nóra extra teljesítményt nyújtott.
Konsztantinosz Keramidasz: – Sikerült jól felkészülni a mérkőzésre, tudtuk, hogy jól kell kezdenünk, és ez sikerült is. A találkozó közben volt egy kisebb hullámvölgyünk, ezt ellenfelünk kihasználta. Ám tudtunk újítani, a védekezésünket összeszedtük, így sikerült megnyerni a meccset.