Női kosár NB I: a PEAC-ot legyőző DVTK lett az ötödik

2017.05.04. 19:55
A DVTK végzett ötödikként a női kosárlabda NB I-ben, mivel a helyosztós párharc harmadik mérkőzésén vendégként legyőzte a PEAC-Pécs csapatát, ezzel 2–1-re megnyerte a párharcot.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
AZ 5. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
PEAC-PÉCS–ALUINVENT DVTK 68–78 (20–26, 25–21, 10–20, 13–11)

Pécs, 200 néző. V: Söjtöry, Rácz Zs., Vida I.
PEAC: Mondics 10, Kuster 10, RAKSÁNYI 14/3, JUHÁSZ D. 7, Siksniute 9. Csere: Zele 8, FŰRÉSZ 10/6, Licskai. Edző: Borisz Maljkovics
DVTK: CZANK 18/9, Rasheed 3, SZÉCSI 11/9, P. JOVANOVICS 33/3, Tomlinson 3. Csere: HORVÁTH B. 8/6, Győri 2, Gorjanácz. Edző: Maikel Lopez
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–7. 6. p.: 15–10. 13. p.: 30–35. 17. p.: 39–40. 23. p.: 47–50. 26. p.: 47–58. 33. p.: 57–69. 37. p.: 59–76
Kipontozódott: Siksniute (33. p.)
Borisz Maljkovics: – Jó karakterű csapat a Miskolc. Jól kezdtük a mérkőzést, de a harmadik negyedben sokat egyénieskedtünk, eldobáltuk a labdákat, ezt kihasználták. A végére elfogytunk, akárcsak a szezonban.
Maikel Lopez: – Mindkét csapatnak volt esélye a győzelemre, bár ez a mérkőzés csak az ötödik helyről döntött, de kemény párharcot hozott. Mi túltettük magunkat a Győr elleni kiesésen, és tudtunk egymásért küzdeni.NŐI KOSÁRLABDA NB I

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Diósgyőr javára