Női kosár NB I: a PEAC ellen javított a Győr

2017.10.29. 19:11
A Szekszárdtól elszenvedett vereséget követően a PEAC-Pécs ellen javított a CMB Cargo Uni Győr a női kosárlabda NB I 6. fordulójában. A Cegléd 27 ponttal verte meg a Vasast.

Az első három negyedet összesen 15 ponttal megnyerő Győr nyugodtan mehetett neki a záró játékrésznek, a baranyaiak azonban nem adták fel, nagy hajrával az utolsó percre kettő pontra csökkentették a hátrányukat. Néhány másodperccel a vége előtt azonban Czank Tímea állhatott oda a büntetővonalhoz, és higgadtan mindkét büntetőjét értékesítette, beállítva ezzel a 69–65-ös végeredményt.69–65-ös végeredményt.

A női válogatott keretébe meghívottak közül a győztesnél Krivacsevics Tijana 14 ponttal és 6 lepattanóval csapata legeredményesebb játékosa volt, a honosított Goree Cyesha 10 pontot és 6 lepattanót jegyzett, Simon Zsófia 12 pont mellett 4 lepattanóval, 4 szerzett labdával és 6 gólpasszal jelentkezett, Varga Zsófia pedig 6 pontot dobott.

A vendégeknél Raksányi Krisztina 14 pontig jutott, és meg kell említeni légiós csapattársát is, a 20 ponttal és 17 lepattanóval záró Sara Imovbioh-t.

A Vasas–Cegléd mérkőzés első negyede pontzuhatagot hozott, ekkor még csak 2 ponttal állt jobban a vendégegyüttes, a következő tíz percet azonban 20-szal megnyerte. Cziczás László csapata csupán az utolsó negyedben fogta vissza a ponttermelést, de így is eljutott 85-ig, és 27 ponttal megverte a fővárosiakat.

A válogatottba meghívott Medgyessy Dóra és Katona Szidónia 6-6 pontot szerzett, Lelik Réka 8 ponttal, 6 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt. A találkozó legjobbja a ceglédi Jelena Makszimovics (20 pont, 17 lepattanó) volt.

CMB CARGO UNI GYŐR–PEAC-PÉCS 69–65 (17–10, 20–16, 19–15, 13–24)
Győr, 200
néző.V:Földházi, Benczúr, Varga-Záray
GYŐR:
CZANK10/6,Fields7,Török Á., KRIVACSEVICS14/3,Goree10. Csere:SIMON ZS.12/6,Markó, Varga Zs.6,STEPANOVÁ10,Szabó P. Edző:Völgyi Péter
PÉCS:
Mandics4,Tenyér, RAKSÁNYI14/6,IMOVBIOH20, Vucsurovics. Csere:ROBERSON17/15,LICSKAI10/6,Szűcs L., Szűcs R. Edző:Gabriel Carrasco
Az eredmény alakulása. 4. perc:
9–6.9. p.:15–8.13. p.:21–13.17. p.:27–26.19. p.:35–26.25. p.:50–36.28. p.:54–38.34. p.:60–43.38. p.:62–57.40. p.:67–65
Völgyi Péter:
– Ma a védekezésünk volt sokkal inkább rendben, mint a támadásunk. Egyszer már eldöntöttük a mérkőzést, de a végét sikerült izgalmassá tenni.
Gabriel Carrasco:
– Csapatomnak hullámzó volt a védekezése, viszont megmutatta az erejét, a végére vissza tudott jönni a meccsbe. A hajrában a büntetőzéssel is megpróbáltuk megállítani a Győrt, ám az addigi nagy hátrányt már nem sikerült ledolgozni.

VASAS AKADÉMIA–VBW CEKK CEGLÉD 58–85 (24–26, 7–27, 11–18, 16–14)
Pasaréti út,
150 néző. V: Boros T., Pozsonyi, Vida J.
VASAS
: Kalu 9, BÖRÖNDY V. 10, Dombai 9/3, Mérész 7, Heljic 4. Csere: Tóth O. 3, Dúl 2, Kapusi-Demeter 10, Farkas F. 4, Ambrus. Edző: Földi Attila
CEGLÉD
: Medgyessy 6, KÁNYÁSI 13/3, Zsovár 2, Katona Sz. 6/3, MOKANGO 14. Csere: Popovics 10, Lelik 8, MAKSZIMOVICS 20, Serbán 6, Filipowicz V., Filipowicz D. Edző: Cziczás László
8–12. 8. p.: 18–20. 13. p.: 28–34. 17. p.: 30–44. 24. p.: 32–63. 28. p.: 38–69. 33. p.: 46–77. 36. p.: 50–85. 39. p.: 58–85