Női kosár NB I: a Győr sem bírt a Szekszárddal

2018.02.04. 21:15
A Szekszárd 80–70-re nyert hazai pályán a Győr ellen, így továbbra is százszázalékos mérleggel vezeti a női kosárlabda NB I tabelláját.

Nagy csatában, 11 pontos hátrányból fordított az Atomerőmű KSC Szekszárd hazai pályán a CMB-Cargo UNI Győr ellen, ezzel a két Európa-kupa-mérkőzés (76–67, 80–67) és az októberi bajnoki találkozó (79–74) után negyedszer is a Tolna megyeiek örülhettek a végén.

„Valóban fontos kosarakat dobtam, de ehhez az is kellett, hogy a második félidőben nagy fordulat következzen be, s csapatszinten múljuk felül a nagyon jól játszó vendégeket" – mondta Erica McCall, a szekszárdiak centere, aki dupla duplájával (17 pont, 11 lepattanó) a mérkőzés egyik legeredményesebb játékosa lett.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–CMB CARGO-UNI GYŐR 80–70 (20–19, 12–18, 21–19, 27–14)
Szekszárd, 1200
néző. V: Kapitány, Praksch, Rácz Zs.
SZEKSZÁRD: Studer Á. 5, Theodoreán 8, Bálint R. 8/6, Mansaré 4, MCCALL 17/3. Csere: OBLAK 18/3, KRNJICS 16, Gereben 4, Kiss V., Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko
GYŐR: Czank 4/3, Fields 5/3, Török Á. 8, Varga Zs., Goree 8. Csere: ROBINSON 16, KRIVACSEVICS 12/3, Simon Zs. 7/3, Stepánová 4, Laklóth 6/6. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–0. 6. p.: 11–2. 9. p.: 20–10. 12. p.: 20–21. 15. p.: 23–28. 18. p.: 27–35. 22. p.: 34–43. 25. p.: 40–51. 30. p.: 53–56. 31. p.: 59–56. 35. p.: 70–60. 39. p.: 78–62
Kipontozódott: Theodoreán (39.), illetve Stepánová (30.), Goree (37.), Krivacsevics (39.)
Djokics Zseljko:
– A második negyedben rosszul reagáltunk a győriek letámadására. Ezer sebből véreztünk ezen a találkozón, a szünetben viszont megéreztük a vér szagát, s csapatként nagy küzdelemben sikerült a javunkra fordítani a mérkőzést.
Völgyi Péter: – Amíg jó volt a védekezésünk, mi irányítottuk a találkozót. Azonban amikor azt hittük, hogy megnyugtató előnyt szereztünk, visszavettünk, a Szekszárd pedig felzárkózott. A gyűrű alatt kevesek voltunk, amit a hazaiak kihasználtak.