Női kosár NB I: a Győr rangadót nyert a Pécs ellen

2017.02.12. 19:02
A Győr otthon izgalmas küzdelemben gyűrte le a PEAC-Pécs együttesét (Fotó: kosarsport.hu)
A CMB Cargo UNI Győr hazai pályán 83–75-re legyőzte a PEAC-Pécset, míg a címvédő UNIQA Sopron 92–63-ra nyert a Vasas vendégeként a női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 17. fordulójában.

A forduló előtt a negyedik helyen álló győriek az első félidőben kilencpontos előnyre tettek szert. Bár a harmadik negyed a második PEAC-é volt, a Győr a záró játékrészt ismét megnyerte, így nyolcpontos sikert aratott.

A nap másik meccsén a Vasas egészen a negyedik negyedig tartotta magát a Sopronnal, azonban a címvédő a záró játékrészben 30 pontot dobott a hazaiak négyével szemben, így a vége 29 pontos vendégsiker lett.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
17. FORDULÓ
CMB CARGO-UNI GYŐR
PEAC-PÉCS 83–75 (29–22, 18–16, 16–20, 20–17)
Csere:
Licskai 6, Fűrész 9/3, Zele 5/3, Szűcs L., Szűcs R.
Edző: Borisz Maljkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–9. 7. p.: 19–15. 14. p.: 32–28. 16. p.: 38–30. 24. p.: 54–42. 27. p.: 58–48. 33. p.: 66–64. 36. p.: 74–67. 38. p.: 75–70
Kipontozódott: Fűrész (40. p.)
Völgyi Péter: –
Sokkal nehezebb győzelem volt mint ahogy az kívülről látszott. A támadójátékunkkal elégedettek lehetünk, de a védekezésünket precízebbé kell tenni a play off mérkőzéseire.
Borisz Maljkovics: – Kitűnő mérkőzést játszottunk, csak kevés döntött a hazaiak javára. A kulcspillanatokban a Győr kinti dobásai pontosabbak voltak, nekünk pedig nem volt hatékony válaszunk a hazai védekezés váltásaira.

VASAS AKADÉMIA–UNIQA SOPRON 63–92 (20–20, 20–22, 19–20, 4–30)
Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–8. 8. p.: 9–14. 13. p.: 27–25. 17. p.: 33–38. 24. p.: 43–48. 28. p.: 51–58. 33. p.: 59–70. 38. p.: 63–86
Igor Szkocsovszki: –
Nagyon tetszett a lányok harcossága. Sajnos a negyedik negyedben megmutatkozott a Sopron ereje. Nem volt ma ekkora különbség a két csapat között, mint amit az eredmény mutat.
Sterbenz László: – A buszra mikor felszállunk, mindenkinek meg kell néznie magát a tükörben.