Női kosár NB I: a Győr elkapta a címvédő Sopront

2017.10.15. 18:53
A női kosárlabda NB I 4. fordulójában a Győr hazai pályán 78–77-re megverte a címvédő Sopront.

A Sopron az első negyedben kilenc pontos előnyt dolgozott ki, ezt a Győr folyamatosan (a maradék három játékrészt megnyerve) ledolgozta, s fél perccel a vége előtt Simon Zsófia középtávolijával alakult ki a végeredmény.

Kiemelkedett a mezőnyből a hazaiak légiósa, a 17 pontot, ugyanennyi lepattanót és 4 szerzett labdát jegyző Cyesha Goree, de eredményesen játszott a 20 pontig jutó magyar válogatott Krivacsevics Tijana is. A vendégeknél Jelena Milovanovics volt a legjobb.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ
CMB CARGO UNI GYŐR–SOPRON BASKET 78–77 (13–22, 28–25, 20–18, 17–12)
Győr, 400
néző. Vezette: Papp P., Jakab, Minár
GYŐR: Czank 7/6, FIELDS 19/3, Török Á., KRIVACSEVICS 20/3, GOREE 17/3. Csere: Markó 2, Simon Zs. 5/3, Stepanová 4, Varga Zs. 4. Edző: Völgyi Péter
SOPRON: Fegyverneky 4, Turner 9, Dubei 6, MILOVANOVICS 20/3, LANGHORNE 10. Csere: Wéninger 3, Salvadores 8, T. Jovanovics 13, Crvendakics 4. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–6. 8. p.: 10–16. 13. p.: 23–30. 15. p.: 30–34. 17. p.: 36–39. 22. p.: 48–47. 27. p.: 59–55. 29. p.: 59–63. 34. p.: 68–71. 39. p.: 76–77
Völgyi Péter: – Szezonnyitó hazai mérkőzésünk remekül sikerült. Jól harcoltunk, és remélem, a további mérkőzéseken is élvezzük közönségünk támogatását.
Roberto Íniguez: – A győriek megérdemelték a győzelmet. Jól kezdtünk, fegyelmezetten védekeztünk, a szünetben ezt kértem a folytatásban. A csapat akart, küzdött a továbbiakban, de ilyen a kosárlabda.

A forduló többi eredményét ide kattintva találja!

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 2 2 169–102 1.000
2. CMB CARGO UNI Győr 3 3 269–211 1.000
3. Sopron Basket 4 3 1 353–252 0.875
4. Aluinvent DVTK Miskolc 4 3 1 325–260 0.875
5. Ceglédi EKK 3 2 1 243–212 0.833
6. ZTE Női KK 3 2 1 220–223 0.833
7. PEAC-Pécs 3 1 2 227–218 0.667
8. PINKK-Pécsi 424 4 1 3 236–303 0.625