Női kosár NB I: a DVTK időben ébredt a Vasas ellen

2018.01.10. 19:09
A DVTK hazai pályán 79–76-ra nyert a Vasas ellen a női kosárlabda NB I-ben.

A Vasas sokáig meglepően jól tartotta magát az utóbbi napokban alaposan megerősített DVTK otthonában, a harmadik negyed közepétől azonban már a diósgyőriek akarata érvényesült, és ha nem is simán, de megnyerték a mérkőzést.

KOSÁRLABDA, NŐI NB I
ALUINVENT DVTK MISKOLC–VASAS AKADÉMIA 79–76 (28–31, 21–22, 14–7, 16–16)
Miskolc, 857
néző. V: Pozsonyi, Rácz, Sallai
DVTK: Szabó Fanni 2, Bach 3/3, BURKHOLDER 28/12, Pecková 14, Melnika 10. Csere: RAKSÁNYI 15/6, Zele 4, Kiss A. 3. Edző: Stefan Svitek
VASAS: KALU 21/6, Böröndy V. 9/3, Tóth O. 4, Mérész 4, KARAKASEVICS 15. Csere: Demeter H. 6/6, Heljic 4, Farkas F., Dombai 13/9, Ambrus. Edző: Földi Attila
Az eredmény alakulása. 2. perc: 6–2. 4. p.: 6–10. 6. p.: 13–12. 8. p.: 20–21. 13. p.: 30–44. 16. p.: 39–46. 26. p.: 55–55. 32. p.: 65–62. 34. p.: 69–65. 36. p.: 73–67
Stefan Svítek:
– Annak örülök, hogy nyertünk. Fontos volt számunkra, hogy győzelemmel kezdjük az új esztendőt. A játékunk pedig majd alakulni fog.
Földi Attila: – Kicsit megtréfált bennünket a DVTK zónavédekezése, ezzel olykor nem tudtunk mit kezdeni. Ezért maradt el a még nagyobb meglepetés. Ez már a sokadik olyan találkozónk volt, amelyen jól játszottunk, csak a sikerünk maradt el. Elégedett vagyok, de az áttörésre még várnunk kell.

1. Atomerőmű KSC Szekszárd 11 11 848–624 1.000
2. Sopron Basket 11 9 2 975–629 0.909
3. CMB Cargo-Uni Győr 11 9 2 885–760 0.909
4. ZTE Női KK 10 6 4 670–701 0.800
5. Ceglédi EKK 11 6 5 820–743 0.773
6. Aluinvent DVTK Miskolc 11 6 5 792–718 0.773
7. PEAC-Pécs 11 5 6 746–797 0.727