Női kosár NB I: a DVTK elvette a Szekszárd veretlenségét

FAZEKAS ZOLTÁNFAZEKAS ZOLTÁN
2019.10.13. 19:24
Szücs Réka (Fotó: Koncz György)
Elveszítette veretlenségét a Szekszárd a női kosárlabda NB I-ben: a tolnaiak 69–63-ra kikaptak a DVTK vendégeként a 4. forduló vasárnapi játéknapján.

Medgyessy Dóra egyedül futott a gyűrű felé és ziccerezhetett – mellédobta, majd miután Goree Cyesha leszedte a lepattanót és visszaadta neki, így újra dobott, ezt is mellé. Ez a jelenetsor summázta a DVTK klasszis irányítójának Szekszárd elleni formán kívüli játékát.

Hogy így is nyert a borsodi együttes – ez némi magyarázatra szorul.

Leegyszerűsítve azt lehet megállapítani, hogy Cziczás László vezetőedző csapata tanult a szerdai hibájából: akkor a Győr elleni rangadón valamivel több mint 39 percig vezetett, dominált, majd ezután több súlyos hiba miatt kikapott.

Vasárnap este újabb fontos találkozója volt az Euroliga-selejtezőjében az olasz Venezia ellen búcsúzó együttesnek, hiszen a játéknap előtt még veretlen Atomerőmű volt az ellenfél. A vendégeknek a héten kényszerből megváltozott a keretük, miután egy hete, a Vasas elleni meccsen Tyaunna Marshallnak eltört az ujja – az amerikai hátvéd egy hónapig harcképtelen lesz.

Pótlására ismerőst találtak a tolnaiak, Cherise Daniel 2017 februárjától játszott pár hónapot Szekszárdon, s magyar bajnoki ezüstérmes lett. A 31 éves amerikai hátvéd akkor majd kilenc pontot átlagolt a bajnokságban, s az együttes egyik leghasznosabb tagja volt, ám mivel csak három napja érkezett és csak kettőt tréningezett új csapattársaival, alig kapott lehetőséget vasárnap.

A találkozón a vendégek beragadtak a rajtnál, ami biztosan nem az utazás miatt történhetett, hiszen szombaton Miskolctapolcán aludtak Studer Ágnesék. Hogy nem ez lesz az alapszakasz leggólgazdagabb meccse, az már a 7. percben látszott, ugyanis akkor 6–5-re vezettek a hazaiak. Akiknél a gyenge napot kifogó Medgyessy helyett Goree Cyesha körül forrt a levegő, a honosított amerikai közelében mindig történt valami: előbb blokkolta a horvát Ivana Dojkicot; aztán őt sapkázta honfitársa, Erika McCall; majd letarolta a törékeny Studer Ágnest, akinek büntetőivel – gyenge kezdés ide vagy oda – már a KSC vezetett.

A szerb vezér, Maja Skorics és az előlépő Szücs Réka pontjaival újra előnybe került a DVTK, sőt már tízzel is vezetett – ez elsősorban nem a hazaiak jó támadásainak, hanem annak volt betudható, hogy a tolnaiak gyatrán dobtak mezőnyből.

Fordulás után Goree is elkezdte a pontgyártást, közelről és távolról is egyre többször betalált, s a 3. negyedben, miután ritmust fogtak a diósgyőriek, a ragyogóan játszó Szücs Réka harmadik triplájánál 55–40-et mutatott az eredményjelző.

De nem volt vége, ahogyan szerdán Győrben is visszaengedte ellenfelét a DVTK, úgy a Szekszárd is visszakapaszkodott, miután két perc alatt lefaragott tíz pontot.

Az utolsó két perchez hárompontos hazai előnynél értek a csapatok, s a nagy kapkodásból – mindkét csapat játékosai rengeteget hibáztak – ezúttal Goree és társai jöttek ki jobban, így a második rangadójukat már megnyerték.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
4. FORDULÓ, vasárnapi mérkőzések
ALUINVENT DVTK MISKOLC–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 69–63 (12–14, 22–17, 23–18, 12–14)
Miskolc, 1200
néző. V: Papp P., Tóth C., Győrfy
MISKOLC: Medgyessy 6, Pusztai 2, SKORICS 12, GOREE 16/3, Morrison 4. Csere: Kiss A. 7, Kányási, SZÜCS R. 16/9, Zele 6. Edző: Cziczás László
SZEKSZÁRD: Studer Á. 7, Vincze, DOJKIC 19/3, Kiss V., Ruzicková 10. Csere: MCCALL 10, Miklós, Theodoreán 6/6, BÁLINT 11/9, Daniel. Edző: Djokics Zseljko
Kipontozódott: Skorics (40. p.)
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–0. 7. p.: 6–5. 9. p.: 8–9. 14. p.: 21–14. 16. p.: 28–18. 20. p.: 32–31. 24. p.: 38–34. 26. p.: 47–38. 29. p.: 55–40. 31. p.: 57–52. 35. p.: 59–57. 39. p.: 64–61
Cziczás László:
– A bajnokság egyik legerősebb csapatát sikerült nehéz körülmények között legyőzni. Sok jó egyéni teljesítmény kellett ehhez, többek között Szücs Rékáé, akiről tudtam, hogy benne van, ezért sokat is biztatom, vállalkozzon. A többiek is nagyot küzdöttek. Győrben kiénekelték a sajtot a szánkból, ezért most mindenképpen nyerni akartunk. Gereben Líviának üzenjük, nélküle nem Szekszárd a Szekszárd, ő az egyik legőrültebb harcos, gyógyuljon meg és térjen vissza!
Djokics Zseljko: – Jár a gratuláció a hazaiaknak, akik egy nem túl szép meccsen legyőztek minket. Főleg mert nem zártunk ki jól, így sok lepattanót szedtek. Többektől jobb teljesítményt vártunk, rangadót csak úgy lehetne nyerni. Szücs Réka extrán játszott, nagy pluszt és lendületet adott a DVTK-nak.

VBW CEKK CEGLÉD–VASAS AKADÉMIA 85–75 (24–17, 23–22, 17-15, 21–21)
Cegléd, 300
néző. V: Mészáros B., Lengyel, Sallai
CEGLÉD: SWANIER 14/3, Gorjanácz 5/3, SZIRONY 14/3, BREZINOVÁ 12/3, HIGGINS 22. Csere: Kobolák 2, Stankiewicz 13/3, Révész L., Király 3/3. Edző: Gabriel Carrasco
VASAS: MURRAY 21/9, Vukov 6, Tóth O. 3, Budácsik, FRASER 27. Csere: Szerencsés 2, Karlócai 6/6, Böröndy V. 8, Szmailbegovics, Madár 2, Hizsnyik. Edző: Földi Attila
Gabriel Carrasco:
– Elismerésem a játékosaimnak, akik keményen dolgoztak. Érződik, hogy egyre erősebb a magyar bajnokság, hétről hétre születik valami meglepetés. Mi hosszú, sűrű időszakot kezdünk, a Vasas hét közben nem játszott, így örülök a győzelemnek.
Földi Attila: – Teniszes kifejezéssel élve túl sok ki nem kényszerített hibánk volt ahhoz, hogy megnyerhessük a mérkőzést, és ezért csak saját magunkat hibáztathatjuk.