Női kosár NB I: 110-et dobott a Sopron; nyert a Szekszárd

2018.01.06. 20:20
A Sopron Basket 110–47-re legyőzte a BEAC Újbudát a női kosárlabda NB I alapszakaszában, míg a listavezető Szekszárd az utolsó negyedbeli jó játékával 75–60-ra nyert az MTK otthonában.

A címvédő Sopron már az első negyed végén is 15 ponttal vezetett a sereghajtó ellen, a lényegi kérdéseket azonban a 21–4-re megnyert második negyedben döntötte el. A vendégeknél mind a tizenegy pályára lépő játékos szerzett pontot.

A Szekszárd is kötelező győzelem reményében utazott az MTK-hoz, ám három negyeden keresztül nagyjából egál meccset játszott. A záró játékrészben aztán kijött a két csapat közti különbség és nyert a listavezető együttes.

Női kosárlabda NB I
BEAC ÚJBUDA–SOPRON BASKET 47–110 (18–33, 4–21, 15–31, 10–25)
Gabányi-sportcsarnok, 300
néző. V: Rácz Zs., Sallai, Lengyel
BEAC:
Szabó II D. 9/6, SÜLE 13/3, Suppán 6, György, Barnai 9. Csere: Angyal N. 4, Galántai 2, Király L. 2, László, Gocsman, Kovács V. 2. Edző: Balogh Judit
SOPRON:
Fegyverneky 5/3, SALVADORES 15, Dubei 8, MILOVANOVICS 13/3, Határ 9. Csere: WENINGER 17/15, Crvendakics 6, Turner 6, Langhorne 6, JOVANOVICS 17, CZUKOR 8. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 4. perc:
7–13. 8. p.: 16–26. 13. p.: 18–41. 17. p.: 20–47. 24. p.: 27–63. 28. p.: 34–79. 33. p.: 37–90. 37. p.: 45–99
Kipontozódott:
Barnai (38. p.)
Balogh Judit: –
Ha a puding próbája az evés, akkor ez a puding ma nem kötött meg.
Roberto Íniguez: –
A nagy különbség ellenére sem volt könnyű mérkőzés, hiszen csütörtök este még Kurszkban játszottunk, és hosszú út áll mögöttünk. Azt kértem a lányoktól, hogy koncentráljanak és tiszteljék az ellenfelet, azt gondolom, ezt maximálisan be is tartották, ahogy ezt az eredmény is mutatja.

MTK BUDAPEST–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 60–75 (15–25, 14–16, 20–14, 11–20)
Városmajor, 300
néző. V: Gál J., Vida B., Válé
MTK: HORVÁTH B. 15/9, Zólyomi, ADAMECZ 19/9, Szabó Flóra, CVITKOVIC 14. Csere: Székely-Horváth 6, Koch 1, Szeitl, Pál 3, Szabó B. 2, Wéber. Edző: Nagy Dorottya
SZEKSZÁRD: Studer Á. 6/3, Oblak 4, Bálint 9, Erkic 6, McCALL 12. Csere: KRNJICS 19, Theodoreán 3, GEREBEN 14, Mansaré 2, Kis V., Studer Zs. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása: 5. p.: 12–8. 9. p.: 14–22. 13. p.: 18–29. 17. p.: 27–39. 23. p.: 34–47. 28. p.: 44–53. 34. p.: 51–62. 38. p.: 57–71
Kipontozódott: Cvitkovic (34. p.)
Nagy Dorottya:
– Gratulálok a csapatomnak, mert amiben eddig visszatérő hibáink voltak, abban nagyon sokat léptünk előre és fejlődtünk. Mindezt a tabella élén álló csapat ellen értük el.
Djokics Zseljko: – Az MTK-nak feltétlenül jár a gratuláció, mert jó ritmusban játszott ellenfelünk. Nehéz meccset vívtunk, a szakmai stábnak is meg kellett dolgoznia ezen a találkozón. A hétközi kupameccsünk miatt forgatnom kellett az együttesemet, ezáltal az eddig kevesebbet játszóknak is biztosítottam megfelelő játékidőt, hogy a többiek tudjanak pihenni. Nehezen, de behúztuk az összecsapást.