Női kosár MK: elképesztő hajrá után a Miskolcé a bronz

2013.03.24. 19:44
A női kosárlabda Magyar Kupa harmadik helyért vívott mérkőzésén a Work Force DKSK Miskolc Sopronban 68–65-re legyőzte a PEAC-Pécset.

A pécsiek kezdték jobban a találkozót, és a 22 pontig jutó Nagy-Bujdosó Nóra vezérletével 8–4-re vezettek a 6. perc elején. A hetedik végén először állt jobban a DVTK, amely a 19. percben már hattal vezetett (31–25), és bár még a 29. minutumban is közte öt volt (42–37), az utolsó felvonásra fej fej mellett érkeztek meg a csapatok (44–44).

A záró játékrész elején Szamosi Amadea büntetőjével már ismét a pécsieknél volt az előny, majd Maja Szkorics fordítást eredményező duplája után (46–45) Fürész Diána és Czirják Noémi triplája, és Nagy-Bujdosó szabaddobásai után a negyed derekára hét ponttal ment a PEAC (46–53).

Az utolsó előtti percben is öttel ment még a pécsi csapat (56–61), de innen Szabó Petra vezetésével fordított a miskolci együttes (62–61). Nagy-Bujdosó és Horváth Lilla duplájával mégis három ponttal ment nem sokkal a vége előtt a Pécs (62–65), a kiválóan büntetőző (27/27!) DVTK azonban nem adta fel, és végül 68–65-re behúzta a bronzmérkőzést.

Jegyzőkönyv később.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA (SOPRON)
A 3. HELYÉRT
WORK FORCE DVTK MISKOLC–PEAC PÉCS 68–65
(18–18, 15–10, 11–16, 24–21)
Sopron, 500 néző. V: Pálla, Boros, Frányó
MISKOLC: Bukovszki 10, Fürtös 7/3, SKORIC 8, Bozóki 10, Sanford 4. Cs: DUBEI 14, SZABÓ P. 15, Reiner. Edző: Peresztegi–Nagy Ákos
PÉCS: FÜRÉSZ 12/12, Horváth L. 6, Dusanic, NAGY–BUJDOSÓ 22, Jeaschke 9. Cs: Czirják 3/3, Szamosi 13, Czukor, Raus. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–5. 6. p.: 10–10. 12. p.: 21–21. 16. p.: 25–25. 23. p.: 38–35. 27. p.: 42–37. 33. p.: 46–51. 37. p.: 56–57. 39. p.: 64–65
Peresztegi–Nagy Ákos: –
Fontos volt számunkra a győzelem és úgy érzem, ezt meg is érdemeltük. Ez annak köszönhető nagy részben, hogy az utolsó öt percben frissebb volt a csapatunk.
Djokics Zseljko: – Jó mérkőzést játszottunk, a végén buta hibákat vétettünk, aminek vereség lett a vége.