Női kosár MK: a Sopron elleni diadallal kupagyőztes a PEAC

2014.03.23. 18:48
A PEAC-Pécs nyerte meg a női kosárlabda Magyar Kupát, miután 65–61-re legyőzte az Uniqa Euroleasing Sopront a székesfehérvári fináléban.

A Sopron–PEAC presztízscsata két gyors soproni kosárral kezdődött, ám a pécsiek hamar egyenlítettek (ahogy 10–6 után is), jelezve: a döntőre a fej fej melletti küzdelem lesz a jellemző. Abby Bishop ponterősségével aztán a PEAC fordított is, és az első negyedet követően 23–20-ra vezetett.

A fekete mezes pécsiek remekül
koncentráltak a végén (Fotó: Grnák László)
A fekete mezes pécsiek remekül koncentráltak a végén (Fotó: Grnák László)

A második játékrész a Soproné volt: Fegyverneky Zsófia belelendült és megszórta magát, duplája után 33–32-nél már a fehér mezesek tartottak előrébb, 35–34 volt a javukra a nagyszünetben. A két csapat teljesen „egymásra ragadt", négy pontnál többel sokáig egyik sem tudott elhúzni. A harmadik harmadot Fűrész Diána utolsó másodperces triplája zárta, ez ötpontos pécsi vezetést eredményezett. A pécsiek Maurita Reid hárompontosával már nyolc ponttal elmentek, ám a tízpontos lélektani határt nem tudták átlépni, igaz, a Sopron sem jött ötnél közelebb.

Abby Bishop két büntetője után, 53–60-nál már nagy bajban volt a Sopron, ám az utolsó pillanatban összekapta magát. Egyre közelebb lopózott, Kelly Faris középtávolijával feljött három pontra, majd az utolsó percben egy Krnjics-duplával egyre is – viszont az utolsó fél perchez érve még így is a PEAC állt jobban egy ponttal (62–61). Huszonhárom másodperccel a vége előtt a pécsi Nevena Jovanovics büntetőzött, de csak egyet dobott be, ellenben Bujdosó Nóra kulcsfontosságú támadólepattanót szerzett.

A kötelező fault után Maurita Reid állt a vonalra, és nem is remegett meg a keze: mindkét büntetőjét bedobta, a PEAC 65–61-re elhúzott, és ezzel meg is nyerte a Magyar Kupát egy igen szoros végjáték után; a harmadik hely az MTK-t legyőző ZTE-é. A döntő legeredményesebbje Fegyverneky és Bishop lett (egyaránt 19 pontot szereztek), ám a végén csak az utóbbi örülhetett. A PEAC fennállása során először hódította el az 1951 óta megrendezett Magyar Kupát, a trófea 2010 után került vissza Pécsre.

NŐI KOSÁRLABDA MAGYAR KUPA, DÖNTŐ

PEAC-PÉCS NKK–UNIQA EUROLEASING SOPRON 65–61 (23–20, 11–15, 19–13, 12–13)
Székesfehérvár, 900
néző. Vezette: Cziffra, Papp P., Szabó G.
PEAC: RAKSÁNYI 11/3, REID 9/3, JOVANOVICS 10/3, Nagy-Bujdosó 5/3, BISHOP 19/3. Csere: Szűcs 2, Kublina 4, Fűrész 5/3, Nagy, Kaposi
SOPRON: Ciglar 10/6, FEGYVERNEKY 19/3, Simon Zs. 8, Hawkins 2, KRNJICS 13. Csere: Faris 7/3, Zsovár, Tetemondová 2
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–6. 5. p.: 6–10. 7. p.: 18–13. 9. p.: 18–18. 13. p.: 29–22. 18. p.: 32–33. 20. p.: 34–35. 23. p.: 41–37. 25. p.: 41–41. 28. p.: 47–43. 30. p.: 53–48. 33. p.: 58–50. 36. p.: 60–57
Djokics Zseljko:
– Fantasztikus, elképesztő! Valami megfoghatatlan, emberfeletti érzés lengi be most ezt a csarnokot. Elképesztően sokat dolgoztunk eddig, hogy ide eljussunk, most aztán lehet egy kicsit ünnepelni. A vezetőedzőként szerzett első kupagyőzelmemet a feleségemnek és Imreh Ajtony másodedzőnek ajánlom, ők voltak az én oszlopaim, akikre támaszkodhattam a nehéz pillanatokban.
Igor Polenek: – A Pécs jobb volt, megérdemelten nyert. A második félidőben nem tudtunk mit kezdeni az ellenfél zónájával. Még többet kell dolgoznunk, hogy a hibáinkat kijavítsuk. Sopronban mindig a bajnoki cím és a kupagyőzelem a cél, nekünk most már csak a bajnokság maradt.

A nyolcas döntő MVP-je: Abby Bishop.