Női kosár MK: a Győr nyerte meg a bronzmeccset

2018.03.25. 17:28
A női Magyar Kupa bronzmeccsén a Győr magabiztos játékkal 73–58-ra megverte a DVTK-t, és a tavalyi kupafináléhoz hasonlóan az idén is a harmadik helyen zárt.

A torna előtt edzőváltáson átesett győztes csapat (Völgyi Pétert Sandro Otlando váltotta a kispadon) legjobbja a 21 pontot, 6 lepattanót és 5 gólpasszt jegyző Nirra Fields lett.

Killik László Női kosárlabda Magyar Kupa, Sopron
A harmadik helyért
CMB CARGO-UNI GYŐR–ALUINVENT DVTK MISKOLC 73–58 (11–16, 18–8, 25–16, 19–18)
Sopron, 700
néző. Vezette: Pálla, Praksch, Nagy V.
GYŐR: Robinson, FIELDS 21/12, Török Á. 4, Krivacsevics 2, Goree 11/3. Csere: Czank, LAKLÓTH 13/9, STEPÁNOVÁ 10, Nagy-Bujdosó 7/3, Simon Zs. 3, Varga Zs. 2. Edző: Sandro Orlando
DVTK: FONTENETTE 16, Szabó Fanni 8/3, Raksányi 12/6, Pecková 3/3, BREWER 10. Csere: Nagy D. 2, Melnika 4, Bach 3/3. Edző: Stefan Svitek
Az eredmény alakulása. 2. perc: 0–4. 6. p.: 3 –13. 9. p.: 11–13. 13. p.: 21–16. 23. p.: 31–32. 27. p.: 45–34. 31. p.: 56–40. 34. p.: 56–46. 35. p.: 64–47
Sandro Orlando:
– Elégedett vagyok, azt láttam, amit szerettem volna, péntek óta mérkőzésről mérkőzésre javult a játékunk. Szükségünk van még egy kis időre, hogy úgy játsszunk, ahogyan azt szeretném, de örülök, hogy megszereztük a bronzérmet.
Stefan Svitek: – Jól kezdtünk, de két ziccert elrontottunk, az ellenfél ezt kihasználta, lendületbe jött, agresszívan és eredményesen játszott. Nem nyújtottuk a legjobbunkat ezen a tornán, nem bírtuk megfelelően kezelni a nyomást. Remélem, hogy a bajnoki záró fordulóra és a rájátszás mérkőzéseire megfelelően felkészülünk, és koncentrálunk arra, hogy elérjük a kitűzött célunkat.