Női kosár: megszűnik a Sopron Euroliga-elődöntős ellenfele

2018.05.30. 10:13
Megszűnik a Yakin Dogu Üniversitesi, amely április végén elődöntőt vívott a házigazda Sopron Baskettel a női kosárlabda Euroliga négyes döntőjében.

A klub honlapjának tájékoztatása szerint az észak-ciprusi – pontosabban észak-nicosiai – egyetem beszünteti női kosárlabda-szakosztályának működését. A döntés hátterében az áll, hogy a csapat az európai szövetség határozata alapján a jövőben sem szerepelhet hazai pályán, így továbbra is Isztambulban vívná otthoni mérkőzéseit.

A Yakin Dogu Üniversitesi (magyarul Közel-keleti Egyetem) együttese tavaly török bajnok, kupagyőztes és Európa-kupa-aranyérmes lett, az idén pedig megnyerte a Török Kupát, míg az Euroligában negyedik lett.

A soproni final fourban a gárda előbb 68–65-re kikapott a Sopron Baskettől, majd a bronzmeccsen 87–82-re alulmaradt az orosz Dinamo Kurszkkal szemben.