Női kosár KEL: a PEAC 38 ponttal kikapott Kassán

2013.10.01. 19:58
A női kosárlabda Közép-európai Ligában (KEL) a PEAC-Pécs második meccsén, Kassán 74–36-os vereséget szenvedett a Good Angels vendégeként.

A KEL 1. fordulójában a PEAC-Pécs hazai pályán 89–68-ra nyert a Samorín ellen. Ma Kassán vendégszerepelt, a Good Angels elleni találkozó hasonlóan sima volt, de ezúttal a szlovákiai csapat győzött fölényesen.

Az Euroligában is szereplő, a pécsieknél jóval erősebb játékosállománnyal rendelkező hazaiak már az első negyedben nyolcpontos előnyre tettek szert, a folytatásban pedig ezt folyamatosan növelni tudták.

A kassaiaknál Zofia Hruscáková és a szerb légiós, Miljana Bojovics remekelt. Az ő vezérletükkel a Good Angels végül 74–36-ra győzött. Pécsi oldalon ezúttal nem akadt kimagasló egyéni teljesítmény, alighanem ez is hozzájárult a nagy különbségű vereséghez. A PEAC holnap a pöstyéni Piestanské Cajky otthonában próbál javítani.

NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA
A 3. FORDULÓBÓL ELŐREHOZOTT MÉRKŐZÉS
Good Angels Kosice (szlovákiai)–PEAC-Pécs 74–36 (20–12, 21–9, 13–9, 20–6)
Kassa, 600 néző
KOSICE: Bojovics 17/6, Kissová 8, Hruscaková 15, Kupciková 12, Janusciková 4.Cs: Pindrochová 12, Zietara 6. Edző: Maros Kovácik
PEAC: Fűrész 4, Jovanovics 6, Reid 2, Nagy-Bujdosó 5/3, Williams 4. Cs: Orozovics 2, Nagy D. 2, Horváth L. 8, Pap R. 2, Raus, Kiss V. 1, Kaposi. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 5. p.: 11–2. 9. p.: 18–6. 13. p.: 25–14. 17. p.: 35–14. 20. p.: 41–21. 25. p.: 42–27. 31. p.: 54–30. 35. p.: 67–34.
Kipontozódott: Reid (25. p.), Pap (34. p.), Fűrész (36. p.), Nagy-Bujdosó (36. p.)
Djokics Zseljko: – A játék minden elemében jobb volt ezen a mérkőzésen a Kassa, ezért gratulálnom is kell az ellenfélnek. Ugyanakkor érdekes volt a bírói felfogás, az első negyed után mintha csak mi követtünk volna el hibákat. A különbség túlzó.