Női kosár Európa-kupa: magabiztosan nyert Brnóban a DVTK

MTI MTIMTI MTI
2018.11.28. 20:10
Shatori Walker-Kimbrough kilenc ponttal járult hozzá a sikerhez (Fotó: Dvtk.eu)
A DVTK 83–70-re nyert a cseh Brno vendégeként a női kosárlabda Európa Kupa negyedik fordulójában.

A kiegyenlített első negyed végén még a cseh csapatnál volt az előny, de a folytatásban a vendégek átvették a kezdeményezést, és végül magabiztosan győztek. A DVTK-ban Eglé Sulciute 24, míg Chanel Mokango 16 pontot szerzett.

A miskolci együttesnek így három győzelme és egy veresége van, a Brno mérlege 1/3-ra módosult.

A DVTK a következő fordulóban, jövő szerdán fogadja a Reyer Veneziát, amelytől november elején vendégként 92–75-re kikapott.

NŐI EURÓPA-KUPA
4. FORDULÓ
G-CSOPORT

KP BRNO (cseh)–ALUINVENT DVTK 70–83 (23–22, 15–20, 15–24, 17–17)
Brno. V: Vladic (osztrák), Kom Njilo (kameruni), Ignatiu (ciprusi)
BRNO: Stará 5/3, Beránková, Kopecká 4, Sujanová 18/3, Mainclová 13. Csere: Gill 12, Saurazaité 10, Sládková 5, Holubová, Tarkovicová 3/3. Edző: David Zdenek
DVTK: Medgyessy 8, Walker-Kimbrough 9, Skorics 4, Sulciuté 24/3, Mokango 16. Csere: Katona 6, Zele 5/3, Szabó F. 2, Kányási 7/3, Kiss A. 2, Eperjesi. Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–6. 5. p.: 6–11. 8. p.: 16–15. 13. p.: 28–26. 18. p.: 36–40. 23. p.: 40–48. 26. p.: 44–54. 33. p.: 57–71. 37. p.: 61–77
Cziczás László:
Nagyon nehéz körülmények ellenére sikerült győznünk, leginkább annak köszönhetően, hogy negyven percig a saját ritmusunkban játszottuk, amit ellenfelünk nem bírt el.