Női kosár Euroliga: Törökországban nyert a Sopron

MTI MTIMTI MTI
2018.12.13. 17:53
Az előző idényben ezüstérmes Sopron Basket tíz ponttal győzött a török Hatay vendégeként a női kosárlabda Euroliga csütörtöki játéknapján a B-csoport hatodik fordulójában.

Az európai szövetség honlapja szerint a magyar bajnok a harmadik negyed végéig folyamatosan növelte előnyét, így az is belefért, hogy az utolsó játékrészt elveszítette.

Roberto Íniguez együttesében bemutatkozott a hét elején szerződtetett spanyol Európa-bajnok hátvéd, Queralt Casas, aki öt ponttal zárt.

A magyar csapat legeredményesebb játékosa Candice Dupree volt 16 ponttal. A soproniak három vereség mellett harmadszor győztek, a törökök két siker mellett negyedszer maradtak alul a sorozatban.

KOSÁRLABDA
NŐI EUROLIGA, 6. FORDULÓ, B-CSOPORT

HATAY BB (török)–SOPRON BASKET 56–66 (15–18, 12–20, 12–14, 17–14)
Antakya, 400
néző. V: Mahlin (orosz), Hasanov (azeri), Tiszlenko (ukrán)
HATAY: Ben Abdelkader 13/3, Aydin 4, Sznicina 9/3, Johnson 8, PARIS 11. Csere: Daricioglu, Gajic 8, Basaran, Köksal 3/3. Edző: Katerina Hacidaki
SOPRON: FEGYVERNEKY 15/3, TURNER 6, Crvendakics 15/3, Zahui 7/3, DUPREE 16. Csere: Casas 5, Határ 2, Dubei. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–9. 12. p.: 18–20. 17. p.: 21–30. 19. p.: 23–34. 22. p.: 27–40. 25. p.: 29–44. 28. p.: 35–46. 34. p.: 39–59. 35. p.: 46–59. 40. p.: 54–64