Női kosár Euroliga: súlyos soproni vereség a kurszkiaktól

2016.02.03. 19:59
A Sopron nem tudta megállítani a kurszki sztárokat (Fotó: Földi D. Attila)
A jóval nagyobb játékerőt képviselő orosz Dinamo Kurszk 102–68-as győzelmet aratott az Uniqa Sopron otthonában a női kosárlabda Euroliga A csoportjában. A Sopron tizenhárom forduló után 1–12-es mérleggel áll, a Kurszk 9–4-re javította mutatóját.

A harmadik percben 5–2-t mutatott a soproni eredményjelző, mondhatni, eddig jó – sajnos, tényleg csak eddig volt jó, mert a sztárkerettel érkező Dinamo Kurszk ellen esélye sem volt a magyar élcsapatnak. A sokkal erősebb orosz csapat ellen utoljára 17–16-ra vezetett a Sopron, ám itt mintha elvágták volna: 21–0-s vendégroham jött, 17–37-nél pedig vége volt a mérkőzés érdemi részének.

A minden negyedet megnyerő Kurszk volt, hogy harminckilenc ponttal is vezetett a mérkőzésen, végül a száz pontot is átlépte, kiütéses, 102–68-as győzelmet aratott – a hazai győzelem eleve nem volt reális forgatókönyv, de a kurszkiakat megszorítani sem sikerült.

A Sopron legeredményesebb játékosa Alekszandra Crvendakics volt 14 ponttal, rajta kívül csak Fegyverneky Zsófia (13) és Ana Lelas (11) jutott tíz fölé. A kurszkiakat az amerikai erőcsatár, Nnemkadi Ogwumike (22 pont, csak egy elhibázott dobás, 8 lepattanó, 5 assziszt), Tatjana Vidmer (19 pont, 9 lepattanó) és Anete Jekabsone-Zogota (18 pont) húzta.

Az immár 1–12-es mérlegnél tartó magyar együttesnek már korábban elszálltak az esélyei az elsõ négy hely, s a vele járó továbbjutás elérésére. A csoport 5. és 6. helyezettje a második vonalnak számító Európa-kupa negyeddöntõjében folytatja majd a szereplését, ám a Sopron már ezeket a pozíciókat sem érheti el a tabellán.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
A-CSOPORT, 13. FORDULÓ

UNIQA SOPRON–DINAMO KURSZK (orosz) 68–102 (17–31, 16–20, 15–27, 20–24)

Sopron, 400 néző. V: Jovanic (bosnyák), Horozov (bolgár), Faur (román)
SOPRON: Honti, FEGYVERNEKY 13/3, Dubei 2, Lelas 11/3, Krnjics 6. Csere: Ciglar 8/6, Simon Zs. 5/3, CRVENDAKICS 14/3, Határ 7, Zsovár, Weninger 2. Edző: Sterbenz László
KURSZK: Harding 5, JEKABSONE–ZOGOTA 18/18, Augustus 6, OGWUMIKE 22/6, Oszipova . Csere: Eldebrink 8/6, Miyem 10/3, VIDMER 19, LEVCSENKO 4, Szapova 6, Cseremiszina 4. Edző: Gundars Vetra
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–5. 6. p.: 11–11. 9. p.: 17–26. 12. p.: 19–37. 15. p.: 25–41. 18. p.: 28–46. 22. p.: 38–58. 27. p.: 45–70. 29. p.: 48–78. 33. p.: 50–86. 35. p.: 55–92. 38. p.: 63–100
Sterbenz László:
– Nem tudtuk megnehezíteni ellenfelünk dolgát, sőt... Ugyanolyan statisztikát produkáltunk, mint az elmúlt mérkőzéseken. Dobószázalékunk és a végeredmény nem hízelgő számunkra. Ehhez azonban azt is hozzá kell tennem, hogy a majd' kétméteres játékosokkal szemben mind közelről, mind középtávolról roppant nehéz eredményesen dobni. Ezt a feladatot nem is tudtuk maradéktalanul megoldani.
Gundars Vetra: – Jól játszott csapatom, pedig hosszú út után érkeztünk Sopronba. Oroszország távoli pontjáról jöttünk, bajnoki mérkőzésünk után. Teljesítményünk igazi csapatmunka volt, támadójátékunkkal nagyon elégedett voltam. A lányok maximálisan tisztelték ellenfelüket, és teljes erőbedobással játszottak.