Női kosár Euroliga: megvan az első soproni siker

2018.11.01. 19:41
A soproniak legyőzték az Olympiakoszt
A Sopron Basket a második mérkőzését már megnyerte a női kosárlabda Euroligában, Turner Yvonne-ék a görög Olympiakosz ellen győztek.

A női kosárlabda Euroliga előző kiírásának döntőse, a Sopron Basket a 2018–2019-es sorozatot Franciaországban, a Carolo Basket otthonában 80–74-es vereséggel kezdte. A 2. fordulóban a szintén fiaskóval nyitó Olympiakoszt fogadta a magyar bajnok, amely az NB I új idényében még veretlen.

A főtáblára a selejtezőből ékező görögök egy negyedig tudták tartani a lépést a Sopronnal. Szűk két perccel az első felvonás vége előtt még az Olympiakosz vezetett 23–19-re, onnan viszont produkált egy 8–0-s rohamot a magyar csapat, aminek köszönhetően az első szünetben 29–25-re már Roberto Íniguez együttese állt jobban.

A duplákat az első két negyedben 70 százalék fölötti hatékonysággal dobó Sopron a folytatásban, 31–30 után 20 pontot szerzett, miközben csak kilencet kapott, ezzel pedig egy félidő alatt tulajdonképpen le is zárta a mérkőzést, hiszen a nagyszünetben már 51–39 volt a javára. Ebben nagy szerepet játszott a húsz perc alatt 15 pontot jegyző, honosított Turner Yvonne, de az első hat dobásából ötöt pontokra váltó, szintén amerikai Candice Dupree is remekelt.

Ezt követően a vendégeknek már csak fellángolásaik voltak, nem tudták szorossá tenni a meccset, sőt a végére nőtt is a különbség, méghozzá 16 pontosra, 85–69-re győzött a Sopron. Turner 19 ponttal a mezőny legeredményesebb dobójának bizonyult, és rajta kívül még négyen jutottak tíz pont fölé a hazaiaknál.

NŐI EUROLIGA
B-CSOPORT

SOPRON BASKET–OLYMPIAKOSZ (görög) 85–69 (29–25, 22–14, 17–14, 17–16)
Sopron, 1300 néző. V: Jovovic (horvát), Spanic (szlovén), Tomic (horvát)
SOPRON: TURNER 19/3, Fegyverneky 5/3, Crvendakics 11/3, DUPREE 14, Zahui 4. Csere: Salvadores 12/3, Határ 9, DUBEI 11/6. Edző: Roberto Íniguez
OLYMPIAKOSZ: Pavlopulu 9/3, THOMAS 13/6, Mazic 6, Szotiriu 8, JOHNSON 14. Csere: Koszma, Szpiridopulu 10/3, Nikolopulu 5/3, Sztamati 4/3, Afci. Edző: Jorgosz Pantelakisz
Az eredmény alakulása. 2. perc: 7–6. 5. p.: 14–15. 10. p.: 29–25. 12. p.: 31–28. 15. p.: 31–32. 17. p.: 40–32 20. p.: 51–39. 23. p.: 55–45. 26. p.: 60–46. 30. p.: 68–53. 32. p.: 71–59. 36. p.: 78–60
Kipontozódott: Johnson (36. perc)
Roberto Íniguez:
– Az Olympiakosz megmutatta most is, hogy soha nem adja fel. Nekünk a legfontosabb a győzelem volt. A csoportunk kiegyensúlyozott, minden sikerért alaposan meg kell dolgozni. A Kurszkot leszámítva itt minden csapat egy szinten van, minden győzelemnek nagy jelentősége lesz.
Jorgosz Pantelakisz: Nagyon jó mérkőzést láthattunk! Az első félidőben védekezésben nem azt nyújtottuk, amit szerettünk volna. A szünet után próbáltunk ezen a téren javítani, de látszik, hogy ez még csak a második mérkőzésünk az Euroligában. Minden találkozón igyekszünk jobbak lenni.