Női kosár Euroliga: jubileumi győzelmet aratott a Sopron

2017.12.20. 19:44
A Sopron Basket hazai pályán 70–53-ra felülmúlta a lengyel Polkowicét a női kosárlabda Euroliga 8. fordulójában, ezzel megszerezte fennállása századik győzelmét a sorozat alapszakaszában.

Turner
Turner
Yvonne Turner 16 pontot dobott (Fotó: Dömötör Csaba)
Turner
Turner

A két csapat ötször találkozott előzőleg egymással, négyszer a magyarok nyertek.

A vendégek a 15. percig ugyan vezettek, de aztán a hazaiak a 16 pontos Yvonne Turner, illetve a 15 pontig jutó Alekszandra Crvendakics vezetésével fordítottak, és megnyerték az összecsapást.

A soproniak január 4-én a címvédő orosz Kurszkhoz látogatnak.

Női Euroliga
9. forduló
A-csoport
Sopron Basket–Polkowice 70–53
(16–20, 23–13, 16–12, 15–8)
Sopron, 900 néző. V: Kokainis (lett), Romanov (orosz), Szkinasz (görög)
SOPRON: Fegyverneky 4, TURNER 16/12, CRVENDAKICS 15/9, Milovanovics 8/6, Langhorne 8
Csere: Salvadores 5/3, JOVANOVICS 12, Dubei 2. Edző: Roberto Íniguez.
POLKOWICE: Babkina 4, Clark 11, Szpanu 6/3, HOLMES 12/3, FAGBENLE 10. Csere: Gajda 6, Leciejewska 2, Sandric 2. Edző: Georgiosz Dikeulakosz
Az eredmény alakulása. 2. perc: 2–4. 5. p.: 5–10. 7. p.: 11–10. 13. p.: 26–25. 16. p.: 33–28. 19. p.: 37–33. 24. p.: 44–35. 27. p.: 50–39. 33. p.: 58–51. 36. p.: 64–53. 39. p.: 70–53
Roberto Íniguez:
– Nagyon fontos sikert arattunk. Nem olyan rossz csapat ez a lengyel, hogy sereghajtó legyen a csoportunkban. Hétről hétre hozzuk a győzelmeinket, ezért úgy érzem, ez több hazai szurkolót érdemelne Sopronban. Úgy néz ki, hogy a miénk a legkisebb költségvetésű együttes, de a leghatékonyabb az Euroligában. Ez örömteli mindannyiunk számára.

További eredmények: ZVVZ USK Praha (cseh)–Galatasaray (török) 83–80, Bourges Basket (francia)–Castors Braine (belga) 62–52, ESBVA-LM (francia)–Dinamo Kurszk (orosz) 57–63.