Női kosár Euroliga: hátrányba került a Sopron hazai pályán

2018.02.28. 19:41
A Sopronnak nyernie kellene Isztambulban, hogy maradjon esélye továbbjutni (Fotó: Tumbász Hédi)
A Sopron hazai pályán 60–55-re kikapott a török Fenerbahcétól a női kosárlabda Euroliga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Az egyik fél második sikeréig tartó csata nyitányán a túloldalon Firat Okul vezetőedző olyan kiválóságokat küldhetett pályára, mint a fehéroroszokkal Eb-bronzérmes Anasztaszja Veramejenka, az Euroliga-bajnok amerikai-cseh Kia Vaughn, a Budapesten Európa-bajnok, majd olimpiai harmadik szerb Ana Dabovic, az egyetemi világbajnok amerikai Aerial Powers vagy a WNBA All Star-válogatott Jonquel Jones. Roberto Iniguez együttese mellett szólt ugyanakkor, hogy a törökök kétszer is kikaptak idegenben az alapszakasz során Schióban a Salamancában.

A szerdai meccs elején – amelyre sok török szurkoló érkezett Ausztriából – 4–4 után kilenc ponttal ellépett a vendégegyüttes. A nagyszünetig a különbséget hat pontra csökkentette a Sopron, majd a harmadik negyedben még egy pontot elvett hátrányából, így ötpontos lemaradással kezdte a záró felvonást. A kevés pontot hozó utolsó negyedben tartotta a különbséget a Fenerbahce, így előnybe került.

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc második felvonására Isztambulban kerül sor jövő szerdán, az esetleges harmadik mérkőzésnek ismét Sopron ad otthont két hét múlva.

KOSÁRLABDA
Női Euroliga
Negyeddöntő, 1. mérkőzés
SOPRON BASKET–FENERBAHCE (török) 55–60
(13–22, 15–12, 18–17, 9–9)
Sopron, 1500
néző. V: Jurasz (szerb), Velikov (bolgár), Tomic (horvát)
SOPRON:
Fegyverneky 4, TURNER 12/3, CRVENDAKICS 15/3, Page 2, Jovanovics 6. Csere: Coates, Salvadores 3, Milovanovics 11, Dubei 2. Edző: Roberto Íniguez
FENERBAHCE:
PLUM 11, Dabovics 6, SOTTANA 18/9, Veramejenka 6, VAUGHN 10. Csere: Kizer 4, Powers 3, Cora 2. Edző: Firat Okul
Az eredmény alakulása. 3. perc:
4–7. 6. p.: 7–16. 9. p.: 13–21. 12. p.: 13–24. 15. p.: 17–26. 18. p.: 24–30. 22. p.: 30–34. 25. p.: 36–40. 27. p.. 41–42. 32. p.: 48–51. 36. p.: 48–58. 39. p.: 55–58
Kipontozódott:
Turner (40. p.)
Roberto Íniguez:
– Az egész szezon leggyengébb játékát mutattuk. Nem ismerek rá csapatomra az elmúlt két hét mérkőzései láttán. Az első negyedben huszonkét pontot kaptunk, ez elfogadhatatlan. Sürgősen meg kell találnunk ezeknek a hibáknak az okát. Nulla egyre állunk, de jön a következő találkozó, amelyen kiegyenlíthetünk. A lányok biztos, hogy tanultak ebből az összecsapásból, és megtesznek mindent az egyenlítésért a jövő héten. Bizakodhatunk, hiszen a hazai mérkőzések mellett az idegenbeli találkozóinkon is többször sikerrel szerepeltünk.