Női kosár Euroliga: győzött és francia segédlettel csoportmásodik a Sopron

2019.02.20. 20:14
A Sopron Basket 79–71-re nyert a Riga otthonában a női kosárlabda Euroliga csoportkörének utolsó fordulójában, ezzel 8–6-os győzelmi mérleggel megszerezte a B-csoport második helyét. Igaz, ehhez az is kellett, hogy a Fenerbahce hosszabbításban kikapjon a kieső Flammes Carolo otthonában.

Candice Dupree (35) 23 pontig jutott a Riga elleni találkozón (Fotó: FIBA)

Zsinórban két megnyert Euroliga-mérkőzést követően látogatott a játéknapot megelőzően még a B-csoport második helyén álló Riga otthonába a Sopron Basket, amely pontokban rendkívül gazdag, 30–27-es első negyed után került előnybe lett ellenfelével szemben.

A Sopron a második játékrészben még inkább elhúzott, Candice Dupree vezérletével tíz ponttal (38–48) ellépett a magyar együttes.

A harmadik negyed is a Soproné lett, igaz, csak egyetlen ponttal nőtt ezúttal a két csapat közti különbség (56–67).

A hajrát erősen kezdte a Riga, amely hat pontra felzárkózott, szorossá téve az utolsó perceket, ám a Sopron taktikus játékkal, a labdát a lehető legtöbbet járatva végül kihúzta a kritikus időszakot és megnyerte az összecsapást (71–79).

Dupree végül 23 pontig jutott, ezzel a Sopron és az egész találkozó legeredményesebb játékosa lett, míg a legjobb lett a 18 ponttal záró Kristine Vitola lett.

Győzelmével a Sopron nemcsak a Rigát, hanem a Fenerbahcét is megelőzte és a B-csoport második helyén zárt. A törökök hosszabbítás után 94–92-re maradtak alul a Flammes Carolóval szemben, így mindhárom együttes ugyanolyan győzelmi mutatóval végzett, a minitabella pedig a magyar csapatnak kedvezett.

Ez azt jelenti, hogy az együttes az A jelű nyolcasban harmadik francia Bourges-zsal találkozik a negyeddöntőben, és pályaelőnnyel kezdi meg az egyik fél második sikeréig tartó párharcot március 5-én.

KOSÁRLABDA
NŐI EUROLIGA
14. FORDULÓ, B-CSOPORT
TTT RIGA (lett)–SOPRON BASKET 71–79
(27–30, 11–18, 18–19, 15–12)
Riga, 1000 néző. V: Kúkelcík (szlovák), Jevtovics (szerb), Jovovic (horvát)
RIGA: Peddy 12/6, Pulvere 2, Basko 7/3, VITOLA 18/3, BRUMERMANE 16
Csere: Kreslina 10/9, Pilabere 6, Eglite
Edző: Martins Zibarts
SOPRON: Fegyverneky 5/3, Turner 14/9, CRVENDAKICS 12/6, Zahui 5/3, DUPREE 23
Csere: Casas 14/3, Határ, T. JOVANOVICS 6, Dubei, Honti
Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 1. perc: 2–5. 5. p.: 11–12. 8. p.: 22–21. 12. p.: 29–35. 18. p.: 37–47. 27. p.: 50–55. 30. p.: 53–67. 34. p.: 66–73
Roberto Íniguez: – Borzasztó nehéz csoportban végeztünk a második helyen, ahol minden mérkőzés kihívás volt. Kicsit lassan kezdtünk, lemaradtunk a lepattanóknál, de ahogy jobban koncentráltunk a kizárásokra, tudtunk belőlük futni és megtaláltuk a helyünket a pályán. A védekezés volt a kulcs. Nagyon boldogok vagyunk, néhány hete, amikor mindenki a problémáinkról beszélt, azt mondtuk, hogy igenis meg tudjuk csinálni! Hittem a játékosaimban, az elvégzett munkában, és ezt el is mondtam nekik a nehéz időszakban. Hogy ez a második hely mennyire előnyös, nem tudom. Sokszor úgy tűnik, hogy idegenben jobb teljesítményre vagyunk képesek. Otthon túl nagy érzelmi töltettel játszunk, elveszítjük a fókuszt, ahogy az a Rigával is történt most. A szurkolóink támogatása viszont mellettünk szól, ahogy ezúttal is történt. A lehető legjobban felkészülünk a rájátszásra.