Női kosár Euroliga: fontos mérkőzésen kapott ki a Sopron

2019.01.24. 19:48
A Sopron szoros mérkőzésen maradt alul a Fenerbahce ellen (Fotó: Dömötör Csaba)
A női kosárlabda Euroliga 10. fordulójában a Sopron Basket hazai pályán 84–80-as vereséget szenvedett a török Fenerbahcétól.

Nem kezdte jól a mérkőzést a Sopron: habár az elején vezetett, a játékrész későbbi részében a vendégek bizonyultak jobbnak, így az első negyedben hétpontos hátrányba kerültek a hazaiak. A második negyed már jobban alakult a soproniak számára, és összességében egy ponttal tudták csökkenteni a hátárnyukat a szünetre.

A meccs második felére aztán nem sikerült felülkerekedni a törökökön. Bár parádés harmadik negyedet követően az utolsó játékrészre hárompontos előnnyel mehetett a Sopron, az összecsapás záró felvonásában a Fenerbahce ismét átvette az irányítást és végül megnyerte az összecsapást.

A Sopron ezzel a vereséggel visszacsúszott a tabella negyedik helyére, ami még mindig negyeddöntőbe jutást érne, de csupán két pontra van a kiesést jelentő hetedik pozíciótól.

NŐI EUROLIGA
SOPRON BASKET–FENERBAHCE SK (török) 80–84 (12–19, 22–21, 30–21, 16–23)
Sopron, 1200 néző. V: Csajkovszkij (ukrán), Stan (román), Jurcevic (horvát)
SOPRON:
TURNER 19/6, Casas, Crvendakics 18/6, ZAHUI 19/12, Jovanovics 2. Csere: DUPREE 17, Fegyverneky 3, Dubei 2. Edző: Roberto Íniguez
FENERBAHCE: Vardarli 7/6, Vaughn 10, Plum 9/3, VERAMEJENKA 13/3, ZANDALASINI 24/6. Csere: Hartley 7/3, Stokes 3, SOTTANA 7/3, Cora, Canitez 4. Edző: Valerie Garnier
Az eredmény alakulása. 2. perc: 9–6. 5. p.: 9–11. 10. p.: 12–19. 12. p.: 17–24. 15. p.: 29–30. 18. p.: 31–36. 20. p.: 34–40. 22. p.: 39–48. 25. p.: 47–54. 28. p.: 55–58. 30. p.: 64–61. 32. p.: 68–66. 35. p.: 70–73. 38. p.: 74–77
Roberto Íniguez:
– Készen kell állnunk a hátralévő találkozókra, rendbe kell hozni a csapatot fizikálisan és mentálisan is. Ez az a pont, amikor már nem tudok mit mondani, az ellenfél a mérkőzés nagyobb részében jobb volt, mint mi.
Valérie Garnier: – Mindig nehéz Sopronban játszani, nyerni pedig különösen, de nekünk most sikerült, ezért nagyon büszke vagyok a játékosaimra. A második félidőben feljavultunk a védőlepattanózás terén, és végül ez döntötte el a meccset. Nagyon fontos győzelem volt, hiszen így másodikok vagyunk a csoportban, és szeretnénk is megtartani ezt a helyezést az alapszakasz végéig.