Női kosár Euroliga: fontos győzelmet aratott a Sopron

2017.12.13. 19:17
A Sopron Basket idegenben 75–73-ra legyőzte a török Galatasarayt a női kosárlabda Euroliga 8. fordulójában.

A Galatasarayt a szezon első fordulójában hazai pályán 72–55-re legyőző Sopronnak a csoport szoros állása miatt az egymás elleni összevetés szempontjából is fontos volt, hogy Törökországban nyerjen. A hazaiak sérülés miatt nem számíthattak a magyar válogatott Allie Quigleyre, de a legelején ez még nem zavarta őket.

A Sopron azonban 5–0 után 6–8-ra alakította az állást, majd tíz góllal megnyerte az első negyedet.

A következő két játékrészben tartották a különbséget a csapatok, majd a negyedik periódus elejét megint megnyomták Alekszandra Crvendakicsék, és 5:50 perccel a vége előtt 16 ponttal vezettek. Ám ekkor elindult a török feltámadás, és zsinórban 12 pontot dobott a Galatasaray. 1:57 perccel a vége előtt 67–71 volt az állás, nagyon nehéz utolsó két perc várt a Sopronra.

A végén két pont megmaradt az előnyből, rendkívül fontos győzelmet aratott a magyar csapat, amely nyolc meccs után öt győzelemmel és három vereséggel áll.

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
8. forduló, A-csoport

GALATASARAY (török)–SOPRON BASKET 73–75 (12–22, 13–14, 23–22, 25–17)
Isztambul, 1000 néző. V: Jurasz (szerb), Mitrovszki (macedón), Tomasovic (szlovák)
GALATASARAY: ÉPOUPA 14/3, Alben 15/9, Günay 6/6, DUBLJEVICS 19/3, Petronyt 17. Csere: Basaran, Uygül, Kavurmacioglu, Yildizhan, Topuz 2. Edző: Marina Maljkovics
SOPRON: Fegyverneky 8/6, Turner, Crvendakics 20/12, Milovanovics 14/6, Langhorne 17/3. Csere: Jovanovics 6, Salvadores 10, Dubei, Határ. Edző: Roberto Íniguez
Az eredmény alakulása. 2. perc: 5–0. 5. p.: 6–8. 7. p.: 8–15. 10. p.: 12–22. 13. p.: 18–24. 17. p.: 21–31. 19. p.: 25–31. 21. p.: 25–39. 26. p.: 34–54. 32. p.: 53–60. 35. p.: 55–71. 38. p.: 70–73
Roberto Íniguez:
– A végén megint megijedtünk a célegyenesben, de végül nagyon fontos győzelmet arattunk, ami az önbizalmunk helyrebillentése szempontjából is rendkívül lényeges lehet. Ez a siker duplán számít nekünk!

További eredmények: CCC Polkowice (lengyel)–ESBVA-LM (francia) 61–69, Castors Braine (belga)–Dinamo Kurszk (orosz) 60–72, Bourges Basket (francia)–ZVVZ USK Praha (cseh) 86–72