Női kosár Euroliga: 5–8 az utolsó negyedben, nyert a Sopron

2018.01.31. 19:43
Kristen Sharp veszi célba a soproni gyűrűt (Fotó: FIBA.basketball)
A Sopron a Bourges ellen hazai pályán aratott 57–50-es győzelemmel fejezte be szereplését a női kosárlabda Euroliga csoportkörében.

Az már korábban eldőlt, hogy a Sopron az A-csoport második helyezettjeként jut a negyeddöntőbe, amelyben a Bourges helye is biztos volt, de a franciák csoporton belüli helyezése még nem dőlt el.

Harmincpercnyi játék után a Sopron 52–42-re vezetett, és az utolsó negyedben hiába dobott csak öt pontot, így sem tudott kikapni.

KOSÁRLABDA, NŐI EUROLIGA
14. FORDULÓ, A-CSOPORT
SOPRON BASKET–BOURGES BASKET (francia) 57–50 (11–12, 19–14, 22–16, 5–8)
Sopron, 900
néző. Vezette: Juras (szerb), Vecerskis (litván), Selkee (finn)
SOPRON: Fegyverneky 1, TURNER 11/3, Crvendakics 2, JOVANOVICS 13, LANGHORNE 22. Csere: Page 6, Salvadores 2, Határ, Dubei, Weninger. Edző: Roberto Íniguez
BOURGES: JOHANNES 13/3, Palau 2, Ayayi 4, Godin 2, TCHATCHOUANG 15/3. Csere: Hamblin 6, Sharp 5/3, Michele 3. Edző: Olivier Lafargue
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–6. 5. p.: 7–6. 8. p.: 11–10. 13. p.: 19–19. 16. p.: 22–23. 19. p.: 28–24. 24. p.: 38–32. 27. p.: 46–35. 29. p.: 51–39. 32. p.: 52–42. 35. p.: 54–48. 39. p.: 54–50
Roberto Íniguez:
– Erős csapatot győztünk le, mindenki odatette magát, küzdöttünk és harcoltunk, mert vendégeink jól játszottak. Az öltözőben a lányoknak megköszöntem a teljesítményt, de nyomatékosan felhívtam a figyelmüket, hogy a hétvégi, Cegléd elleni mérkőzésünk is ilyen nehéz lesz, a bajnokságban is szeretnénk jól teljesíteni.
Olivier Lafargue: – Eladott labdáink és a támadólepattanók hiánya megpecsételte sorsunkat. A hajrában időt kértem, de hiába, mert a hazaiak jó játékosai meghiúsították a megbeszélteket. Okosabban kellett volna játszanunk, sajnos nem sikerült.

További eredmények: Kurszk (orosz)–Polkowice (lengyel) 83–73, Lille (francia)–Galatasaray (török) 76–62, Braine (belga)–Praha (cseh) 71–75