Női kosár Ek: idegenben nyert, továbbjutott a DVTK és a Győr

2017.11.30. 20:41
Nirra Fields 18 pontjával a Győr vezére volt (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Kilencpontos győzelmet aratott a német Keltern otthonában a DVTK, így továbblépett a csoportjából a női kosárlabda Európa-kupában. A Győr is idegenbeli sikerrel biztosította be a továbbjutását, míg a Cegléd csoportutolsóként esett ki.

Az utolsó fordulóban négypontos vereség is belefért volna a DVTK-nak, de a második negyed közepétől szinte végig vezetett, a hajrában 63–63 után kilenc pontot szerzett, s ezzel bebiztosította a második helyet a PEAC-Pécs és vendéglátója előtt.

A G-csoportban a Cegléd 29 pontos vereséget szenvedett és csoportutolsóként zárt. A vendég katalánok már az első negyedben húsz ponttal elléptek (6–26), majd a házigazdák a második és a harmadik játékrészt is elveszítették.

A tíz csoportból az első és a második helyezettek jutnak tovább, illetve további négy csoportharmadik.

A PEAC-Pécs biztosan nem jut tovább, viszont a Belgiumban egypontos győzelmet arató Győr a legjobb harmadikok egyikeként ott lehet a folytatásban.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
CSOPORTKÖR, 6. (utolsó) FORDULÓ
G-csoport

VBW CEKK CEGLÉD–SPAR CITYLIFT GIRONA (spanyol) 54–83 (6–26, 19–25, 12–17, 17–15)
Cegléd, 450 néző. V: Velikov (bolgár), Nikolics (szerb), Rohacky (osztrák)
CEGLÉD: Medgyessy 4, POPOVICS 12/6, Katona 5, MAKSZIMOVICS 15, Mokango 8. Csere: Kányási, Ruttner Zs., Lelik 3/3, Serbán 2, Zsovár 2, Kobolák 3. Edző: Cziczás László
GIRONA: MARTÍNEZ 12/3, MENDY 12/6, Buch 10/6, Evans 5, Colhado 3. Csere: Alminaite 6, Conde, ROMEO 21/15, Oma 2, Traoré 6, Sole 6/6. Edző: Eric Suris
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–10. 9. p.: 6–20. 14. p.: 12–35. 19. p.: 22–43. 26. p.: 29–61. 34. p.: 42–70. 39. p.: 50–77
Cziczás László:
– Bombaerős Girona utazott hozzánk, amely nagyon komolyan vette a mérkőzést és az első negyedben eldöntötte a találkozót. Mi ott nagyon megrémültünk és ezt a különbséget végigvitte a rivális. Nagyon jól kezdtük az Európa-kupát, de a végére a körülmények miatt is elfáradtunk.
Eric Suris: – Nyerni jöttünk, hogy csoportelsőként jussunk tovább, elismerésem a csapatomnak!

A csoport másik meccsén: Lointek Gernika Bizkaia (spanyol)–Basket Landes (francia) 62–84

A csoport végeredménye: 1. Girona 5/1, 2. Landes 5/1, 3. Bizkaia 1/5, 4. CEGLÉD 1/5
Azonos győzelem/vereség mutató esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

F-csoport
RUTRONIK STARS KELTERN (német)–ALUINVENT DVTK MISKOLC 63–72
(15–23, 16–13, 16–16, 16–20)
Keltern, 400
néző. V: Kokainis (lett), Selkee (finn), Dehondt (belga)
KELTERN:
Barnert 2, Orrange 6, Lihtarovics 7/3, Pokk, Markovics 13/3. Csere: NUNN 21, CIAPPINA 9/9, Miloglav 5/3. Edző: Christian Hergenrother
MISKOLC:
Nagy D. 8/6, Engelman 11/3, BURKHOLDER 18/6, PECKOVÁ 13/9, Melnika 6. Csere: Zele 3, SZABÓ F. 13/6, Kiss, Bach. Edző: Stefan Svitek
Az eredmény alakulása. 4. perc:
4–8. 7. p.: 9–17. 12. p.: 21–23. 16. p.: 27–25. 18. p.: 29–32. 24. p.: 33–43. 28. p.: 37–51. 31. p.: 50–52. 34. p.: 50–60. 36. p.: 60–60. 39. p.: 63–67
Stefan Svitek: –
Gratulálok a lányoknak, örülünk, hogy győzelemmel jutottunk tovább és nem számolgatások után. Jobb csapatunk van, jobb kosárlabdát is játszottunk, mint a németek. Továbbra is vannak hullámvölgyeink, amikkel magunknak tesszük nehézzé a mérkőzéseket. Sajnos Monica Engelman megsérült, reméljük, hamarosan felépül.

A csoport másik meccsén: Carolo Basket (francia)–PEAC-Pécs 84–46

A csoport végeredménye: 1. Carolo 6/0, 2. DVTK 3/3, 3. PEAC-PÉCS 2/4, 4. Keltern 1/5

J-csoport
BELFIUS NAMUR (belga)–CMB CARGO-UNI GYŐR 62–63
(11–17, 13–12, 19–15, 19–19)
Namur, 1500
néző. V: Yalman (török), Teixeira (portugál), G. Williams (brit)
NAMUR:
Ortiz 15/3, H. Mestdagh 11/3, R. Williams 14, Hendrickx 4/3, Vesterberg 4. Csere: Day 13, Bestagno 1, Davreux, Saucin. Edző: Philip Mestdagh
GYŐR:
Czank 3/3, Fields 18/6, Varga Zs. 4, Krivacsevics 11/6, Goree 15. Csere: Simon Zs. 5/3, Laklóth, Stepánová 7/3. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc:
1–2. 5. p.: 5–10. 11. p.: 11–20. 19. p.: 24–27. 24. p.: 36–31. 28. p.: 37–40. 32. p.: 44–50. 34. p.: 50–50. 38. p.: 55–58. 39. p.: 59–58
Kipontozódott:
Krivacsevics (39. p.)
Völgyi Péter:
– Sokáig voltam férfiedző, hetvenegy dobási kísérlet egy férficsapatnak is becsületére vált volna... Emellett nagyon fegyelmezetten védekeztünk, tehát ha kicsivel okosabban osztjuk el a támadásainkat, biztosabban is nyerhettünk volna. Nem gondoltam volna, hogy két meccset kell nyerni idegenben a továbbjutáshoz, büszke vagyok a csapatra, mert az utolsó két hétben kezdünk úgy játszani, ahogyan szeretném. Megfogtuk a Namur kulcsembereit, különösen az első félidőben nagyon kevés pontot kaptunk, gyakorlatilag csak támadólepattanók után szereztek kosarat a belgák. Amikor kellett, nálunk rendre betalált valaki kintről.

A csoport másik meccsén: Saint-Amand (francia)–Nantes (francia) 50–63

A csoport végeredménye: 1. Namur 4/2, 2. Saint-Amand 3/3, 3. GYŐR 3/3, 4. Nantes 2/4