Női kosár Ek: győzött a DVTK, kikapott a Győr

2018.10.31. 22:11
A női kosárlabda Európa-kupa szerdai játéknapján a DVTK – kezdőcsapatának magabiztos játékával – 97–87-re győzött a francia Nantes Rezé otthonában, miközben a Cargo-Uni Győr a spanyol Lointek Garnika Bizkaia otthonában szenvedett 12 pontos vereséget.

NŐI EURÓPA-KUPA
2. FORDULÓ
F-CSOPORT
2. FORDULÓ
F-CSOPORT

LOINTEK GERNIKA BIZKAIA (spanyol)–CMB CARGO-UNI GYŐR 79–67 (29–17, 19–21, 16–6, 15–23)
Gernika-Lumo.
V: Santos (portugál), Mouton (luxemburgi), Oliot (francia)
BIZKAIA:
Vanderwal 4, Dietrick 12/9, Gwathmey 18/3, Mazionyte 6/3, Berezsinszka 19/15. Csere: Pascua 4, Ariztimuno 4, Díez 9/9, Molina-Prados 3/3
Edző:
Mario López
GYŐR:
Czank 7/3, Brown 2, Varga Zs. 6, Szpanu 20/3, Gray 13. Csere: Raksányi 4, Laklóth, Krnjics 5, Nagy D. 10
Edző:
Sandro Orlando
Az eredmény alakulása. 2. perc:
5–0. 4. p.: 8–9. 6. p.: 19–13. 10. p.: 29–17. 14. p.: 36–22. 17. p.: 38–32. 21. p.: 50–38. 27. p.: 63–43. 32. p.: 69–46. 38. p.: 74–65
A csoport másik mérkőzésén:
Clube Uniao Sportiva (portugál)–Spar Citylift Girona (spanyol) 71–80

Mario López:
– Nagyszerű meccset játszottunk. Sikerünk kulcsát a harmadik negyed parádés védekezése és a remek távoli dobásaink jelentették, ezzel a győzelemmel fontos lépést tettünk előre.
Sandro Orlando:
– Tudtuk, hogy kemény meccs vár ránk. Jelenleg nem vagyunk valami jó passzban, de az utolsó negyedre építkezhetünk, amikor a csapat küzdött és nagy energiákat mozgósított, akárcsak a második tíz percben. A legnagyobb problémánk ezúttal is megmutatkozott, nem voltunk elég agresszívek védekezésben, temérdek triplát kaptunk, noha tudtuk, hogy jó dobói vannak az ellenfélnek. Sokat dolgozunk, ezt remélhetőleg minél hamarabb be is bizonyítjuk.

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Girona 2 2 160–128 4
2. GYŐR 2 1 1 145–146 3
3. Bizkaia 2 1 1 136–147 3
4. Sportiva 2 2 138–158 2
G-CSOPORT

Nantes Rezé (francia)–ALUINVENT DVTK MISKOLC 87–97 (16–23, 27–22, 23–31, 21–21)
Rezé, 400 néző. V: Teixeira (portugál), Dominique (gibraltári), Gajdosz (lengyel)
NANTES: Suarez 28/6, Wallace 20/3, Michaud 9/3, Medenaud 12/3, Day 9. Csere: Garnier, Djaldi-Tabdi, Stejskalová 6, Fofana 3
Edző: Emmanuel Coeuret
DVTK: Medgyessy 14/6, Walker-Kimbrough 25/9, Skorics 15/3, Sulciute 16/9, Mokango 16. Csere: Zele 6, Katona, Szabó F. 3, Kiss, Kányási 2
Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–8. 9. p.: 12–21. 13. p.: 23–25. 16. p.: 24–34. 18. p.: 40–38. 22. p.: 43–50. 28. p.: 57–70. 32. p.: 71–76. 36. p.: 77–86
Emmanuel Coeuret: – Sajnos rosszul kezdtük a meccset és a múlt szombati bajnoki találkozóhoz hasonlóan most is csak futottunk az eredmény után. Voltak fellángolásaink, de az ellenfelünk tudott újítani, amikor szoros lett az állás. Hiányzik a játékunkból az a bizonyos plusz, ami a győzelemhez kell.
Cziczás László: – Elmondhatom, hogy egy francia csapat ellen idegenben, közel 100 pontot dobni, az több mint fantasztikus. Nem szeretek név szerint említeni játékosokat, de meg kell említenem Medgyessy Dórát. Eksztázisban játszott, és nem csak dobott 14 pontot, hanem kiosztott a társainak 17 gólpasszt is, ami még a férfimezőnyben is kiemelkedő, és még hét lepattanót is begyűjtött. Ránk nem jellemző módon elveszítettük a lepattanózást, ezen igyekszünk javítani, de ezúttal mindenki kiemelkedően teljesített és csak szuperlatívuszokban tudok beszélni az összes játékosomról.