Női kosár Ek: a Szekszárd hat ponttal legyőzte a Gironát

2019.02.13. 20:07
Studer Ágnes (fehérben) gyönyörű hárompontosával zárult a meccs (Fotó: fiba.basketball)
Az Atomerőmű KSC Szekszárd hazai környezetben 79–73-ra legyőzte a spanyol Gironát a női kosárlabda Európa-kupában a legjobb nyolc közé jutásért zajló párharc első mérkőzésén.

Nem az Atomerőmű volt a mérkőzés esélyese, lévén a Girona 18–1-es mérleggel a spanyol bajnokság éllovasa, ám a szekszárdi együttesnek sikerült meglepetést szereznie, és hazai közönség előtt két vállra fektette a katalán alakulatot.

A magyar csapat a második negyed közepén már tíz ponttal is vezetett (35–25), a vendégek azonban a nagyszünetre egyenlítettek (39–39). A harmadik játékrészben hol az egyik, hol a másik fél állt jobban egy-két ponttal, a záró negyedben azonban már szinte végig a Szekszárd volt előnyben – az utolsó 48 másodperchez mégis döntetlennel értek (72–72).

A végjáték Studer Ágnesről szólt, aki előbb dobott egy kétpontost, majd hét másodperccel a vége előtt egy triplát, ezzel eldöntötte a meccset az Atomerőmű javára (79–73). Érdekesség, hogy Studer összesen nyolc pontot ért el a mérkőzésen, abból ötöt az utolsó percben.

A szekszárdiak legeredményesebb játékosának Erica McCall bizonyult 19 ponttal.

A visszavágóra a jövő héten kerül sor Gironában.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
A LEGJOBB NYOLC KÖZÉ JUTÁSÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD
SPAR CITYLIFT GIRONA (spanyol) 79–73 (23–21, 16–18, 18–19, 22–15)
Szekszárd, 1150
néző. V: Rohacky (osztrák), Gajdosz (lengyel), Sljivic (osztrák)
SZEKSZÁRD: Studer Á. 8/6, Eldebrink 6, Gereben 10/3, McCCALL 19, BISHOP 16. Csere: Theodoreán 3/3, DOJKIC 14/6, Kiss V., Mansaré 3, Bálint R. Edző: Djokics Zseljko
GIRONA: Martínez 3, Palau 8/3, MURPHY 18/12, Hampton 14, COLHADO 20. Csere: Oma 2, Reisingerová 5, Sánchez, Buch 3. Edző: Éric Surís
Az eredmény alakulása: 3. perc: 2–8. 6. p.: 12–12. 8. p.: 18–17. 13. p.: 30–21. 16. p.: 35–29. 19. p.: 39–33. 22. p.: 43–31. 26. p.: 48–49. 28. p: 55–53. 31. p.: 57–60. 34. p.: 63–62. 38. p.: 72–68
Kipontozódott: Reisingerova (33. p.), Martínez (34. p.), McCall (39. p.)
Djokics Zseljko:
– Nehéz a Girona ellen játszani, mert minden poszton klasszisok alkotják a keretét, de küzdöttünk, s ennek győzelem lett az eredménye. Ez a kosárlabda ünnepe volt, elképesztő szurkolótábor előtt. Remélem, lesz még hasonló mérkőzésre lehetőségünk.
Eric Surís: – Tudtuk, hogy jó csapathoz látogatunk, amelyben három kiválóság is játszik, s azzal is tisztában voltunk, hogy milyen hangulat fogad majd minket. Azt kaptuk, amit vártunk. A visszavágó hasonlóan brusztolós lesz, mint ez, mint amilyet egy körrel korábban a Moszkva ellen játszottunk. Hazai pályán a mi szurkolóink is hasonló hangulatot képesek teremteni, otthon ennél sokkal jobban tudunk játszani.