Női kosár Ek: a második félidőben fordított a Cegléd

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2019.11.28. 20:41
Ötpontos győzelmet aratott a Cegléd hazai pályán a belga Namur ellen a női kosárlabda Európa-kupa csoportkörének ötödik fordulójában.

Az eddigi négy mérkőzésén egy sikert elkönyvelő Cegléd és a nyeretlenül sereghajtó Namur összecsapásán a nagyszünetben még 11 pontos előnyben volt a belga együttes, a folytatásban azonban remek teljesítményt nyújtottak a ceglédiek, és végül nyertek.

A tíz csoportból az első két együttes mellett a négy legjobb harmadik jut be a 24 csapatos rájátszásba. Onnan a nyolc legjobb mérleggel rendelkező klub automatikusan továbblép a nyolcaddöntőbe, míg a 9-24. helyezettek kettesével összesorsolva, oda-visszavágó rendszerben döntenek a továbbjutásról.

KOSÁRLABDA
NŐI EURÓPA-KUPA
5. FORDULÓ
G-CSOPORT

VBW CEKK CEGLÉD–BASKET NAMUR CAPITAL (belga) 69–64 (18–23, 11–17, 16-8, 24–16)
Cegléd, 300 néző. V: Szmiljanics (szerb), Panov (macedón), Mustapic (horvát)
CEGLÉD: SWANIER 14/6, Stankiewicz 11, Gorjanácz 11/9, Licskai 5/3, HIGGINS 10. Csere: Brezinova 5, Böröndy D. 4, Kobolák 7, Szirony, Révész L. 2
Edző: Gabriel Carrasco
NAMUR: Bestagno 13/3, Vanderwal 8, MESTDAGH 11/9, IMOVBIOH 12, Silva 12. Csere: De Leyn, Geldof 6, Davreux, Baggio 2
Edző: Philip Mestdagh
Az eredmény alakulása. 3. p.: 5–5. 6. p.: 12–16. 9.p: 18-23. 12. p.: 20–26. 15. p.: 21–32. 18. p.: 23-36. 22. p.: 34–40. 26. p.: 32–42. 30. p: 45–48. 33. p: 52-50. 36. p: 57-56.
Gabriel Carrasco:
– Rosszul kezdtünk, nem találtuk a ritmust az első két negyedben. A szünet után feljavult a védekezésünk, ami a támadásokhoz is kellő magabiztosságot adott, így fel tudtunk zárkózni és sikerült megnyerni a mérkőzést. Ezzel pedig azt is kiharcoltuk, hogy az utolsó fordulóig él a továbbjutási esélyünk, bár most sokkal fontosabb a hétvégi bajnoki mérkőzés.
Philip Mestdagh: – Nehéz bármit mondani, mert már csak ez az egy esélyünk volt meccset nyerni a csoportban. Az első félidőben jól játszottunk, dobtunk 40 pontot, jól védekeztünk, de a szünet után sajnos nem játszottunk kellően agresszívan. Időnként kézilabdáztunk a triplavonalra felállva, a Ceglédet pedig így nem lehet legyőzni.