Női kosár Ek: a DVTK legyőzte otthon a PEAC-Pécset

2017.10.18. 20:27
A Diósgyőr hazai pályán 73–59-re nyert a PEAC-Pécs ellen a női kosárlabda Európa-kupa F-csoportjában.

A DVTK 11 ponttal megnyerte az első negyedet, ezzel megalapozta a győzelmét. A PEAC hiába volt egyenrangú ellenfele a következő három játékrészben, nem tudta lefaragni a hátrányát.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
F-CSOPORT, 2. FORDULÓ
ALUINVENT DVTK MISKOLC–PEAC-PÉCS 73–59 (21–10, 15–16, 18–16, 19–17)
Miskolc, 890
néző. V: Perlic (horvát), Semtürk (török), Vavrová (cseh)
DVTK: Nagy D. 3/3, ENGELMAN 18, BURKHOLDER 23/6, ZELE 11, Pecková 6/3. Csere: Bach, Szabó Fanni 4, Melnika 6, Vukov, Kiss A. 2. Edző: Stefan Svitek
PEAC: Mandics 8, Raksányi 6/6, Roberson 6, VUCSUROVICS 14, Imovbioh 7. Csere: Tenyér, Licskai 12, Szűcs R. 5/3, Demeter N. 1, Szűcs L. Edző: Gabriel Carrasco
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–9. 7. p.: 14–9. 8. p.: 18–9. 12. p.: 26–10. 17. p.: 33–20. 18. p.: 33–26. 26. p.: 44–34. 32. p.: 57–42. 34. p.: 61–46. 36. p.: 67–51
Stefan Svitek:
– Jobban kosárlabdáztunk, a mi kezünkben jobban járt a labda, és játékban is többet nyújtottunk ellenfelünknél. Azért nem tudtunk nagyobb különbséggel nyerni, mert a második negyedben nem koncentráltunk eléggé, és a harmadik szakaszban ellenfelünk sok támadólepattanót szedett. Sikerünkhöz azonban egy pillanatig sem férhetett kétség.
Gabriel Carrasco: – Az első kivételével szoros negyedeket játszottunk, de a sorsdöntő pillanatokban ellenfelünk fölénk kerekedett.

A csoport másik mérkőzésén: Flammes Carolo (francia)–Keltern (svájci) 79–63