Női kosár Ek: a DVTK és a Szekszárd nyert, a PEAC kikapott

2017.10.25. 20:20
A DVTK és a Szekszárd győzött hazai pályán a női kosárlabda Európa-kupa 3. fordulójában, míg a PEAC-Pécs kikapott.

A pécsiek a százszázalékos francia Carolo Basket együttesétől kaptak ki, s továbbra is nyeretlenek.

A Szekszárd második sikerét aratta, miután magabiztosan múlta felül a portugál Essa Barreirót. Az Atomerőmű győzelmét elsősorban a nyitó negyedben nyújtott teljesítményének köszönhette, amikor állva hagyta az 1/1-es győzelmi mutatóval érkezett ellenfelét.

A Diósgyőr ezzel szemben gyengén kezdett, de a nagyszünet után fordítani tudott a német Keltern ellen.

NŐI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA
F-CSOPORT, 3. FORDULÓ
PEAC-PÉCS–FLAMMES CAROLO (francia) 59–67 (12–16, 15–17, 15–14, 17–20)
Pécs, 150
néző. V: Vovk (horvát), Mekelová (szlovák), Prpa (szerb)
PÉCS: MANDICS 12/3, Roberson 13/9, RAKSÁNYI 18/9, Imovbioh 5, Vucsurovics 3. Csere: LICSKAI 8, Szücs L., Szücs R., Tenyér, Sellei. Edző: Gabriel Carrasco
CAROLO: BOUDERRA 6/6, MONTGOMERY 14/9, Minte 6, DOS SANTOS 10, BEREZSINSZKA 12. Csere: Filip 2, Loyd 4, Paget 5/3, Chevaugeon 8. Edző: Romuald Yermaux
Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–3. 6. p.: 5–8. 13. p.: 18–18. 17. p.: 24–27. 23. p.: 29–39. 26. p.: 35–41. 33. p.: 46–54. 37. p.: 67–63
Kipontozódott: Berezsinszka (40. p.)
Gabriel Carrasco:
– Mindent kiadtunk magunkból, de a két kispad hossza közti különbség és az erőteljesebb testfelépítés a franciák javára szólt. A második félidőben ez ki is ütközött, egységes, harcos csapattal szemben maradtunk alul.
Fabien Calvez (másodedző): – Tudtuk, hogy a PEAC idén az első hazai meccsét játssza az Európa-kupában, ezért harcos meccsre számítottunk és arra, hogy a palánk alatt Sarah Imovbioh révén erősek a hazaiak. Az első félidőben ez gondot is okozott, de a másodikban megtaláltuk a megoldást.

ALUINVENT DVTK MISKOLC–RUTRONIK STARS KELTERN (német) 81–78 (19–16, 16–31, 23–15, 23–16)
Miskolc, 650
néző. V: Szmiljanics (szerb), Tomasovic (szlovák), Webb (angol)
DVTK: NAGY D. 13/6, ENGELMAN 16/3, BURKHOLDER 15/9, PECKOVÁ 18/6, Melnika 12. Csere: Szabó Fanni, Bach, Zele 7. Edző: Stefan Svitek
KELTERN: ORRANGE 19/3, Barnert, POKK 13/9, Fikiel 6, Markovics 13/3. Csere: Nunn 2, Ciappina 7/3, LIHTAROVICS 15/6, Miloglav 3/3. Edző: Christian Hergenrother
Az eredmény alakulása. 5. perc: 4–5. 7. p.: 12–7. 8. p.: 17–10. 12. p.: 19–22. 15. p.: 25–34. 18. p.: 33–45. 23. p.: 42–53. 27. p.: 47–57. 28. p.: 56–61. 32. p.: 64–62. 36. p.: 71–68. 39. p.: 78–75
Kipontozódott: Miloglav (40. p.)
Stefan Svitek:
– A nagyszünetig nagyon jól dobott a német együttes, mi pedig a második negyedben nem koncentráltunk megfelelően. A fordulás után változtattunk a védekezésünkön, sokkal keményebbé váltunk, és ekkor a németek már kevésbé voltak hatékonyak. Jelentős hátrányból jöttünk vissza, harcoltuk ki a győzelmet, és ez mindenképpen dicséretes teljesítmény.
Christian Hergenrother: – A nagyszünetig jól dobtunk, a folytatásban már kevésbé. Ebben az időszakban sok védekezési hibát követtünk el, míg ellenfelünk pontosan dobott. Otthon megpróbálunk majd nagyobb különbséggel visszavágni.

AZ F-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Carolo 3 3 214–180 6
2. DVTK 3 2 1 212–205 5
3. Keltern 3 1 2 218–229 4
4. PEAC 3 3 187–217 3

H-CSOPORT, 3. FORDULÓ
ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD–GGDESSA-BARREIRO (portugál) 91–65 (29–6, 23–25, 20–17, 19–17)
Szekszárd, 800
néző. V: Zenis (szlovák), Spanic (szlovén), Tetik (török)
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 6, OBLAK 19/6, GEREBEN 13, Mansaré 12, McCall 7. Csere: Theodoreán 5/3, Bálint 13/3, KRNJICS 14, Studer Zs., Kiss V. 2. Edző: Djokics Zseljko
BARREIRO: Faustino 5/3, COSTA 20/9, Ferreira 6, PAYNE 22/3, Green 2. Csere: Umabano 2, Cabral 6, Jesus 2, Rebelo. Edző: Joao Cardoso
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–0. 6. p.: 20–2. 12. p.: 35–8. 15. p.: 41–18. 18. p.: 45–29. 22. p.: 58–33. 25. p.: 64–38. 29. p.: 72–46. 33. p.: 73–53. 36. p.: 77–60. 38. p.: 85–62
Djokics Zseljko:
– Nagy energiával kezdtük a mérkőzést, amihez a szurkolók is hozzátettek. Egy edző álma, hogy olyan jól játsszon a csapata negyven percen át, mint ahogy az első negyedben tettük. Új szituáció, hogy két meccset játszunk egy héten, ami azt is jelenti, hogy nemcsak az éppen aktuális meccsre kell gondolni, hanem a következőt is szem előtt kell tartani. Azt kell folytatnunk, amit elkezdtünk. Nem lesz könnyű, de ezen leszünk.
Joao Cardoso: – Erős és agresszív ellenfél ellen játszottunk. Teljesen új tapasztalat nekünk az Európa-kupában való szereplés, folyamatosan tanulunk a kontinens legjobb csapataitól. Meccsről meccsre próbálunk fejlődni, előrelépni. Gratulálok a csapatom minden egyes tagjának a helytálláshoz.

A másik mérkőzésen: Nymburk (cseh)–Virtus Eirene Ragusa (olasz) 58–74