Női kosár Eb: remek sikerrel kezdték a mieink a selejtezőt!

2017.11.11. 19:50
Munkában a piros mezes magyar védelem (Fotó: FIBA)
Győzelemmel kezdte meg szereplését a magyar női kosárlabda-válogatott a 2019-es Európa-bajnokság selejtezőjében: Székely Norbert csapata nagyszerű utolsó negyedet produkálva 73–70-re győzött a nagy rivális Litvánia vendégeként Kédainiai-ban.

Jól kezdtek a mieink, Krivacsevics Tijána két kosarára építve 10–3-ra megléptek, de a litvánok időkérés után rendezték soraikat, felkapaszkodtak – mindazonáltal az előny végig nálunk maradt az első játékrészben.

Az első és a második negyed fordulóján 11–0-s rohamot vágtak ki a hazaiak, átvették a vezetést. Krivacsevics törte meg a jeget, majd Cyesha Goree kosaraival szép lassan felzárkóztunk, fordítottunk, hullámzott a meccs – a nagyszünetben egy pont volt a hátrány.

Cyesha GOREE, a magyar válogatott erőcsatáraa magyar válogatott erőcsatára

„A győzelmünk kulcsa az egységben rejlett, mindenki keményen megdolgozott a győzelemért. A szakmai stáb nagyszerűen felkészített minket a litvánok játékára, nagyon sokszor sikerült a magas embereiket kiszorítani a palánk alól. Az elmúlt napokban rengeteget edzettünk, de megérte, nagyon fontos volt ez a győzelem.”

A harmadik negyed nyolc litván ponttal kezdődött, megugrottak a hazaiak (46–37), de nem sikerült tovább növelniük az előnyt. A mieink mindig „közbedobtak”, majd a játékrész hajrájában, 57–48-as hazai vezetésnél sebességet váltottak – 15–2-es száguldást követően, a negyedik játékrész derekán 63–59-re már a magyar csapat vezetett!

Kamilė Nacickaitė egy hármassal lelket vert a hazaiakba, hamarosan fordítottak is (64–63), csakhogy Studer Ágnes és Goree büntetőivel ismét magához ragadta a kezdeményezést a magyar csapat (64–67). Hatalmas izgalmakat hozott a végjáték, 17 másodperccel a vége előtt Petronyté a helyére küldött egy triplát (70–71), de Simon Zsófia két büntetőjére már nem érkezett válasz – 73–70-re győzött a magyar válogatott!

A mieink szerdán hazai pályán folytatják, az ellenfél az oroszoktól szombaton súlyos vereséget szenvedő Albánia lesz.

A csoportokból a nyolc első helyezett és a hat legjobb második jut ki a 2019-es szerb–lett közös rendezésű Európa-bajnokságra.

NŐI KOSÁRLABDA EB-SELEJTEZŐ
1. forduló, C-csoport

LITVÁNIA–MAGYARORSZÁG 70–73 (16–19, 22–18, 19–15, 13–21)

Kédainiai.
Vezette: Csernova (orosz), Szirica (fehérorosz), Williams (brit)
LITVÁNIA:
OKOCKYTÉ 12/6, Nacickiaté 12/6, Kvederaviciuté 2, SULCIUTÉ 12/3, PETRONYTÉ 19/3. Csere: Labuckiené 5, Grigalauskyté 7/3, Solopova, Galabyté, Juskaité, Saurazaité 1. Szövetségi kapitány: Mantas Sernius
MAGYARORSZÁG:
Medgyessy 3, Raksányi 7/3, Simon 7/3, GOREE 21, KRIVACSEVICS 14/3. Csere: Varga Zs. 2, Dubei 2, Határ, STUDER Á. 6/3, KATONA 6, Zele 5/3. Szövetségi kapitány: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 4. perc:
3–10. 7. p.: 11–12. 9. p.: 13–17. 14. p.: 25–19. 17. p.: 30–32. 24. p.: 46–37. 26. p.: 48–45. 29. p.: 55–48. 34. p.: 59–63. 38. p.: 66–67.
Kipontozódott:
Határ (28. p.)

Mantas Sernius: –
A magyar csapat a mérkőzés legfontosabb szakaszában nagyon agresszív védekezést mutatott be, ekkor hibákra kényszerített minket, támadásban pedig könnyű kosarakat szerzett. Rengeteget hibáztunk az utolsó negyedben, egyértelmű, ez egy ilyen mérkőzésen nem fér bele.
Székely Norbert:
Szeretném azzal kezdeni, hogy a stáb rengeteget tett ezért a sikerért, illetve a csapat minden egyes tagja, aki pályára lépett. Sok mindent nem tudtunk végrehajtani a pályán, amit elterveztünk és mégis sokkal többet kaptam vissza a lányoktól, mint amire számíthattunk. Ez nemcsak egy sima győzelem, hanem nyugodtan kijelenthető, hogy bravúr volt.