Mészáros tripláival nyert a címvédő

2010.02.20. 21:10
<p>Mészáros Zalán (jobbra) sokat tett az </p><p>Atom sikeréért (Fotó: Veres Viktor)</p>
Nagy csat&aacute;ban verte meg a Kecskem&eacute;tet a c&iacute;mv&eacute;dő Atomerőmű a f&eacute;rfi kos&aacute;rlabda-bajnoks&aacute;g 19. fordul&oacute;j&aacute;ban. A listavezető ZTE is nyert, ezzel tov&aacute;bbra is hib&aacute;tlan.

Egy új játékos is készülődött a paksiaknál, a Kecskemét elleni találkozón mutatkozott be ugyanis Tony Walker, aki Dombóvárról érkezett.

A Kecskemét szerzett vezetést, de az Atomerőmű első három sikeres dobása a hárompontos vonalon túlról született, így a hazaiak hamar átvették a vezetést. Ezután azonban hat percig képtelenek voltak betalálni, nem csoda, hogy a vendégek éltek ezzel, és Ronnie Lee Ross vezérletével 13 pontos előnyhöz jutottak (11–24).

A paksiak a negyed folytatásában kozmetikázni tudtak némileg a hátrányukon, amely a játékrész végére hat pontra csökkent.

A címvédő aztán nem tudta folytatni a felzárkózást, hat pontnál közelebb nem került a kecskemétiekhez, sőt 14 pont is volt a Bács-Kiskun megyeiek előnye. A második negyed után 56–50 volt a vendégcsapat javára.

A mérkőzés második felében fokozatosan jöttek fel a paksiak, és az utolsó negyed vége izgalmasan alakult. Wittmann Krisztián triplájával 74–66-os kecskeméti előnyt jegyezhettünk fel, és úgy tűnt, hogy ez elég lesz. A folytatásban azonban Körtélyesi Gergely mezőnytalálata és Panta István triplája három pont közelségbe hozta a Paksot, majd az utolsó percben Mészáros is a hárompontos vonalon túlról talált be. A Kecskemét időt kért, de ez sem segített: Mészáros újabb hármasa végül a címvédő sikerét eredményezte.

A Falco Salgótarjánban nyert 19 pontos különbséggel. A szombathelyiek már az első negyed után 14 ponttal elmentek ellenfelüktől, és a mérkőzés felénél már húsz egység volt a két csapat között. A vasiaknál a 22 ponttal záró Frazier volt a legeredményesebb.

A Kaposvár a mérkőzés jelentős részében magabiztos játékkal nyert a Dombóvár ellen, elsősorban Ceskovic és Welton villogott, előbbi 25, utóbbi 27 ponttal vette ki a részét a sikerből. Az Albacomp az első negyedet követően még hátrányban volt, később azonban fordított Debrecenben.

A listavezető Zalaegerszeg folytatta győzelmi sorozatát, igaz, a PVSK időnként megszorongatta a hazaiakat. A vendég baranyaiak hiába kerültek 12 pontos hátrányba is, Zseljko Bojovics kosaraival szívósan zárkóztak, és a második negyed végén már egy pont közelségbe kerültek.

Sőt, a harmadik szakasz végén Lakatos Péter büntetője után már a pécsiek voltak előnyben, de ezt nem tudták megtartani. A vége a zalaiaké volt, akiknél Calvin Watson remekelt, végül 27 pontot szerzett. A Körmend is hazai pályán nyert a Sopron ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
19. FORDULÓ

ATOMERŐMŰ SE–KECSKEMÉTI KSE 77–74 (11–24, 20–13, 19–19, 27–18)
Paks, 1000 néző. Vezette: Földházi, Kapitány, Balogh Gy.
PAKS: MÉSZÁROS Z. 16/6, LaGrange 9/3, HORVÁTH Á. 19/9, Clark 5/3, Dill 2. Csere: Kiss Zs. 3/3, Walker 3, KÖRTÉLYESI 12/6, PANTA 8/6. Edző: Horváth Imre
KECSKEMÉT: ROSS 17/6, WITTMANN 20/12, Dénes, Johnson 7/3, CSORVÁSI 11. Csere: Marciulionis 9/3, Szabó T. 7, Tóth N., Williams 3/3. Edző: Sztojan Ivkovics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–8. 4. p.: 9–8. 10. p.: 9–21. 13. p.: 14–29. 17. p.: 23–37. 20. p.: 31–37. 23. p.: 31–41. 26. p.: 40–46. 29. p.: 47–53. 34. p.: 55–66. 35. p.: 64–68. 40. p.: 74–74

Horváth Imre: – Remélem, hogy ebben a nehéz helyzetben, amiben vagyunk, ez a szerencsés győzelem, amiért megdolgoztunk, segít abban, hogy visszanyerjük a hitünket.
Sztojan Ivkovics: – A csapatépítésnek törvényszerűen vannak nehézségei, ez tipikusan ilyen meccs volt. Megérdemeltük volna a győzelmet.

KAPOSVÁRI KK–DOMBÓVÁR KC 111–94 (28–19, 30–17, 31–25, 22–33)
Kaposvár, 950 néző. Vezette: Török R., Márton L., Gelencsér Gy.
KAPOSVÁR: CESKOVIC 25/18, Vojvoda 9/3, WELTON 27/3, SOÓS G. 15/6, OROSZ 10. Csere: KOVÁTS R. 11, Kiss K. 3, Kovács D. 5/3, Márkus 3, Fonai 3/3. Edző: Fekete Ádám
DOMBÓVÁR: CSIRKE 25/6, Balogh L. 6, Deák 10/6, CUBELA 18/9, SZŐKE 19/3. Csere: Klir 7, Kinter 9, Gubi. Edző: Földi Sándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 8–4. 7. p.: 22–10. 13. p.: 36–21. 17. p.: 49–33. 23. p.: 64–44. 28. p.: 82–54. 33. p.: 97–71. 37. p.: 105–82
Kipontozódott: Kiss K. (32. p.)
Fekete Ádám: – A mérkőzés jelentős részében magabiztos játékkal kézben tartottuk az irányítást. Ez elvárható volt csapatomtól, igyekeztem mindenkinek lehetőséget biztosítani.
Földi Sándor: – Gratulálni tudok a végig jobban játszó Kaposvárnak, sok sikert kívánok nekik a nyolc közé jutáshoz, mi jelenleg ennyire vagyunk képesek.
DEBRECENI EGYETEM KE–ALBACOMP 78–99 (24–20, 19–32, 15–24, 20–23)
Debrecen, 500 néző. Vezette: Ádám, Szabó G., Domokos
DEKE: Szavics 14/6, Kaluha 6/6, Soós G. 5/3, Boldizsár 6, FÜLÖP 20/3. Csere: TAKÁCS D. 11/3, Boros G., ERDEI 14/12, Balogh A. 2, Kóthay. Edző: Fodor Péter
ALBACOMP: SIMON B. 9, Toya 9/3, RADOVICS 14/3, M. LEE 21/6, Farkas A. 2. Csere: HANGA 26/12, Keller Á. 6, Bódi 10/6, Madár 2, Fodor K., Antal. Edző: Szrecsko Szekulovics
Kipontozódott: Boldizsár (29. p.)
Fodor Péter: – Bebizonyosodott, hogy melyik a jobb csapat. Ebben az állapotában ma ennyire futotta a csapattól, ám ez így is nagyon dicséretes, hiszen örültünk, hogy egyáltalán ki tudtunk állni.
Szrecsko Szekulovics: – Nehéz meccsre számítottunk, ami be is jött, hiszen a Debrecenben a fiatalok nagyon jól játszottak. Mi még fáradtak voltunk a Paks elleni mérkőzés után, örülök, hogy sérülés nélkül megúsztuk a találkozót.
SALGÓTARJÁNI  KSE–FALCO-SZOVA KC SZOMBATHELY 87–106 (16–30, 26–32, 24–21, 21–23)
Salgótarján, Városi Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Benczúr, Frányó, Makovszki
SALGÓTARJÁN: BARLOW 23/9, Sirutavicius 18/12, GORSZKIJ 17/3, Hartvich 7/3, Vavra 7/3. Csere: Bajramovic 8/3, Sebők 7/3, Kiss K., Gaál R., Szabó Z. Edző: Déri Csaba
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 16/3, FRAZIER 22/9, Pankár 7/3, Kazlauskas 17/6, DIES 15. Csere: Borszéki 13/9, Wilson 13/6, Hajmásy 3/3, Horti, Kiricsi, Szanati, Krasznai. Edző: Nikola Lazics.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 10–12. 8. p.: 14–24. 13. p.: 19–39. 18. p.: 31–56. 23. p.: 49–69. 28. p.: 57–81. 33. p.: 69–90. 36. p.: 75–100
Kipontozódott: Sirutavicius (24. p.)
Déri Csaba: – Amióta a csapatnál vagyok, most játszottunk a legjobban, ám szembesülni kell a realitásokkal. A mérkőzésen kiütközött a két gárda közötti fizikális különbség. Örülök, hogy a közönség végig szurkolt nekünk, és remek hangulatot teremtett a találkozón.
Nikola Lazics: – A mérkőzésen mindvégig sikerült megvalósítani az elképzeléseinket. Jól játszottunk, végig vezettünk, és megérdemelten szereztük meg a győzelmet.
ZALAKERÁMI-ZTE KK–PÉCSI VSK-PANNONPOWER 78–71 (20–12, 17–21, 19–21, 22–17)
Zalaegerszeg, 2077 néző. Vezette: Pálla, Farkas G., Söjtöry
ZALAEGERSZEG: HINNANT 18/6, WATSON 27/9, Kámán 4/3, Wilson 3/3, TREPÁK 16/3. Csere: Tóth Á. 3/3, Baki 2, Timberlake 5. Edző: Völgyi Péter
PVSK: Ames 9, Lakatos 7, Bojovics 8/3, Eilingsfeld, S. HELBICH 15. Csere: Ruják 7/3, HOSSZÚ 13/9, Czigler 4, Canak 8/3. Edző: Ivica Mavrenski
Az eredmény alakulása. 4. p.: 12–1. 15. p.: 22–23. 25. p.: 47–45. 34. p.: 61–60
Kipontozódott: Ames (40. p.), Wilson (40. p.)
Völgyi Péter: – Parádés kezdés után keserves volt a folytatás, egy három perces végső rohammal azonban eldöntöttük a mérkőzést  a jól játszó PVSK ellen.
Ivica Mavrenski: – Ma este a ZTE megmutatta, miért veretlen. Harminchat percig nagyszerűen játszottunk, utána elkövettünk néhány hibát a védekezésben és a támadásban. A legjobbakat kívánom a zalaiaknak.
MJUS-FORTRESS KÖRMEND–SOPRONI KC 74–66 (9–23, 25–14, 16–6, 24–23)
Körmend, 2200  néző. Vezette: Cziffra, Győrffy, Bognár
KÖRMEND: THOMAS 17/9, FODOR G. 17/9, Ferencz, SCOTT 13/3, Alekszejev 10. Csere: Booker 7/3, Trummer, Tóth G. 5, Kutasi 5/3. Edző: Sabáli Balázs
SOPRON: RICHARDSON 20/6, Brooks 9/3, Molnár A. 4, Szabó Zs. 6/3, Knight 10. Csere: Couisnard 8, Keresztes 5, Pojbics 4, Gombás. Edző: Meszlényi Róbert
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–11. 8. p.:  9–20. 16. p.: 22–30. 19. p.: 30–34. 23. p.: 37–37. 27. p.: 47–39. 33. p.: 53–46. 36. p.: 60–52
Sabáli Balázs: – Az első negyed után nagyon mélyről kellett visszajönnünk, váltanunk kellett védekezésben, és a támadás is akadozott, de Fodor Gergely extrát játszott.
Meszlényi Róbert:  – A második félidőben már nem tudtuk azt a játékot hozni, amit az elsőben. Ebben alaposan benne volt a nyíregyházi kupameccsünk is, ezért nem tudtunk már fordítani.