Kosárlabda-vb: hiába szórt Scola, a szerbek nyerték a rangadót

2010.09.02. 21:46
Szerbia végzett a törökországi férfikosárlabda-világbajnokság A-csoportjának élén, miután óriási csatában legyőzte Argentínát.

Rendkívül kiélezett küzdelmet hozott az A-csoportban az argentin–szerb csoportrangadó, melynek végén az európai csapat diadalmaskodott. Az argentinok kitűnően kezdtek (20–7, Pablo Prigioni, Carlos Delfino és Luís Scola ekkor megállíthatatlannak tűnt), viszont rosszul folytatták, és a szerbek föl is jöttek. A félidőben már Szerbia vezetett 40–39-re, és a harmadik negyed után is Krszticséknél volt az előny. A hajrá rendkívül izgalmas volt: a megint 30 pont fölé jutó Scola két büntetővel egalizált (77–77), erre Dusko Szavanovics triplával felelt, majd a szerbek már „kibüntetőzték" a végét.

Az orosz válogatott Görögország elleni 73–69-es győzelemmel biztosította második helyét a C-csoportban. Az oroszok 12–2-vel kezdtek, de a hellének „Baby Shaq", azaz Szofoklisz Szkorcanitisz vezérletével visszakapaszkodtak. A mérkőzés 37–36-os görög vezetés után dőlt el, ekkor ugyanis a dél-európaiak négy percig nem dobtak pontot, cserébe kaptak tizenhármat.

Az oroszok húsz ponttal is elhúztak (63–43), a görögök csökkenteni tudták ugyan a különbséget, egyenlíteni viszont nem sikerült nekik.

Litvánia Kína elleni nyolcaddöntőre készülhet, miután 84–66-ra legyőzte Libanont – a közel-keletiek három negyedig jól tartották magukat, de végül meghajoltak a nagyobb tudás előtt.

Szlovénia 19–6-os negyeddel nyitott Irán ellen, és ekkor nem sokan gondolták, hogy bármi problémájuk lehet. Aztán csak felhozták ellenfelüket egy pocsék második játékrésszel, a harmadikban megint elhúztak, csak hogy a hajrában kis híján eladják a fórt – végül 65–60-ra nyertek a szlovénok Goran Dragic (18 pont, 6 lepattanó) vezetésével.

FÉRFI KOSÁRLABDA-VB, TÖRÖKORSZÁG
A-CSOPORT, 5. FORDULÓ
Argentína–Szerbia 82–84 (22–20, 17–20, 15–18, 28–26)
Ld: Scola 32, Prigioni, Delfino 13-13, ill. Szavanovics 19, Krsztics 18, Teodosics 16